Komunikaty PR

Technologie immersyjne a biznes

2021-06-27  |  09:00

Gośćmi dr hab. Andrzeja Wodeckiego będą eksperci z firmy Immersive Toolbox, spółki zajmującej się tworzeniem dedykowanych narzędzi wsparcia dla procesów przemysłowych wykorzystujących narzędzia wirtualnej oraz rozszerzonej rzeczywistości (VR/AR).

Rynek AR i VR rośnie – i będzie rosnąć - w błyskawicznym tempie. W 2020 opublikowano prognozę, z której wynika, że wartość rynku AR i VR na koniec 2021 roku wyniesie 26 miliardów dolarów, a w 2028 sektor będzie wart już 340 miliardów! [1] Zalety wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości coraz częściej i chętniej dostrzega świat biznesu, który – zwłaszcza w dobie pandemii, która przyspieszyła procesy związane z cyfryzacją – otwiera się na innowacyjne rozwiązania, mogące poprawić konkurencyjność firm i organizacji.

Szanse i zagrożenia

Implementacja rozwiązań opartych na AR i VR jest wymagająca i wiąże się z całym szeregiem wyzwań, ale jednocześnie otwiera przed organizacjami zupełnie nowe perspektywy. Istotne jest zrozumienie potencjału, kryjącego się za technologiami immersyjnymi. – Z jednej strony na menedżerach i inwestorach ciąży ogromna presja, bo nowe technologie, w tym AR i VR, mogą stanowić ogromną przewagę konkurencyjną i nie sposób przejść obok ich potencjału obojętnie, ale z drugiej pojawia się lęk przed niepowodzeniem i błędną inwestycją. Z trzeciej jednak: do zrozumienia potencjału AR i VR wystarczy opanowanie podstaw, pozyskanie umiejętności korzystania z inteligentnych narzędzi i formułowania skutecznych biznesowych uzasadnień. To daje pewność, uwalnia od obaw i skłania do świadomego eksperymentowania i podejmowania ryzyka – tłumaczy dr hab. Andrzej Wodecki, opiekun merytoryczny program MBA Digital Transformation w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej i moderator spotkania z cyklu New Tech Zone.

 

Spotkanie z ekspertami

Spotkanie „VR i AR. Jakie możliwości biznesowe dają technologie immersyjne?” odbędzie się 29 czerwca i omówione zostaną na nim kwestie obecnego stanu rozwoju technologii AR i VR w przemyśle i ich możliwości aplikacyjnych, a także główne wyzwania i bariery związane z ich wdrożeniem w organizacjach. Na webinarze omówione zostaną także dwa praktyczne case’y zastosowania rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości w przemyśle na przykładzie roboty i instruktażu pracowników.

Gośćmi dr Wodeckiego będą współzałożyciele spółki Immersive Toolbox, zajmującej się tworzeniem dedykowanych narzędzi wsparcia dla procesów przemysłowych wykorzystujących AR i VR – Maciej Tomecki (CEO) oraz Sławomir Tadeja (CTO).

Maciej Tomecki interesuje się zagadnieniami związanymi z Europejskim Zielonym Ładem, a zwłaszcza z dekarbonizacją energetyki i przemysłu. Brał udział w kilku projektach badawczych skupiających się na wpływie czwartej rewolucji technologicznej na politykę energetyczną, np. projekt Robotyzacja przemysłu jako część zjawiska Przemysłu 4.0 (Cambridge University). Ma kilkuletnie doświadczenie zawodowe we wdrażaniu strategii, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym (m.in. PKO BP, EY, Ministerstwo Rozwoju).

Z kolei Sławomir Tadeja zajmuję się projektowaniem i wdrażaniem interaktywnych wizualizacji złożonych danych wielowymiarowych przy użyciu tzw. „analityki immersyjnej” wykorzystując technologię VR.

Zachęcamy do udziału w spotkaniu. Wystarczy rejestracja przez formularz kontaktowy – link do transmisji zostanie przesłany przed spotkaniem na skrzynkę mailową. Start o godzinie 17:00.

 


[1] https://www.grandviewresearch.com/industry-analysis/augmented-reality-market

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13. i 14. generacji z domyślnymi u Biuro prasowe
2024-05-17 | 13:45

Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13. i 14. generacji z domyślnymi u

Aby rozwiązać problemy ze stabilnością wybranych procesorów Intel Core 13. i 14. generacji, firma Intel wprowadziła rozwiązanie znane jako „Intel Default Settings”,
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-05-17 | 12:00

Uber One dla studentów, miejsce w busie na koncert i wsparcie w opiece

W post pandemicznej erze cyfrowej utrzymywanie osobistych kontaktów jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Właśnie dlatego Uber zaprojektował nowe funkcje, które nie tylko umożliwią łączenie ludzi w prawdziwym świecie, ale
IT i technologie AWS wprowadza asystenta spotkań na żywo opartego na sztucznej inteligencji
2024-05-17 | 09:00

AWS wprowadza asystenta spotkań na żywo opartego na sztucznej inteligencji

AWS (Amazon Web Services) ogłosił wprowadzenie Live Meeting Assistant (LMA) – opartego na sztucznej inteligencji (AI) asystenta spotkań na żywo i po nich, który uwalnia od

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.