Komunikaty PR

Szczecin: Hanza Tower - w dwie godziny do Berlina

2021-06-17  |  13:15
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Żarska
Drawbridge Media

ul. Nowogrodzka 10 lok. 6
00-511 Warszawa
k.zarska|drawbridge.pl| |k.zarska|drawbridge.pl
601 888 957
www.jwc.pl

Szczecin: Hanza Tower - w dwie godziny do Berlina

 

Najwyższy obiekt apartamentowo-komercyjny pomiędzy Berlinem a Trójmiastem, Hanza Tower, jest już częściowo skomercjalizowany. Wkrótce inwestor J.W. Construction odda do użytku ponad 11 tys. m kw. powierzchni handlowej, biurowej, usługowej i konferencyjnej.

 

Rynek nowoczesnych nieruchomości biurowych w Szczecinie jest na relatywnie wczesnym etapie rozwoju, stąd podaż nowych powierzchni jest niezwykle ważna dla jego rozwoju. W minionych trzech latach w Szczecinie oddano do użytku siedem nowoczesnych projektów biurowych. Rok 2019 był pod tym względem wyjątkowy, bo oddano ponad 23 tys. m kw. powierzchni. Budynek o charakterze mixed-use, łączący funkcję mieszkalną i biurowo-usługową, Hanza Tower, który powstaje w centrum Szczecina, to kolejne prawie 5 tys. m kw. potrzebnej miastu powierzchni biurowej.

Szczecin staje się jednym z głównych ośrodków nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce. Zatrudnienie w centrach usług, ma według prognoz Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej, osiągnąć w 2025 roku nawet 10 tys. pracowników, a to może się przełożyć na wzrost zapotrzebowania na wysokiej jakości powierzchnię biurową. Dzięki podaży kolejnych projektów biurowych miasto zyskuje na znaczeniu wśród inwestorów z branży usług BPO/SSC szukających alternatyw do obecnych hubów w Krakowie i Wrocławiu.

Hanza Tower to blisko 500 nowoczesnych i prestiżowych apartamentów i największe centrum biurowo-konferencyjne w regionie. Najwyższy standard powierzchni biurowych, stwarzających doskonałe warunki pracy i rozwoju biznesu i położenie budynku w centrum Szczecina, to najbardziej atrakcyjne elementy inwestycji, które kuszą potencjalnych właścicieli.

- Obiekt jest częściowo skomercjalizowany, trwają rozmowy z kolejnymi partnerami. Z uwagi na położenie, przy al. Wyzwolenia, i dogodny dojazd środkami komunikacji miejskiej z każdej strony miasta, lokale biurowe są łakomym kąskiem dla najemców - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction S.A.

Lokale biurowe zajmują w budynku Hanza Tower prawie 5 tys. m kw. Znajdują się na piętrach od drugiego do piątego. Są to powierzchnie od 113 do 149 m kw. i większe ok. 630 m kw. Można je dowolnie przekształcać, łączyć lub dzielić według potrzeb. Nie bez znaczenia dla wynajmujących powierzchnie biurowe jest zaplanowana przez dewelopera powierzchnia usługowa. Lokale przeznaczone na handel i usługi, o łącznej powierzchni użytkowej 6 tys. m kw., rozmieszczone są na parterze i pierwszym piętrze. Lokale na parterze zostały zaprojektowane tak, by były dostępne dla klientów z ulicy. Znakomicie sprawdzą się jako sklepy, lokale gastronomiczne i usługowe, biura podróży, kancelarie czy prywatne gabinety lekarskie.

 

Centralnym punktem pierwszego piętra budynku jest basen z przepięknym świetlikiem i towarzyszący mu kompleks saun do użytku mieszkańców Hanza Tower. Będą oni mogli też korzystać z tarasu widokowego na dachu budynku, na wysokości 100 metrów, skąd roztacza się spektakularny widok na panoramę miasta. Budynek będzie obsługiwany przez 12 wind osobowych. Zastosowane w nich systemy napędowe i sterowania zwiększają prędkość jazdy oraz eliminują hałasy i drgania, a dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technologicznym zużywają niewiele energii. Na trzech piętrach podziemnych usytułowany jest parking na 403 samochody i 120 rowerów.

 

- Położenie miasta i perspektywy dalszego rozwoju dostrzega coraz więcej inwestorów, którzy obierają kurs na Szczecin. W regionie biegnie autostrada A6 przechodząca w niemiecką autostradę A11, którą można dojechać do Berlina w dwie godziny. Są tu liczne drogi ekspresowe a w przygotowaniu kolejna - Zachodnia Obwodnica Szczecina. Krzyżują się tu linie kolejowe krajowe i zagraniczne, obsługujące transport osobowy i towarowy. Międzynarodowy port lotniczy położony jest ok. 33 km od centrum miasta. Lot do Warszawy i Krakowa trwa niewiele ponad godzinę, do Kopenhagi zaledwie 55 minut Szczecin to miasto pod wieloma względami unikalne - mówi Małgorzata Ostrowska.

 

 

***

J.W. Construction jest jednym z największych polskich deweloperów mieszkaniowych. W ciągu 28 lat zbudował ponad 32,8 tys. lokali i 570 domów w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Gdyni i Szczecinie. Aktywny jest także na rynku nieruchomości komercyjnych i luksusowych, m.in. jako właściciel i operator sieci Hoteli 500, Hotelu Czarny Potok Resort SPA & Conference w Krynicy Zdrój, Hotelu Dana w Szczecinie i aparthotelu Varsovia Apartamenty Kasprzaka oraz inwestor realizujący projekty aparthotelowo-komercyjne.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Drawbridge Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Wola Gabriela w Warszawie – realizacja przy wykorzystaniu materiałów Dryvit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:00

Wola Gabriela w Warszawie – realizacja przy wykorzystaniu materiałów Dryvit

Warszawa, 27 września 2024 r. – Inwestycję mieszkaniową Wola Gabriela, zrealizowaną przez Sokratesa Development przy ul. Kacpra Karlińskiego 4 na warszawskiej Nowej Woli (Odolanach),
Nieruchomości Ile pieniędzy wydajemy na zakup nowego mieszkania?
2024-09-27 | 11:00

Ile pieniędzy wydajemy na zakup nowego mieszkania?

W największych miastach nowe mieszkania są bardzo drogie, ale to nie tych najtańszych deweloperzy sprzedali w tym roku najwięcej. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili, ile ich klienci
Nieruchomości Posadzki żywiczne Flowcrete LE – rozwiązania do „zielonych” magazynów
2024-09-27 | 10:00

Posadzki żywiczne Flowcrete LE – rozwiązania do „zielonych” magazynów

Według Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych na koniec czerwca 2024 roku rynek nowoczesnych powierzchni magazynowo-przemysłowych w Polsce wynosił ponad 33,5 miliona m kw. Jednocześnie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.