UPS przyspiesza dostawy testów na koronawirusa
- Przedsiębiorstwo biotechnologiczne QIAGEN zwiększa znacząco możliwości produkcyjne, by dostarczyć rozwiązania w zakresie testowania do laboratoriów i szpitali poprzez globalną sieć logistyczną UPS
- UPS pomaga firmie wdrażać produkty w skali światowej, w tym pierwsze rozwiązanie do badań syndromowych, które pozwala odróżnić nowy koronawirus od 20 innych poważnych infekcji układu oddechowego w ciągu godziny
Firma UPS (NYSE:UPS), ogłosiła współpracę z przedsiębiorstwem QIAGEN, globalnym dostawcą diagnostyki molekularnej i przygotowywania próbek, przy dostarczaniu zestawów do ekstrakcji kwasu nukleinowego kluczowych w przypadku testów na COVID-19, a także innowacyjnych katridży do testów na koronawirusa – Q1AStat-Dx – do różnych zakątków świata. Dzięki elastycznej globalnej sieci UPS i zwiększonym możliwościom produkcyjnym QIAGEN w zakresie testów na COVID-19 produkowanych w zakładzie w Hilden w Niemczech, firmy pomagają pracownikom sektora medycznego w ograniczeniu rozprzestrzeniania się choroby.
„Klienci i rządy na całym świecie wykorzystują globalną sieć logistyczną UPS w walce z pandemią COVID-19” powiedział Lou Rivieccio, prezes UPS Europe. „Utrzymanie ciągłości operacji jeszcze nigdy nie było tak ważne dla naszych klientów. Dlatego też kontynuujemy realizację naszych usług, niezależnie od tego, czy jest to dostawa, czy przechowywanie leków, testów czy materiałów medycznych. Nasi pracownicy pomagają klientom i dbają o dostarczenie zwiększonej liczby testów do szpitali i laboratoriów na całym świecie. Elastyczność w działaniu i umiejętność szybkiego reagowania są niezwykle istotne w walce z epidemią, która przenosi się z Azji do Europy i Ameryki Północnej”.
Dzięki poczynionym niedawno inwestycjom w Europie w wysokości 2 miliardów dolarów UPS mógł szybko wdrożyć plany awaryjne dostosowane do zmieniającego się otoczenia biznesowego. Pomimo że granice państw są zamknięte, firma kontynuuje obsługę swoich klientów. Jest to możliwe między innymi za pośrednictwem europejskiego hubu na lotnisku Kolonia-Bonn, które zapewnia UPS skuteczny i szybki transport niezbędnych przesyłek w Europie i na świecie.
„Zwiększyliśmy i nieustannie zwiększamy produkcję odczynników i testów na COVID-19, by sprostać bieżącemu, nadzwyczajnemu zapotrzebowaniu na nasze produkty na całym świecie. Nasze łańcuchy dostaw, zarówno do zakładów produkcyjnych, jak i do klientów w laboratoriach i szpitalach są w tym momencie kluczowe” powiedział Barthold Piening, starszy wiceprezes, dyrektor ds. operacji globalnych w QIAGEN. „Tak samo jak nasi pracownicy pracują w trybie 24/7, aby zapewnić odpowiednią ilość produktów, tak i my wiemy, że możemy polegać na UPS jako na naszym partnerze logistycznym, który dowiezie zestawy składników na czas i w odpowiednim stanie, tam, gdzie są one najbardziej potrzebne. Wspólnie z firmą UPS i jej elastyczną globalną siecią chcemy, aby nasze rozwiązania były ogólnodostępne”.
Działania odpowiadające na potrzeby firmy QIAGEN w reagowaniu na globalne wyzwania za pomocą zaawansowanego zarządzania łańcuchem dostaw są zgodne ze wsparciem udzielonym przez UPS rządom i innym klientom z sektora prywatnego pracującym nad ograniczeniem pandemii COVID-19. UPS ma istotny udział w gospodarce światowej. Firma przewozi ponad trzy procent światowego PKB. Pracownicy UPS są dumni z istotnej roli jaką pełnią dla klientów, społeczności i krajów, w których firma funkcjonuje. UPS wspiera instytucje zdrowia publicznego na całym świecie w wysyłce kluczowego sprzętu medycznego, w tym w niedawnej wysyłce respiratorów do brytyjskiej National Health Service. Aby wesprzeć globalne działania pomocowe w odpowiedzi na nowy koronawirus, Fundacja UPS przekazała kolejne granty dla agencji Organizacji Narodów Zjednoczonych, partnerów pomocy humanitarnej i międzynarodowych organizacji pozarządowych. W Stanach Zjednoczonych firma UPS wspiera Federalną Agencję Zarządzania Kryzysowego (FEMA) w ramach „Projektu Airbridge”, skoordynowanego działania mającego na celu przyspieszenie dostaw kluczowych materiałów potrzebnych w amerykańskich szpitalach.
UPS Healthcare zapewnia szeroki zakres usług, od licencjonowanej przestrzeni dystrybucyjnej, możliwości zarządzania łańcuchem dostaw po pakowanie i wysyłkę w temperaturze kontrolowanej, a także magazynowanie urządzeń medycznych oraz próbek laboratoryjnych i klinicznych. Dzięki możliwości transportu najpotrzebniejszych przesyłek, zgodnie z wymogami GDP i GMP, globalnej infrastrukturze UPS Healthcare, monitoringu i śledzenia, a także ochronie danych firma może wspierać osoby na pierwszej linii walki z pandemią.

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Rozszerzenie UE wśród priorytetów duńskiej prezydencji. Akcesja nowych państw może mieć znaczenie dla bezpieczeństwa i gospodarki
Wraz z czerwcem kończy się druga polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej. W ciągu sześciu miesięcy instytucja ta pod przewodnictwem Polski podejmowała działania na rzecz bezpieczeństwa, w wielu wymiarach: zewnętrznym, wewnętrznym, informacyjnym, ekonomicznym, energetycznym, żywnościowym i zdrowotnym. Przede wszystkim doprowadziła do przełomowego wzrostu wydatków UE na obronność. Od 1 lipca pałeczkę przejmują Duńczycy, którzy zwrócą uwagę m.in. na obronę Bałtyku.
Transport
Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego

Nowe regionalne Centrum Kompletacji i Dystrybucji, które powstanie w parku logistycznym i produkcyjnym Prologis Park Ujazd w województwie opolskim, będzie związane z rynkiem automotive aftermarket, konkretnie kompletacją i dystrybucją zestawów naprawczych dla branży motoryzacyjnej. Obiekt będzie służył firmie Schaeffler, a za jej budowę odpowiada Prologis. Jak podkreśla jego przedstawiciel, będzie to budynek niezależny od paliw kopalnych bezpośrednio dostarczanych do budynku i wyposażony w wiele rozwiązań prośrodowiskowych.
Konsument
Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.