STB Budownictwo z nowymi menadżerami

Elwira Jastrzębska
Communicatio PR
Pl. Konesera 10a
03-736 Warszawa
elwira|communicatiopr.com| |elwira|communicatiopr.com
501731234
https://www.linkedin.com/company/27242958/admin/
Należąca do Grupy STB spółka STB Budownictwo chce powalczyć o nowe obszary rynku budowlanego. Spółka w ostatnich miesiącach konsekwentnie wzmacnia zespół. Nowi menagerowie wnoszą do organizacji nie tylko wieloletnie doświadczenia w realizacji bardzo różnorodnych inwestycji, ale przede wszystkim kompetencje, które pozwolą na jeszcze lepsze zarządzanie projektami prowadzonymi przez zespół STB.
W październiku zespół STB Budownictwo został wzmocniony przez Andrzeja Marczewskiego, który objął stanowisko Dyrektora Operacyjnego Generalnego Wykonawstwa. W swojej inżynierskiej i menadżerskiej karierze pracował on m.in. dla takich marek jak Budimex, Exbud, Mostostal czy Bilfinger-Berger.
Przeszedł wszystkie etapy kariery zawodowej w budownictwie, począwszy od inżyniera budowy do prezesa zarządu czołowych spółek włącznie. Organizował i nadzorował jako inwestor zastępczy kluczowe inwestycje Warszawy - Trasę̨ Siekierkowską, Most Świętokrzyski, tunel pod Wisłostradą, a także most w Płocku i wiele innych projektów infrastrukturalnych.
Z kolei dyrektorem Działu Zarządzania Projektami STB Budownictwo został
w lipcu Jacek Jerzy Kowalski. To chodząca encyklopedia wiedzy i doświadczeń nt. prowadzenia projektów z zakresu budownictwa infrastrukturalnego i kubaturowego. Doradca zarządów oraz prezes zarządu firm w branży infrastruktury.
W swojej karierze odpowiadał za wysokobudżetowe inwestycje w takich firmach jak Budimex, Feroco, Hydrobudowa 9, NCC Polska, Strabag. Zbudował II Odcinek Autostrady A2 o wartości 4,036 mld. PLN, uzyskując komplet pozwoleń́ na użytkowanie i oddając go do ruchu 6 miesięcy przed planowanym terminem ostatecznego ukończenia. Uzyskał pierwszy w Polsce „Platynowy” Certyfikat Systemu DGNB dla budowanej fabryki w Tczewie.
Nowe osoby w strukturze STB to istotne wzmocnienie naszego zespołu. Pod szyldem STB Budownictwo działamy od 2012 roku, ale nasza spółka jest kontynuatorem podmiotów, które swoje doświadczenie w budownictwie zdobywały od początku lat 90. Na przestrzeni lat wypracowaliśmy sobie solidne fundamenty funkcjonowania, na których budujemy nasze relacje biznesowe. Teraz czas na kolejny krok, w którym skupiamy się na rozwoju strategicznych obszarów i konsekwentnej realizacji naszych celów. Pozwoli nam to na wejście w nowe, bardziej zaawansowane projekty i oferowanie partnerom biznesowym usług opartych na wysokiej efektywności, optymalizacji rozwiązań technicznych, materiałowych i ekonomicznych – podsumowuje Jarosław Przybyszewski, prezes Grupy STB.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.