Śródka OdNowa 2 - osiedle w lokalizacji dla aktywnych
Mieszkanie bardzo blisko centrum Poznania, a jednocześnie tuż obok Ostrowa Tumskiego i trasy rowerowej Wartostrada. Na tak atrakcyjną lokalizację mogą liczyć osoby, które zakupiły lokal mieszkalny w ramach inwestycji Śródka OdNowa 2.
Idealna lokalizacja nowego osiedla…Gdyby taka istniała, z pewnością łączyłaby w sobie wiele różnych aspektów, jak: dostęp do komunikacji publicznej, bliskość terenów zielonych, pełne zaplecze handlowo-usługowe, placówki edukacyjne dla najmłodszych, kawiarnie i restauracje w pobliżu. Konkurencja na rynku deweloperskim jest olbrzymia, klienci coraz bardziej świadomi tego, czego poszukują, co oznacza, że deweloperzy jeszcze mocniej analizują, czy dany teren będzie odpowiedni pod budowę nowego osiedla. – Projektując i realizując nasze inwestycje, tworzymy przestrzeń z myślą o każdym mieszkańcu. Swoje miejsce w Śródka OdNowa 2 znajdą rodziny, pary, czy single. Inwestycja zlokalizowana przy ul. Bernata w Poznaniu, wraz z otoczeniem tworzy przestrzeń dla osób aktywnych, kochających sport i bliskość przyrody. Tuż obok znajdują się także: Ostrów Tumski, Brama Poznania, czy Stary Rynek, co stanowi alternatywę dla osób stawiających na wypoczynek z historią i estetyką miasta w tle. Tu można odnaleźć niejedną kawiarnię, czy restaurację – opisuje Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner. – Naszym zamierzeniem było stworzyć taką inwestycję, która zadowoli wszystkie grupy klientów. W tym kontekście, lokalizacja jest bardzo ważna, ponieważ stanowi jeden z kluczowych czynników atrakcyjności mieszkania. Oczywiście swoją wagę ma też standard wykonania, rozkład pomieszczeń i cena, ale często poszukiwania nabywcy zaczynają od decyzji, gdzie chcą zamieszkać. Jesteśmy pewni, że trafiliśmy dobrze, ponieważ z puli 83 mieszkań, zostały nam już tylko dwa – wyjaśnia Karolina Skrzypek z biura sprzedaży.
Osiedle dla osób aktywnych
Ważną grupę docelową tworzą osoby młode, lubiące aktywność fizyczną. Dotyczy to pokolenia tzw. millenialsów, ale i młodszego. Rowery, hulajnogi oraz komunikacja miejska często dla nich stanowią podstawowy środek lokomocji. Transport zbiorowy zamiast auta, czy zamiana samochodu na rower pozwalają ograniczyć emisję spalin, co dla młodych ludzi ma znaczenie. Żyją w stylu eko, mocno dbając o naszą planetę. To nie tylko chwilowa moda, lecz stały trend.
– W inwestycji Śródka OdNowa 2, do wszystkich mieszkań przynależą boksy rowerowe, które klienci otrzymują w prezencie. W pobliżu naszej inwestycji jest Wartostrada, jedna z najpiękniejszych ścieżek rowerowych w Poznaniu. Stąd bardzo łatwo dotrzemy nad Jezioro Malta, oferujące wiele możliwości dla osób aktywnych oraz do Parku Cytadela. Patrząc w szerszej perspektywie, Poznań jako miasto oferuje dużo możliwości dla osób lubiących jeździć rowerem, bez względu na to, czy są to długie treningi, czy jedynie krótkie wycieczki – podkreśla przedstawicielka Grupy Partner.
Warto podkreślić, że całość inwestycji będzie zakończona w IV kwartale 2021 i wówczas nabywcy mieszkań na osiedlu Śródka OdNowa 2 będą odbierać klucze, by rozpocząć prace wykończeniowe. – Realizacja postępuje zgodnie z harmonogramem, o czym nabywcy mieszkań są na bieżąco informowani – podsumowuje Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner. Jednocześnie deweloper realizuje też projekt Nadolnik Compact Apartments w Poznaniu.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.