UPS przyspiesza dostawy testów na koronawirusa
- Przedsiębiorstwo biotechnologiczne QIAGEN zwiększa znacząco możliwości produkcyjne, by dostarczyć rozwiązania w zakresie testowania do laboratoriów i szpitali poprzez globalną sieć logistyczną UPS
- UPS pomaga firmie wdrażać produkty w skali światowej, w tym pierwsze rozwiązanie do badań syndromowych, które pozwala odróżnić nowy koronawirus od 20 innych poważnych infekcji układu oddechowego w ciągu godziny
Firma UPS (NYSE:UPS), ogłosiła współpracę z przedsiębiorstwem QIAGEN, globalnym dostawcą diagnostyki molekularnej i przygotowywania próbek, przy dostarczaniu zestawów do ekstrakcji kwasu nukleinowego kluczowych w przypadku testów na COVID-19, a także innowacyjnych katridży do testów na koronawirusa – Q1AStat-Dx – do różnych zakątków świata. Dzięki elastycznej globalnej sieci UPS i zwiększonym możliwościom produkcyjnym QIAGEN w zakresie testów na COVID-19 produkowanych w zakładzie w Hilden w Niemczech, firmy pomagają pracownikom sektora medycznego w ograniczeniu rozprzestrzeniania się choroby.
„Klienci i rządy na całym świecie wykorzystują globalną sieć logistyczną UPS w walce z pandemią COVID-19” powiedział Lou Rivieccio, prezes UPS Europe. „Utrzymanie ciągłości operacji jeszcze nigdy nie było tak ważne dla naszych klientów. Dlatego też kontynuujemy realizację naszych usług, niezależnie od tego, czy jest to dostawa, czy przechowywanie leków, testów czy materiałów medycznych. Nasi pracownicy pomagają klientom i dbają o dostarczenie zwiększonej liczby testów do szpitali i laboratoriów na całym świecie. Elastyczność w działaniu i umiejętność szybkiego reagowania są niezwykle istotne w walce z epidemią, która przenosi się z Azji do Europy i Ameryki Północnej”.
Dzięki poczynionym niedawno inwestycjom w Europie w wysokości 2 miliardów dolarów UPS mógł szybko wdrożyć plany awaryjne dostosowane do zmieniającego się otoczenia biznesowego. Pomimo że granice państw są zamknięte, firma kontynuuje obsługę swoich klientów. Jest to możliwe między innymi za pośrednictwem europejskiego hubu na lotnisku Kolonia-Bonn, które zapewnia UPS skuteczny i szybki transport niezbędnych przesyłek w Europie i na świecie.
„Zwiększyliśmy i nieustannie zwiększamy produkcję odczynników i testów na COVID-19, by sprostać bieżącemu, nadzwyczajnemu zapotrzebowaniu na nasze produkty na całym świecie. Nasze łańcuchy dostaw, zarówno do zakładów produkcyjnych, jak i do klientów w laboratoriach i szpitalach są w tym momencie kluczowe” powiedział Barthold Piening, starszy wiceprezes, dyrektor ds. operacji globalnych w QIAGEN. „Tak samo jak nasi pracownicy pracują w trybie 24/7, aby zapewnić odpowiednią ilość produktów, tak i my wiemy, że możemy polegać na UPS jako na naszym partnerze logistycznym, który dowiezie zestawy składników na czas i w odpowiednim stanie, tam, gdzie są one najbardziej potrzebne. Wspólnie z firmą UPS i jej elastyczną globalną siecią chcemy, aby nasze rozwiązania były ogólnodostępne”.
Działania odpowiadające na potrzeby firmy QIAGEN w reagowaniu na globalne wyzwania za pomocą zaawansowanego zarządzania łańcuchem dostaw są zgodne ze wsparciem udzielonym przez UPS rządom i innym klientom z sektora prywatnego pracującym nad ograniczeniem pandemii COVID-19. UPS ma istotny udział w gospodarce światowej. Firma przewozi ponad trzy procent światowego PKB. Pracownicy UPS są dumni z istotnej roli jaką pełnią dla klientów, społeczności i krajów, w których firma funkcjonuje. UPS wspiera instytucje zdrowia publicznego na całym świecie w wysyłce kluczowego sprzętu medycznego, w tym w niedawnej wysyłce respiratorów do brytyjskiej National Health Service. Aby wesprzeć globalne działania pomocowe w odpowiedzi na nowy koronawirus, Fundacja UPS przekazała kolejne granty dla agencji Organizacji Narodów Zjednoczonych, partnerów pomocy humanitarnej i międzynarodowych organizacji pozarządowych. W Stanach Zjednoczonych firma UPS wspiera Federalną Agencję Zarządzania Kryzysowego (FEMA) w ramach „Projektu Airbridge”, skoordynowanego działania mającego na celu przyspieszenie dostaw kluczowych materiałów potrzebnych w amerykańskich szpitalach.
UPS Healthcare zapewnia szeroki zakres usług, od licencjonowanej przestrzeni dystrybucyjnej, możliwości zarządzania łańcuchem dostaw po pakowanie i wysyłkę w temperaturze kontrolowanej, a także magazynowanie urządzeń medycznych oraz próbek laboratoryjnych i klinicznych. Dzięki możliwości transportu najpotrzebniejszych przesyłek, zgodnie z wymogami GDP i GMP, globalnej infrastrukturze UPS Healthcare, monitoringu i śledzenia, a także ochronie danych firma może wspierać osoby na pierwszej linii walki z pandemią.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.