TP-Link TL-SG3452P - nowy przełącznik PoE współpracujący z platformą Omada SDN
Grayling Poland sp. z o.o.
Warszawa, Ul.Bluszczańska 74 m 75
00-712 Warszawa
marcel.matulinski|grayling.com| |marcel.matulinski|grayling.com
604919473
https://grayling.com/our-offices/warsaw/
Model TL-SG3452P wyposażono w 48 gigabitowych portów PoE+ zgodnych ze standardami 802.3at/af, cztery gigabitowe sloty SFP, port konsolowy RJ45 oraz port konsolowy micro-USB. Całkowity budżet mocy urządzenia wynosi 384W, przy czym na każdym porcie moc może wynieść maksymalnie 30W.
Najnowszy switch od TP-Link obsługuje protokół IPv6 oraz posiada opcję konfiguracji VLAN (standard 802.1Q). Dzięki konfiguracji VLAN sieć może być dzielona na mniejsze, odizolowane segmenty, co istotnie zwiększa jej poziom bezpieczeństwa i wydajność. Przełącznik posiada także zaawansowane funkcje warstwy drugiej takie jak: QoS, pozwalający na płynny ruch sieciowy dla zastosowań czułych na opóźnienia (takich jak połączenia głosowe i wideo) oraz IGMP Snooping, dzięki któremu przepływ ruchu multicast w sieci jest automatycznie kontrolowany i limitowany.
Przełącznik TP-Link TL-SG3452P wyposażono również w szereg zabezpieczeń, chroniących sieć przed nieuprawnionym dostępem, takich jak wiązanie IP-MAC-Port, ochrona portów, Storm Control czy DHCP Snooping. Urządzenie pozwala także na zdefiniowanie najczęstszych ataków DoS, dzięki czemu można je wcześnie wykrywać i zapobiegać im. Funkcja ACL (Access Control Lists) natomiast ma zastosowanie w przypadku blokowania dostępu do określonych zasobów sieci. Odmowa przesłania pakietów może być ustalona dla określonych źródłowych bądź docelowych adresów MAC, adresów IP, portów TCP/UDP lub VLAN ID. Ponadto do uwierzytelniania użytkowników starających się
o dostęp do sieci przełącznik wykorzystuje szyfrowanie 802.1X w połączeniu z funkcjami serwera RADIUS/Tacacs+.
Model TL-SG3452P może być zarządzany zarówno klasycznie poprzez witrynę z poziomu przeglądarki, jak i poprzez CLI (port konsolowy, Telnet, SSH), SNMP, RMON i Dual Image, które dają administratorom bardzo duże możliwości zarządzania. Dzięki integracji z platformą Omada SDN siecią można także administrować z poziomu chmury. Platforma Omada SDN pozwala w łatwy i kompleksowy sposób zarządzać centralnie całą siecią WiFi i LAN, także rozproszoną pomiędzy placówkami, z dowolnego miejsca i o dowolnej porze.
Więcej informacji o platformie Omada SDN dostępnych jest na stronie TP-Link.
Przełącznik został przystosowany do montażu w szafce rackowej. Pełna specyfikacja techniczna modelu TL-SG3452P dostępna jest na stronie internetowej: TL-SG3452P.
Najnowszy switch TP-Link jest już dostępny w sprzedaży i został objęty 5-letnią gwarancją.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.