Komunikaty PR

Studenci boją się o dach nad głową

2022-03-22  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Urszula Kostrzewa
Ro

Marszałkowska 58/27
02-345 Warszawa
urszula.kostrzewa|ro.team| |urszula.kostrzewa|ro.team
+48531435182
www.ro.team

Drastyczny popyt na mieszkania i pokoje na wynajem oraz rosnące czynsze spowodowane między innymi wysoką inflacją  sprawią, że część studentów niebawem będzie wykluczona z rynku najmu.

 

Nawet 70 proc. studentów deklarowało wynajem mieszkań i pokoi przed wybuchem pandemii - wynika z danych AMRON. Znoszenie obostrzeń i przewidywany całkowity powrót do zajęć stacjonarnych powoduje, że większość z nich już mierzy się nie tylko z rosnącymi cenami najmu, ale przede wszystkim z brakiem ofert, a nic nie zapowiada aby sytuacja wyglądała lepiej z początkiem października.

Obawa o brak dachu nad głową wraz ze startem roku akademickiego, chęć zagwarantowania sobie stałej ceny najmu na jesień i zwiększona potrzeba własnego lokum widoczna jest już teraz również w akademikach. 

- Tylko w marcu 2022 r. aż trzykrotnie wzrosła liczba rezerwacji pokoi na przyszły rok w naszych akademikach, w stosunku do poprzedniego roku. Przewidujemy, że w większości obiektów sprzedaż zamkniemy najpóźniej w lipcu - komentuje Sylwia Rogalska, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu sieci prywatnych akademików Student Depot. - W przypadku studentów możemy mówić już o poważnym problemie społecznym, dlatego w październiku 2022 r. otwieramy kolejny akademik w samym centrum Krakowa, który będzie mógł przyjąć ponad 700 studentów w pokojach jedno i dwuosobowych. Uruchomiliśmy też specjalną akcję stypendialną “Dołącz do SD Squad”*, w ramach której jest szansa na otrzymanie bezpłatnego, rocznego pobytu w akademiku i określone zniżki.

 

*Więcej informacji o akcji stypendialnej znajduje się na stronie: konkurs.studentdepot.pl.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ro
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.