Komunikaty PR

UPS przyspiesza dostawy testów na koronawirusa

2020-04-17  |  10:00
Biuro prasowe
Do pobrania Tekst ( 0.05 MB )
  • Przedsiębiorstwo biotechnologiczne QIAGEN zwiększa znacząco możliwości produkcyjne, by dostarczyć rozwiązania w zakresie testowania do laboratoriów i szpitali poprzez globalną sieć logistyczną UPS   
  • UPS pomaga firmie wdrażać produkty w skali światowej, w tym pierwsze rozwiązanie do badań syndromowych, które pozwala odróżnić nowy koronawirus od 20 innych poważnych infekcji układu oddechowego w ciągu godziny

Firma UPS (NYSE:UPS), ogłosiła współpracę z przedsiębiorstwem QIAGEN, globalnym dostawcą diagnostyki molekularnej i przygotowywania próbek, przy dostarczaniu zestawów do ekstrakcji kwasu nukleinowego kluczowych w przypadku testów na COVID-19, a także innowacyjnych katridży do testów na koronawirusa – Q1AStat-Dx – do różnych zakątków świata. Dzięki elastycznej globalnej sieci UPS i zwiększonym możliwościom produkcyjnym QIAGEN w zakresie testów na COVID-19 produkowanych w zakładzie w Hilden w Niemczech, firmy pomagają pracownikom sektora medycznego w ograniczeniu rozprzestrzeniania się choroby.

„Klienci i rządy na całym świecie wykorzystują globalną sieć logistyczną UPS w walce z pandemią COVID-19” powiedział Lou Rivieccio, prezes UPS Europe. „Utrzymanie ciągłości operacji jeszcze nigdy nie było tak ważne dla naszych klientów. Dlatego też kontynuujemy realizację naszych usług, niezależnie od tego, czy jest to dostawa, czy przechowywanie leków, testów czy materiałów medycznych. Nasi pracownicy pomagają klientom i dbają o dostarczenie zwiększonej liczby testów do szpitali i laboratoriów na całym świecie. Elastyczność w działaniu i umiejętność szybkiego reagowania są niezwykle istotne w walce z epidemią, która przenosi się z Azji do Europy i Ameryki Północnej”.

Dzięki poczynionym niedawno inwestycjom w Europie w wysokości 2 miliardów dolarów UPS mógł szybko wdrożyć plany awaryjne dostosowane do zmieniającego się otoczenia biznesowego. Pomimo że granice państw są zamknięte, firma kontynuuje obsługę swoich klientów. Jest to możliwe między innymi za pośrednictwem europejskiego hubu na lotnisku Kolonia-Bonn, które zapewnia UPS skuteczny i szybki transport niezbędnych przesyłek w Europie i na świecie.

„Zwiększyliśmy i nieustannie zwiększamy produkcję odczynników i testów na COVID-19, by sprostać bieżącemu, nadzwyczajnemu zapotrzebowaniu na nasze produkty na całym świecie. Nasze łańcuchy dostaw, zarówno do zakładów produkcyjnych, jak i do klientów w laboratoriach i szpitalach są w tym momencie kluczowe” powiedział Barthold Piening, starszy wiceprezes, dyrektor ds. operacji globalnych w QIAGEN. „Tak samo jak nasi pracownicy pracują w trybie 24/7, aby zapewnić odpowiednią ilość produktów, tak i my wiemy, że możemy polegać na UPS jako na naszym partnerze logistycznym, który dowiezie zestawy składników na czas i w odpowiednim stanie, tam, gdzie są one najbardziej potrzebne. Wspólnie z firmą UPS i jej elastyczną globalną siecią chcemy, aby nasze rozwiązania były ogólnodostępne”.

Działania odpowiadające na potrzeby firmy QIAGEN w reagowaniu na globalne wyzwania za pomocą zaawansowanego zarządzania łańcuchem dostaw są zgodne ze wsparciem udzielonym przez UPS rządom i innym klientom z sektora prywatnego pracującym nad ograniczeniem pandemii COVID-19. UPS ma istotny udział w gospodarce światowej. Firma przewozi ponad trzy procent światowego PKB. Pracownicy UPS są dumni z istotnej roli jaką pełnią dla klientów, społeczności i krajów, w których firma funkcjonuje. UPS wspiera instytucje zdrowia publicznego na całym świecie w wysyłce kluczowego sprzętu medycznego, w tym w niedawnej wysyłce respiratorów do brytyjskiej National Health Service. Aby wesprzeć globalne działania pomocowe w odpowiedzi na nowy koronawirus, Fundacja UPS przekazała kolejne granty dla agencji Organizacji Narodów Zjednoczonych, partnerów pomocy humanitarnej i międzynarodowych organizacji pozarządowych. W Stanach Zjednoczonych firma UPS wspiera Federalną Agencję Zarządzania Kryzysowego (FEMA) w ramach „Projektu Airbridge”, skoordynowanego działania mającego na celu przyspieszenie dostaw kluczowych materiałów potrzebnych w amerykańskich szpitalach.

UPS Healthcare zapewnia szeroki zakres usług, od licencjonowanej przestrzeni dystrybucyjnej, możliwości zarządzania łańcuchem dostaw po pakowanie i wysyłkę w temperaturze kontrolowanej, a także magazynowanie urządzeń medycznych oraz próbek laboratoryjnych i klinicznych. Dzięki możliwości transportu najpotrzebniejszych przesyłek, zgodnie z wymogami GDP i GMP, globalnej infrastrukturze UPS Healthcare, monitoringu i śledzenia, a także ochronie danych firma może wspierać osoby na pierwszej linii walki z pandemią.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport DSV – Global Transport and Logistics wyróżnione w najnowszym raporcie Forum Odpo Biuro prasowe
2024-05-09 | 14:00

DSV – Global Transport and Logistics wyróżnione w najnowszym raporcie Forum Odpo

Publikowany corocznie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to największy polski przegląd inicjatyw CSR i
Transport Ciężarówki bezemisyjne rozwożą produkty PepsiCo w Warszawie
2024-04-29 | 15:00

Ciężarówki bezemisyjne rozwożą produkty PepsiCo w Warszawie

Warszawa, 29 kwietnia 2024 roku PepsiCo zaopatruje punkty sprzedaży w ścisłym centrum Warszawy rozwożąc napoje i przekąski w bezemisyjnych ciężarówkach. Działanie to wpisuje
Transport Jak obronić się przed mandatem za tachograf za granicą?
2024-04-29 | 09:00

Jak obronić się przed mandatem za tachograf za granicą?

Podczas rutynowej kontroli drogowej na terenie Słowenii jeden z kierowców firmy Adecon został ukarany mandatem za rzekome nieprawidłowości w działaniu nowoczesnego tachografu. Pomimo

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Samorządowy Kongres Finansowy

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Tylko co czwarta firma planuje inwestycje zagraniczne. Ich zapał osłabia niestabilna sytuacja geopolityczna

Wartość bezpośrednich inwestycji zagranicznych polskich firm w 2022 roku wyniosła 28 mld euro, co stanowiło zaledwie 5 proc. krajowego PKB, podczas gdy średnia w krajach UE to aż 88 proc. PKB. To pokazuje, że rodzime przedsiębiorstwa do tej pory stosunkowo niewiele inwestowały za granicą, głównie na rynkach Unii Europejskiej i w Stanach Zjednoczonych. Barierą wciąż pozostaje dla nich m.in. brak elastycznego finansowania i wiedzy na temat korzyści, jakie może zapewnić firmie ekspansja zagraniczna. Zapał potencjalnych inwestorów osłabia też niepewna sytuacja geopolityczna. W efekcie tylko co czwarte przedsiębiorstwo rozważa obecnie zainwestowanie na międzynarodowym rynku, co jest wynikiem dużo niższym od globalnej średniej – wynika z badania przeprowadzonego przez PFR TFI.

Ochrona środowiska

Koniec „malowania trawy na zielono”. W komunikacji firm nie będzie miejsca na greenwashing [DEPESZA]

„Malowanie trawy na zielono” – to stare określenie dobrze pasuje do zjawiska greenwashingu, czyli takiej komunikacji marketingowej przedsiębiorstwa, która bazuje na nieprawdziwych lub zmanipulowanych deklaracjach związanych ze zgodnością prowadzonej działalności z zasadami ochrony środowiska. To nieuczciwe wobec klientów i partnerów biznesowych, a niedługo także niezgodne z prawem – podkreślili eksperci podczas panelu „Greenwashing”, jaki odbył się podczas 16. Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

IT i technologie

Mobilne USG umożliwia dokładniejszą diagnostykę na miejscu wypadku. Z tym sprzętem jeździ coraz więcej karetek w Polsce

Badanie ultrasonograficzne jest podstawą diagnostyki w medycynie, a aparat USG znajduje się już na wyposażeniu każdego szpitala. Dzięki rozwojowi technologii urządzenia te doczekały się także mobilnej wersji, która jest łatwa w transporcie, a jednocześnie zachowuje wysokiej jakości obraz. Ten sprzęt jest coraz częściej wyposażeniem karetek ratunkowych. – W ramach umowy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy Philips dostarczył 155 takich mobilnych ultrasonografów do 90 stacji ratownictwa w całej Polsce – mówi Michał Szczechula z Philips. Teraz ratownicy szkolą się z ich obsługi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.