Komunikaty PR

Ważny krok na budowie inwestycji Chlebova Apartamenty

2020-02-07  |  11:17
Biuro prasowe

Zdjęcia i wizualizacje: https://wetransfer.com/downloads/58ff9e1cc856f1b16be82f586016dd1920200207075539/f853b1fb198408f539fc2cd460fa637020200207075539/beeb50

W ostatnich dniach przy ulicy Wiosny Ludów 4 w Gdańsku miało miejsce uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nowo powstającą inwestycję Chlebova Apartamenty, która przygotowywana jest przez spółkę NDI Development. 

Nowoczesny apartamentowiec powstaje w miejscu bardzo szczególnym dla mieszkańców Gdańska. To właśnie przy ulicy Wiosny Ludów 4 znajdowała się Germania Brotfabrik, którą na kartach swoich powieści wspominał sam Günter Grass. Była to pierwsza przemysłowa fabryka chleba w północnej Polsce, która działała tu nieprzerwanie od 1905 r. do końca II wojny światowej. Nic więc dziwnego, że inwestor zdecydował się na ukłon w stronę historii, nadając nowej inwestycji nazwę Chlebova.

W uroczystości wzięła udział prezes grupy NDI – Małgorzata Winiarek-Gajewska, przedstawiciele NDI Development, kierownictwo budowy, zespół projektowy, inspektorzy budowlani oraz prezes pracowni architektonicznej Roark Studio – Jakub Bladowski. Po oficjalnym przywitaniu zgromadzonych gości nastąpiło odczytanie i podpisanie aktu erekcyjnego oraz uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego.

Do tej pory ukończono płytę fundamentową w technologii „białej wanny”, ściany zewnętrzne części podziemnej oraz słupy i ściany poziomu -2 wraz z pierwszą sekcją stropu. Obecnie generalny wykonawca pracuje nad szalowaniem oraz zbrojeniem pozostałej części stropu, zbrojeniem pionów poziomu -1 oraz rampą zjazdową łączącą oba te poziomy.

Podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego mieliśmy okazję zobaczyć dynamiczny postęp robót budowlanych, miedzy innymi zaawansowane zbrojenie kolejnej kondygnacji podziemia czyli stropu nad poziomem -2 - mówi Radosław Szulfer, Kierownik Projektu. Z uwagi na prowadzenie inwestycji w trudnych warunkach gruntowych w pierwszym etapie została wykonana ściana zewnętrzna hali garażowej tzw. ściana szczelinowa a następnie płyta fundamentowa co w konsekwencji umożliwiło poruszanie się gości w pełni obudowanej konstrukcyjnie części podziemnej. Kolejnym etapem jest wykonanie kondygnacji -1 wraz ze stropem na poziomie 0 budynku - dodaje.  

Chlebova Apartamenty to jeden z etapów rewitalizacji Młodego Miasta. Lokalizacja ta będzie oferować przyszłym mieszkańcom wytchnienie od zgiełku Głównego Miasta przy jednoczesnej bliskości jego największych atrakcji. Ulica Wiosny Ludów zlokalizowana jest bowiem w pierwszej linii zabudowy nad Motławą, w ustronnym miejscu położonym na styku obu tych dzielnic.

Mamy świadomość historii tego miejsca i potencjału jego oddziaływania na miastomówi Jakub Bladowski. Architektura budynku obfituje we współczesne formy z zastosowaniem szlachetnych materiałów spotykanych w tej części Gdańska. Przygotowana inwestycja będzie zawierała również artefakty pochodzące z rozbiórki starego budynku – dodaje.

Nawiązania do historii Germania Brotfabrik będą obecne także we wnętrzach inwestycji. Przy wejściu do holu głównego znajdować się będzie żyrandol, do którego konstrukcji wykorzystano odzyskane z rozbiórki obręcze z komina fabryki. Tuż przy recepcji znajdziemy silnik windy wykorzystywanej do przewozu gotowych wypieków, działający w fabryce przez blisko 50 lat. W eksponowanych miejscach lobby, sali biznesowej i fitness umieszczone zostaną cegły pochodzące z rozbiórki historycznego budynku.

Chlebova obejmie siedem kondygnacji naziemnych i dwie podziemne. Łącznie w obiekcie znajdzie się 160 apartamentów o powierzchni od 26 do 85 m2. W części parterowej znajdą się lokale usługowe, w tym jeden z antresolą, sięgającą pierwszej kondygnacji. Planowane są w nich punkty gastronomiczne. Na szczytowej kondygnacji znajdzie się taras wypoczynkowy z widokiem na panoramę Głównego Miasta. W obiekcie planowana jest również strefa fitness, business lounge oraz bawialnia dla dzieci.

Planowany termin oddania inwestycji do użytku to pierwsza połowa 2021 roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-06-28 | 11:00

Magmillon: To może być najlepszy moment na zainwestowanie w mikro lokale

Lokale o małej powierzchni – w taki właśnie rodzaj nieruchomości budowlanych, zdaniem Kuby Karlińskiego, założyciela i współwłaściciela Magmillon - warto teraz zainwestować posiadane środki, tym bardziej, że już za
Nieruchomości GH Development wprowadza na rynek czwartą inwestycję w Warszawie
2024-06-28 | 11:00

GH Development wprowadza na rynek czwartą inwestycję w Warszawie

GH Development wprowadza na warszawski rynek nieruchomości swoją czwartą inwestycję mieszkaniową. W ramach projektu „Vista Wawer” powstanie kameralny budynek przy ul. Tytoniowej
Nieruchomości Kapsztad – europejskie miasto na krańcu Afryki. Dobry czas na inwestycje w RPA.
2024-06-27 | 14:45

Kapsztad – europejskie miasto na krańcu Afryki. Dobry czas na inwestycje w RPA.

  Dziś gdy złotówka jest silniejsza od południowo-afrykańskiego randa warto zastanowić się nad kupnem nieruchomości w RPA. Co jeszcze przemawia za inwestycją

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Samorządy mogą liczyć na rekordowe finansowanie w tej perspektywie finansowej UE. Pierwsze środki już do nich trafiają

– Poza środkami własnymi samorządy mają dostęp do środków unijnych i do kredytów. To są trzy nogi, na których stoi finansowanie jednostek samorządu terytorialnego – podkreśla Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego. Bank w kwietniu br. uruchomił pierwszy instrument finansowany z KPO, czyli pożyczki wspierające zieloną transformację miast, z budżetem wynoszącym prawie 9 mld euro. Samorządy będą mogły sfinansować z tych środków inwestycje, które powodują, że miasto jest bardziej zielone, nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców. Samorządy z niecierpliwością wyczekują również reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego, która ma ustabilizować ich sytuację po zmianach wprowadzonych w tzw. Polskim Ładzie.

Regionalne –

Przyspiesza dekarbonizacja ciepłownictwa. Elektrociepłownia w Bydgoszczy od przyszłego roku zrezygnuje z kolejnych kotłów węglowych

Elektrociepłownia Bydgoszcz II, należąca do PGE Energia Ciepła, wchodzi w kluczowy etap inwestycji, która ma doprowadzić do wyłączenia dwóch z czterech kotłów węglowych i ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 17 proc. To oznacza, że od II kwartału 2025 roku mieszkańcy Bydgoszczy będą korzystać z ciepła wytworzonego w nowych niskoemisyjnych źródłach. To jeden z kilku realizowanych projektów PGE Energia Ciepła, które zmierzają do dekarbonizacji w ciepłownictwie.

Nauka

Polski przemysł kosmiczny jest gotowy na zwiększanie udziału w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Do tego będzie potrzebować coraz więcej wykwalifikowanych kadr

Pierwsza grupa młodych inżynierów z Polski rozpoczęła dwuletni staż w ośrodkach Europejskiej Agencji Kosmicznej w Niderlandach, Hiszpanii, Francji i Niemczech. W sumie do 2025 roku na staże do ESA zostanie skierowanych 30 kandydatów z Polski, którzy wezmą udział w kluczowych przedsięwzięciach naukowych i technologicznych agencji. To tylko jedna z inicjatyw nakierowanych na kształcenie kadr do pracy w sektorze kosmicznym. Sytuacja w tym zakresie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat, jednak w związku z szybkim rozwojem branży w nadchodzących latach zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ekspertów będzie rosło.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.