Tych noży nie może zabraknąć w Twojej kuchni
Niezbędnymi elementami wyposażenia kuchennego są noże. To one wpływają na tempo pracy oraz staranność, z jaką zostanie przygotowane danie. Nie tylko profesjonaliści i pasjonaci gotowania, powinni zaopatrzyć się w ostre
i precyzyjne noże. Warto, aby swój podręczny zestaw ostrzy miał każdy, niezależnie, czy na co dzień przygotowuje najprostsze, kilkuskładnikowe dania, czy bierze na warsztat wymagające, mięsne przysmaki.
Kto choć raz w trakcie swoich kulinarnych zmagań nie męczył się przy krojeniu miękkiego pomidora? Twardy ananas lub siekanie cebuli również potrafi uprzykrzyć życie. Przy krojeniu produktów ważna jest technika, ale równie wiele zależy od noża. W kuchni nie ma miejsca na tępe i źle wywarzone ostrza.
Warto również wiedzieć, że przy codziennym przygotowywaniu dań, nie wystarczy uniwersalny model do wszystkiego. Jednego noża powinniśmy użyć do marchewki, drugiego do siekania wołowiny, a jeszcze innego do równego pokrojenia świeżego chleba.
Dopasowanie rozmiaru ostrza do produktu
Duże warzywa wymagają proporcjonalnego noża – im większy produkt do pokrojenia, tym większe powinno być narzędzie. Dobranie odpowiedniej wielkości ostrza zmniejsza ryzyko jego ześlizgnięcia lub zablokowania, co z kolei minimalizuje ryzyko skaleczenia się nim. Przy pomocy małego noża ciężko jest przekroić jednym ruchem duże owoce, warzywa, mięso, a nawet pieczywo, przez co zwiększamy czas naszej pracy.
Jakie więc noże powinny znaleźć się w każdej kuchni, by usprawnić przygotowywanie smacznych potraw?
Nóż do warzyw i owoców
Efektywność tego małego ostrza tkwi w jego ząbkowanej krawędzi oraz zaokrąglonym czubku. Ten praktyczny i uniwersalny nóż codziennego użytku stanowi podstawę kuchennego wyposażenia. Jego głównym przeznaczeniem są pomidory oraz inne warzywa i owoce z twardą skórką i miękkim wnętrzem.
Falowane ostrze noża nadaje się nie tylko do krojenia, lecz również do rozsmarowania masła lub dżemu na świeżym pieczywie.
Nóż do porcjowania
Solidny nóż, który łączy w sobie idealne wyważenie i funkcjonalną budowę, gwarantując wygodę, a także przyjemność użytkowania. Jest mistrzem w krojeniu większych porcji mięsa, na przykład udźca wołowego, łopatki jagnięcej czy indyka. To jedno z podstawowych narzędzi, w które warto zaopatrzyć każdą kuchnię.
Dzięki wyjątkowo szerokiemu ostrzu ten model zapewnia wystarczającą precyzję, aby poradzić sobie nawet z największym kulinarnym wyzwaniem. Wyśmienicie sprawdzi się np. przy krojeniu arbuza.
Nóż do chleba i ciast
Świeży chleb pszeniczny z masłem i solą, ciabatta z oliwą z oliwek z pierwszego tłoczenia i octem balsamicznym, chleb na zakwasie z wędliną i serem – jest tak wiele przepysznych odmian pieczywa… Warto więc zainwestować w nóż, dla którego krojenie każdego rodzaju wypieków to bułka z masłem. Dzięki solidnej budowie i ząbkowanej krawędzi ostrza, poradzi sobie nawet z najtwardszą skórką.
Domeną tego typu noża jest pieczywo, można jednak wypróbować go również do krojenia dyni czy ciast.
Materiał prasowy Victorinox
https://www.victorinox.com/pl/pl/

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów

Komunikacja w czasach kryzysów i zmian geopolitycznych. Jubileuszowy Kongres Public Relations

Jak skutecznie wykorzystać komunikację mobilną w biznesie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.