Tymczasowy punkt szczepień przeciw Covid-19 w Galerii Dominikańskiej
Już wkrótce wrocławianie będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19 w Galerii Dominikańskiej. Tymczasowy punkt szczepień powstanie w lokalu znajdującym się na poziomie -1 w galerii. Opiekę medyczną w nim zapewni LUX MED. Placówka będzie przyjmowała pacjentów w dniach 24-26 czerwca. Każda osoba, która w tym czasie zgłosi się do punktu, będzie mogła zaszczepić się bez konieczności wcześniejszego umówienia wizyty.
Od najbliższego czwartku do soboty mieszkańcy Wrocławia i okolic mogą zaszczepić się przeciw COVID-19 w tymczasowym punkcie szczepień utworzonym przez centrum medyczne LUX MED, na terenie Galerii Dominikańskiej. Nowo powstały punkt szczepień wyposażony jest w odpowiednią infrastrukturę organizacyjno-techniczną. Do dyspozycji pacjentów są dwa stanowiska obsługiwane przez wykwalifikowany personel medyczny. Pacjenci przyjmowani będą w nim przy zachowaniu reżimu sanitarnego zgodnie z aktualnymi wytycznymi. Szczepienia będą realizowane pierwszą dawką szczepionki firmy Pfizer, preparatem Comirnaty. Natomiast drugą dawkę szczepionki będzie można przyjąć w wyznaczonym terminie w placówce LUX MED.
Tymczasowy punkt szczepień w Galerii Dominikańskiej przyjmuje pacjentów według harmonogramu:
– czwartek i piątek, w godz. 16.00- 20.00
–sobota, w godz. 11.00 – 18.00.
Z myślą o najmłodszych pacjentach w wieku 12-15 lat, przez cały czas dostępny będzie lekarz udzielający kwalifikacji lekarskiej. Podczas szczepienia dzieci przeciw COVID-19 konieczna jest obecność rodzica lub opiekuna prawnego, który wyrazi zgodę na szczepienie.
Uruchamianie tymczasowych punktów szczepień w Polsce ma na celu usprawnienie procesu szczepienia powszechnego. Swoje wsparcie w utworzeniu nowego miejsca wraz z udostępnieniem zaplecza organizacyjno-technicznego zadeklarowała także Galeria Dominikańska wspólnie z centrum medycznym LUX MED. Nowo otwarty punkt we wrocławskiej galerii to kolejny tymczasowy punkt szczepień, utworzony w centrum handlowym należącym do Grupy Atrium – pierwszy funkcjonuje w Atrium Plejada w Bytomiu.
Grupa LUX MED aktywnie współdziała w walce z pandemią, biorąc udział w Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19. Obecnie realizuje szczepienia we własnych centrach medycznych, zapewniając pacjentom bezpieczeństwo i najwyższą jakość obsługi.
- Bez wahania włączyliśmy się w organizację tymczasowego punktu szczepień wspólnie z naszym najemcą. Współpracując możemy osiągnąć bardzo wiele dobrego, a wspólne zaangażowanie Galerii Dominikańskiej i LUX MED w szczytny cel jest najlepszym przykładem wzajemnych działań na rzecz lokalnej społeczności - zauważa Ewa Hiller, dyrektor Galerii Dominikańskiej. - Tworząc dodatkowe miejsce szczepień, rozszerzamy możliwości zaszczepienia się przeciw COVID-19, zapewniając mieszkańcom szybszy powrót do normalności. Wszystkie osoby, które zgłoszą się do punktu, będą mogły zaszczepić się bez zbędnych formalności – mówi Ewa Hiller.
Więcej informacji na temat punktu szczepień i aktualnej oferty Galerii Dominikańskiej znajduje się na stronie: https://galeria-dominikanska.pl/aktualnosci/

Biznes z misją. Diagnostyka podsumowała działania w obszarze ESG

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.