Stormshield z antywirusem Bitdefendera
Po rozpoczęciu rosyjskiej agresji na Ukrainę francuski producent Stormshield rozpoczął poszukiwania nowego dostawcy, który dostarczy alternatywne rozwiązanie dla skanera rosyjskiego Kaspersky Lab. Ostatecznie wybór padł na rumuńską firmę Bitdefender. Stormshield zintegruje antywirusa Bitdefendera jako opcję „Advanced Antivirus” w grupie produktów Stormshield Network Security. Nowy skaner zadebiutuje w wersjach 4.3 i 4.6 pod koniec bieżącego roku.
Stromhsield wybierając Bitdefendera, dąży do budowy ekosystemu bezpieczeństwa, bazując na europejskich dostawcach. Produkty francuskiej firmy posiadają certyfikaty NATO oraz UE. Dlatego zaraz po wybuchu wojny na Ukrainie, Stromshield wprowadził zakaz sprzedaży rosyjskiego oprogramowania, a także zaprzestał działalności w Rosji. Przed rozpoczęciem współpracy z Bitdefenderem użytkownicy systemów Stromshielda mieli do wyboru skanery ClamAV oraz wspomnianego wcześniej Kaspersky Lab.
O wyborze Bitdefendera zdecydowało kilka czynników: długa obecność firmy na globalnym rynku bezpieczeństwa IT, zaawansowane technologiczne produkty oraz kraj pochodzenia - jak wiadomo Rumunia jest członkiem Unii Europejskiej i NATO.
Stormshield, należący do koncernu Airbus Group, jest producentem rozwiązań klasy UTM i Next Gen Firewall. Firma specjalizuje się w ochronie infrastruktury przemysłowej, w tym krytycznej. Rozwiązania Stormshield chronią obecnie około 2000 polskich organizacji.
Bitdefender rozpoczął swoją działalność w 2001 roku w Bukareszcie, obecnie zatrudnia 1800 pracowników rozsianych po całym świecie. Bitdefender od początku koncentruje się na misji jaką jest walka z cyberprzestępczością. Producent opracował wiele patentów wydanych na innowacje technologiczne w zakresie wykrywania zagrożeń, uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji.
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.