Transition Technologies z rządowym statusem firmy badawczej we Francji
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
Transition Technologies, rozwijająca dla swoich klientów we Francji zaawansowane usługi projektowe m.in. w zakresie rozwoju oprogramowania, uzyskała oficjalną akredytację B&R[1] w tym kraju. Akredytacja potwierdza jakość usług cyfrowych na dynamicznie rosnącym rynku i zwiększa na nim atrakcyjność Transition. Siłą legislacji francuskiej usługi B&R akredytowanych firm stanowią dla innowacyjnego biznesu podstawę do wykorzystania preferencyjnych stawek podatkowych.
Francja[2] będąca blisko średniej unijnej w stopniu zdigitalizowania intensywnie inwestuje i rozwija najnowsze technologie cyfrowe. Kraj gwałtownie przyśpiesza w sferze 5G[3], a rządowe programy skupiają się m.in. na integracji technologii i kształceniu kadr[4].
Proces pozyskania akredytacji legitymizuje jakość usług badawczo-rozwojowych Transition Technologies - Managed Services na rynku francuskim. Pozytywna weryfikacja naszych procesów i procedur badawczych powiązanych z realizacją projektu rozwoju oprogramowania dla lokalnych klientów była możliwa dzięki ich wsparciu.
Dzięki pozyskaniu akredytacji jesteśmy wiarygodnym partnerem dla najbardziej innowacyjnych firm w gospodarce francuskiej, która jest bardziej zaawansowana w procesie cyfryzacji niż nasza rodzima. Daje nam to okazję do zbierania doświadczeń w obszarach technologicznych dopiero kiełkujących w kraju – mówi Krzysztof Zapała, COO Transition Technologies - Managed Services.
Transition Technologies bada i buduje we Francji zaawansowane rozwiązania programistyczne. Integracja technologii chmurowych obok rozwoju oprogramowania stanowi główne usługi. Spółka planuje zwiększenie zaangażowania w rozwiązania wspierające programy budujące wiedzę i kompetencje cyfrowe. Rynek pracownika w tym obszarze gwałtownie rośnie zarówno we Francji, jak w całej UE.
Języki narodowe to jedynie warstwa organizacyjna międzynarodowych przedsięwzięć Transition Technologies, naszym językiem globalnym jest matematyka. Unia, obok Stanów Zjednoczonych, jest dla nas polem doświadczalnym w technologiach, które dopiero za jakiś czas będą w kraju w pełni wykorzystywane. Polski biznes IT ma ogromne możliwości w Unii Europejskiej, gdzie leży powtarzalny przychód dla naszych ekspertów na wiele lat. Spodziewamy się dwukrotnego wzrostu biznesu we Francji w 2020 roku – mówi prof. Konrad Świrski, prezes zarządu Transition Technologies S.A.
Polityka jakości wpisana jest w strategię ekspansji grupy kapitałowej na rynki zagraniczne. Uzyskanie urzędowych akredytacji, certyfikatów czy dostępów do rządowych, unijnych i globalnych platform zwiększa przewagę konkurencyjną i przychody grupy.
[1] Za akredytowanie firm badawczych odpowiada francuskie Ministerstwo Edukacji, Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych
[2] Indeks DESI https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/scoreboard/france
[3] Francja - jeden z największych klastrów innowacji w Europie przyciąga technologie 5g – Ericsson dołącza https://evertiq.pl/news/24873
[4] Indeks DESI, gotowość 5G 33% FR VS 14% UE;

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.