W sprzedaży drugi etap inwestycji Murapol Osiedle Storczyków w Mikołowie
Mikołowska oferta Grupy Murapol została powiększona o 114 nowych lokali udostępnionych w ramach drugiego etapu inwestycji Murapol Osiedle Storczyków, realizowanej w dzielnicy Reta. W sprzedaży dostępne są kawalerki oraz mieszkania 2-, 3- i 4- pokojowe, które powstaną w 5-kondygnacyjnym budynku z garażem podziemnym liczącym 80 miejsc parkingowych. Do dyspozycji zmotoryzowanych mieszkańców zaplanowano także 100 miejsc postojowych na terenie inwestycji. Komercjalizowana aktualnie pula mieszkań stanowi część „projektu1000”, w którym Grupa Murapol zaoferowała jednocześnie ponad 1 tys. lokali mieszkalnych w siedmiu projektach inwestycyjnych.
W zaprojektowanym w kształcie podkowy budynku dostępne będą mieszkania o zróżnicowanych układach i metrażach, sięgających od 25 do ok. 67 mkw., kawalerki oraz lokale 2-, 3- i 4- pokojowe. Mieszkania na parterze będą posiadały przestronne tarasy, a na piętrach wygodne balkony. Teren osiedla zostanie zagospodarowany zielenią oraz elementami małej architektury. Wszystkie lokale zostaną wyposażone w pakiet antysmogowy chroniący powietrze wewnątrz przed smogiem i innymi zanieczyszczeniami. Dzięki wdrożonemu w inwestycji systemowi Home Management System, zostanie ona wyposażona w wideomonitoring części wspólnych i wideodomofony, a także możliwość zastosowania w mieszkaniach rozwiązań smart home – Murapol Appartme.
Autorem projektu architektonicznego osiedla jest Murapol Architects Drive SA., pracownia projektowa należąca do Grupy Murapol. Budowa inwestycji rozpoczęła się w lipcu 2019 r., zaś zakończenie prac planowane jest na ostatni kwartał 2020 roku.
– Zdecydowaliśmy się na realizację inwestycji Murapol Osiedle Storczyków, ponieważ naszym zdaniem Mikołów ma duży potencjał w zakresie rozwoju rynku pierwotnego mieszkań. Od kilku lat obserwujemy tendencję migracji mieszkańców aglomeracji na tereny mniejszych miast lub wsi. Mikołów należy do takich lokalizacji, które z roku na rok przyciągają coraz więcej osób decydujących się tutaj osiedlić – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA. - Bardzo dobra i szybka komunikacja z Katowicami i innymi miastami Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz atrakcyjne ceny mieszkań sprawiają, że miasto to jest chętnie wybierane przez osoby ceniące spokój, wygodę oraz kameralne zielone otoczenie – dodaje Nikodem Iskra.
Inwestycja przy ul. Storczyków powstaje w północnej, zielonej części Mikołowa, sprzyjającej rekreacji i wypoczynkowi. W pobliżu przepływa rzeka Jamna, a nieco dalej znajduje się rozległy teren leśny, idealne miejsce na wycieczki rowerowe i spacery. Ponadto okolica jest dobrze skomunikowana z pozostałymi częściami miasta i trasami wyjazdowymi. Nieopodal przebiegają dwa ważne trakty komunikacyjne, drogi krajowe nr 44 i 81, które umożliwiają szybkie przemieszczanie się pomiędzy głównymi miastami Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Dojazd do centrum Katowic zajmuje stąd ok. 30 minut. Bardzo blisko inwestycji znajduje się także centrum handlowe oraz inne placówki handlowo-usługowe.
Oprócz najnowszego drugiego etapu, w ofercie projektu Murapol Osiedle Storczyków znajdują się ostatnie wolne mieszkania powstające w ramach pierwszego etapu, którego ukończenie planowane jest na połowę 2020 roku.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.