Specjaliści od Pythona wzmacniają kompetencje Machine Learning i Data Engineerin
Do zespołu STX Next, największego w Europie software house specjalizującego się w języku Python, dołączyli specjaliści w obszarach Machine Learning i Data Engineering. Krzysztof Sopyła i Przemysław Górecki – dotychczas związani z Ermlab Software – objęli managerskie funkcje i stanęli na czele nowo powołanego oddziału STX Next w Olsztynie.
- Dołączenie do STX Next doświadczonych managerów z wieloletnim doświadczeniem w branży IT jest kolejnym ważnym krokiem we wzmacnianiu naszej pozycji na konkurencyjnym rynku. Know-how tych osób pozwala nam zwiększyć i rozwinąć nasze kompetencje w dziedzinie Machine Learning i Data Engineering bez konieczności budowania zespołów o takich umiejętnościach od postaw, co na pewno kosztowałoby nas wiele wysiłku. – mówi Maciej Dziergwa, Co-Founder/CEO STX Next.
Krzysztof Sopyła i Przemysław Górecki do niedawna pracowali w firmie Ermlab Software. Pierwszy z nich objął funkcję Head of Machine Learning and Data Engineering, w STX Next zajmie się rekrutacją nowych pracowników oraz przejmie współpracę z ekspertami pracującymi firmie. Przemysław Górecki został Head of Service Delivery olsztyńskiego biura.
- Krzysztof Sopyła i Przemysław Górecki znają się na tworzeniu oprogramowania, są ekspertami w dziedzinie, w której budowali swój zespół, mentorami dla swoich ludzi. Z sukcesem realizowali projekty zarówno w Pythonie, jak i w Machine Learning i Data Engineering. Ich dołączenie do zespołu zaowocowało pozyskaniem także innych, dotychczasowych pracowników olsztyńskiego Ermlab. Efektem tego jest otwarcie nowego oddziału STX Next w Olsztynie, gdzie na co dzień pracują nowi managerowie. Co ważne, Krzysztof i Przemysław, mają powiązania z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, co jest dla nas niezwykle cenne w kontekście pozyskiwanie współpracowników. – informuje Marcin Zabawa, Director of Core Services.
STX Next ma kolejne plany ekspansji w Polsce i za granicą. W ostatnim czasie spółka otworzyła biuro w Białymstoku, a już niedługo nowa placówka firmy powstanie w Rzeszowie. Jednocześnie pracuje nad otwarciem lokalizacji na nowym kontynencie, w Meksyku.
- Budujemy swoje przedstawicielstwa również w Europie zachodniej. Naszym celem jest kontynuowanie dynamicznego wzrostu z zeszłego roku, wzmacnianie szerokiego portfolio usług oraz zmiany organizacyjne, które pozwolą nam z obecnych 500 osób urosnąć do 2000 w ciągu kolejnych kilku lat. To jeden z naszych najważniejszych planów. – dodaje Maciej Dziergwa.
STX Next współpracuje głównie z klientami zza granicy, jednak operacyjne działania prowadzone są głównie w Polsce.
- Polska nadal będzie sercem naszej działalności. W ciągu 17 lat istnienia odnieśliśmy ogromny sukces, zatrudniając utalentowane osoby w całym kraju. To się nie zmieni. Nasza międzynarodowa ekspansja wynika z chęci bycia bliżej naszych klientów oraz możliwości spotykania się z nimi, omawiania ich wyzwań biznesowych z większą częstotliwością. Pandemia pokazała nam, że nie zawsze możemy polegać na podróżach zagranicznych, aby spotkać się z naszymi klientami, a przywiązujemy dużą wagę do spotkań osobiście. – mówi Matthew Harris, VP of Sales/Board Member.
Obecnie większościowym udziałowcem STX Next jest fundusz Private Equity Innova Capital. Firma nie wyklucza w przyszłości upublicznienie spółki oraz akwizycji na polskim oraz zagranicznym rynku.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.