W rodzinie siła, czyli klucz do sukcesu w branży medycznej
Good One PR
ul. Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
katarzyna.zawadzka|goodonepr.pl| |katarzyna.zawadzka|goodonepr.pl
796 996 240
www.goodonepr.pl/
Zaczynali od kilku prywatnych gabinetów, w których nie mieli nawet wspólnej recepcji. Jeden cel i silna więź rodzinna były zgranym tandemem na drodze do rozwoju biznesu. Obecnie Centrum Medyczne CMP to 13 placówek na terenie Warszawy i okolic. Rodzinnej firmie, którą zawiadują Paweł Walicki i Adam Kozłowski, od początku towarzyszy motto „rozwój albo upadek”. Dzięki temu lokalnie śmiało konkurują z największymi graczami w swojej branży.
Centrum Medyczne CMP powstało w 2002 roku na bazie kilku prywatnych gabinetów lekarskich rodziny Walickich oraz spokrewnionych i zaprzyjaźnionych z nimi osób. Ich główną domeną były świadczenia z zakresu medycyny pracy. Wspólny cel, więzi oraz ciężka praca pozwoliły w 2008 roku na powiększenie działalności – zakup spółki COR-MED w Warszawie, przy ul. Chmielnej 14 i otwarcie oddziału CMP Warszawa-Centrum, Chmielna, a także Otwarcie oddziału CMP Warszawa – Białołęka przy ul. Berensona. Od tego czasu rozrost sieci CMP nabrał tempa i średnio raz w roku otwierano kolejną placówkę na terenie Warszawy i okolic.
– Dalszy rozwój CMP to z pewnością jeszcze kilka placówek w Warszawie, co wynika z potrzeby na usługi medyczne w kilku miejscach stolicy. Poza tym planujemy się pojawić w największych polskich miastach. Obecnie prowadzimy rozmowy w Łodzi i Wrocławiu – mówi Paweł Walicki, Prezes Zarządu Centrum Medycznego CMP.
Duża firma z ludzką twarzą
CMP tworzy obecnie ok. 700 osób, natomiast to, co określa firmę jako rodzinną to jej założyciele (6 osób), wciąż aktywnie pracujący. W ciągu ostatnich dwóch lat dynamika rozwoju Centrum Medycznego CMP zmusiła właścicieli do wprowadzenia w strukturze zarządzania elementów, występujących u największych, globalnych graczy. Celem było przede wszystkim ułatwienie pracy i nie zwalnianie tempa.
– Ustrukturyzowanie firmy było dla nas ogromną inwestycją kadrową. Byliśmy zmuszeni wzmocnić nasze szeregi zarządcze o osoby spoza rodziny, dzięki którym moglibyśmy się dalej rozwijać. Nie zawsze dokonywaliśmy dobrych wyborów, natomiast zespół, który tworzymy obecnie to ludzie kreatywni, mocno zaangażowani w tworzenie CMP, a na tym nam najbardziej zależało – komentuje Adam Kozłowski, Dyrektor Finansowy w Centrum Medycznym CMP.
Wprowadzenie zaawansowanych struktur nie zmieniło jednak podejścia zarządu do prowadzenia firmy. W dalszym ciągu dla udziałowców najważniejsi są pracownicy, bez których nie mogliby stworzyć miejsca przyjaznego i atrakcyjnego dla pacjentów.
– Rodzinność naszej firmy zobowiązuje nas do trzymania wysokiego poziomu. Nasi pracownicy są dla nas ważni, ponieważ to oni determinują rozwój firmy. Sukces jest domeną zgranego zespołu profesjonalistów. Dlatego tak mocno dbamy o wewnętrzne pozytywne relacje, aby atmosfera w firmie motywowała, a nie zniechęcała – dodaje Walicki.
Podobnie jest w kwestii przejmowania czy zakupu placówek medycznych, w której dla zarządu najważniejszy jest szacunek do drugiego człowieka. Zmiany dotyczą tu przede wszystkim szyldów, nie ludzi. Bazując na uczciwości, właściciele Centrum medycznego CMP starają się dojść do porozumienia z dotychczasowymi pracownikami, wypracowując najlepsze dla obu stron rozwiązania i unikając zwolnień. Dotychczas z powodzeniem im się to udawało.
Konkurują z największymi
Choć obroty finansowe Centrum Medycznego CMP są mniejsze niż największych firm w branży, to są dla nich realną konkurencją. Wszystkie placówki CMP wyróżniają się wysokim standardem wyposażenia, jak i oferowanych usług.
– O naszej przewadze na rynku świadczy przede wszystkim kreatywność, elastyczność i szybkość wdrożeń. Na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród wszystkich pracowników opracowaliśmy na nowo standardy obsługi pacjenta, które wprowadziliśmy zaraz po przeanalizowaniu możliwości finansowych i logistycznych. W międzynarodowej korporacji może i byłoby to do zrobienia, ale na pewno nie w tak krótkim czasie jak u nas – podkreśla Prezes Zarządu Centrum Medycznego CMP.
Dowodem na lokalną popularność CMP jest badanie wykonane przez IPS[1], które pokazuje, że najbardziej znane mieszkańcom Warszawy i okolic placówki medyczne to, niemal na równi, Lux-med (36,4%) oraz Centrum Medyczne CMP (35,4%). Na trzecim miejscu znalazł się Enel-med, który był wymieniany o wiele rzadziej (18,6%).
Stały, konsekwentny rozwój sieci i oferty, ale także kompetencji pracowników to sposób na biznes w Centrum Medycznym CMP. W najbliższych planach, oprócz nowych lokalizacji w całej Polsce, jest także wprowadzanie do oferty niszowych i unikalnych specjalności, zachowując i ulepszając przy tym podstawowy pakiet świadczeń.
Centrum Medyczne CMP to polska, rodzinna firma, która powstała w 2002 roku na bazie zespołu prywatnych gabinetów, w których przyjmowali lekarze z rodziny Walickich, a także spokrewnieni oraz zaprzyjaźnieni z rodziną. Obecnie Centrum Medyczne CMP to sieć przychodni medycznych, posiadających 13 placówek na terenie Warszawy, Piaseczna i Łomianek oraz współpracujących z ok. 300 podwykonawcami na terenie całej Polski.
[1] Badanie wykonane na zlecenie Centrum Medycznego CMP metodą CATI, na reprezentatywnej próbie mieszkańców Warszawy i okolic N=500.

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.