Unikalnie na Grunwaldzie
To będzie jedno z większych, ale też szczegółowo przemyślanych i kompleksowo zaprojektowanych osiedli mieszkaniowych w Poznaniu. Na terenie dzielnicy Grunwald, w rejonie ulic Wieruszowskiej, Żmigrodzkiej i Miśnieńskiej, deweloper art.Locum rozpoczął realizację projektu Junique.
Spółka art.Locum (dawniej mLocum) to doświadczony deweloper, który prowadzi inwestycje mieszkaniowe w największych miastach Polski. W Poznaniu zrealizował popularne i wieloetapowe osiedle Przylesie Marcelin. Przy ulicy Jeleniogórskiej powstał kompleks liczący blisko 1000 mieszkań. Najnowszym projektem w stolicy Wielkopolski jest osiedle Junique. Inwestycja powstanie na terenie dzielnicy Grunwald, na Junikowie, pomiędzy ulicami Wieruszowską, Żmigrodzką i Miśnieńską. W I etapie zrealizowany zostanie pięciopiętrowy budynek wielorodzinny z 79 mieszkaniami o powierzchni od 33 do 88 mkw. Przyszli klienci mają do wyboru zarówno kompaktowe kawalerki, jak i mieszkania 2-, 3- i 4- pokojowe. Do lokali na parterze przynależeć będą ogródki, a do pozostałych – balkony lub tarasy. Nie zabraknie także komórek lokatorskich. Znacznym udogodnieniem będzie hala garażowa uzupełniona o naziemne miejsca postojowe. - Priorytetowym założeniem projektu Junique jest jego kompleksowość, a tym samym stworzenie funkcjonalnej przestrzeni, która wpłynie na komfort mieszkańców. Powstaną specjalne strefy zieleni, miejsca do odpoczynku, przestronne place zabaw dla najmłodszych oraz liczne punkty handlowo-usługowe. Dla wygody przyszłych mieszkańców na terenie osiedla znajdzie się również nowoczesne przedszkole oraz sklep wielkopowierzchniowy – mówi Joanna Rzelechowska z biura sprzedaży spółki art.Locum. Zakończenie budowy I etapu zaplanowano na III kwartał 2024 roku, a cena mkw. rozpoczyna się od 8950 złotych brutto.
Lokalizacja inwestycji pozwala na nieograniczony dostęp do licznych sklepów i punktów handlowo–usługowych, dróg rowerowych, placówek dydaktycznych i zdrowotnych oraz obiektów sportowych i kulturalnych. Grunwald jest idealnie skomunikowany nie tylko z centrum, ale też pozostałymi dzielnicami Poznania. Bliskie sąsiedztwo Pętli Junikowo pozwala na dotarcie tramwajem do praktycznie każdego zakątka miasta. Z kolei ulica Grunwaldzka gwarantuje sprawny dojazd do Portu Lotniczego Poznań-Ławica i dworca PKP. Położenie inwestycji kilka kilometrów od węzła komunikacyjnego Poznań-Komorniki zapewnia bliski dojazd do autostrady A2 oraz dróg ekspresowych S5 i S11.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.