Komunikaty PR

Więcej, niż w mieszkaniu. Dlatego warto wybrać dom

2022-10-17  |  10:00
Biuro prasowe
Do pobrania Inf.pras. ( 0.01 MB )

Rynek mieszkaniowy, w tym także rynek pierwotny zmienia się. Mocno dostrzegalne są nowe trendy, warto też spojrzeć na nowe oczekiwania klientów. A te są inne, niż jeszcze 2-3 lata temu. Oznacza to, że stawiamy na przestrzeń, do czego przekonał czas lockdownu i pandemii. Wiele osób do dziś pracuje w trybie zdalnym, bądź hybrydowym, jednocześnie dostrzegając potrzebę posiadania osobnego gabinetu do pracy w domu (kanapa w salonie bądź stół w kuchni to za mało na dłuższą pracę) oraz ciesząc się aktywnością na świeżym powietrzu. Dłużej i częściej wszyscy domownicy przebywają w domu, a dla zachowania dobrego samopoczucia oraz prywatności, zalecane jest, by każdy miał swoją przestrzeń, np. osobny pokój. W tym kontekście, wzrosła liczba zapytań o ofertę mieszkań o większym metrażu, do łask powróciły także lokale parterowe z ogródkami. Natomiast prawdziwy renesans przeżywają domy. A wybierając przedmieścia, klient może liczyć na dużą powierzchnię, ogród i dwa miejsca postojowe na auta w cenie lokalu. – Zakup nowego domu z oferty dewelopera to wiele dodatkowych korzyści. Pierwsze, najbardziej widoczne to koszty. Wybierając mieszkanie w budynku wielorodzinnym, często klient jest zobligowany do zakupu jednego lub nawet dwóch miejsc parkingowych w hali garażowej, co wiąże się z wydaniem kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dość często tej kwoty nie można włączyć do kredytu hipotecznego. W inwestycji Nowy Gruszczyn dwa miejsca postojowe są w cenie lokalu, co już samo w samo jest udogodnieniem – opisuje Katarzyna Wyszyńska z biura sprzedaży Sky Investments.

 

Istotna jest przestrzeń domowa i przydomowa – lokale w inwestycji Nowy Gruszczyn to aż 141 mkw., co znacznie ułatwia aranżację. Klient, który zdecyduje się zamieszkać w domu z oferty Sky Investments, będzie mógł – w porównaniu do standardowego mieszkania – liczyć na dwie garderoby, spiżarnię przy kuchni, pomieszczenie gospodarcze, czy dodatkową toaletę. - Klienci docenią potencjał ogrodu, w którym nie tylko można odpocząć, korzystając z widoku przyrody. Dziś ogród w sezonie wiosenno-letnim to w zasadzie przedłużona przestrzeń mieszkalna, w której można dbać o formę, ćwiczyć jogę, bawić się z dziećmi, czy zorganizować spotkanie dla rodziny bądź przyjaciół – uzupełnia Katarzyna Wyszyńska. Każdy dom na osiedlu Nowy Gruszczyn ma dwupoziomowy układ. Na parterze znajdzie się kuchnia, salon i łazienka, a na piętrze trzy sypialnie, dwie garderoby i łazienka.

 

Wśród nieoczywistych zalet domu, niewidocznych na rzucie lokalu, warto wspomnieć o lokalizacji, a jest to aspekt, który będzie procentował podczas całego życia. Inwestycja Nowy Gruszczyn powstaje przy ulicy Katarzyńskiej w Gruszczynie (gmina Swarzędz). Bardzo blisko znajduje się Dolina Cybiny i obszar Natura 2000, a także Jezioro Swarzędzkie. Przyroda wpływa dobrze na nasze samopoczucie i redukuje stres.

Nie może dziwić fakt, że coraz więcej osób wybiera małe miejscowości. Z danych portalu Biqdata.pl wynika, że od czasu pandemii, która rozpoczęła się w 2020 roku, więcej osób przeprowadziło się na wieś, niż do miasta. W cytowanym opracowaniu (lipiec 2022) widzimy, że nieco ponad 41 procent Polaków mieszka na obszarach wiejskich, a 24 procent na obszarach wiejsko-miejskich oraz przedmieściach. – Coraz większa grupa klientów dostrzega, jakie dodatkowe udogodnienia oferuje dom. Jedne są oczywiste, inne mniej, a jeszcze kolejne po prostu emocjonalne. Dom ma w sobie ciepło i atmosferę, którą ciężko opisać. To często nasze miejsce, do którego dążyliśmy i pozostajemy na lata. Towarzyszy temu poczucie stabilizacji – podsumowuje Katarzyna Wyszyńska z firmy Sky Investments.  

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.