wolaRE modelowym osiedlem mieszkaniowym
wolaRE, inwestycja na warszawskiej Woli, spełnia wszystkie aspekty modelowego osiedla. Poza doskonałą lokalizacją jest dopasowana do okolicy i dobrze zaprojektowana. Realizujący ją deweloper, BPI Real Estate Poland, wraz z zespołem architektów zaprojektował osiedle z myślą o potrzebach przyszłych mieszkańców. Główny nacisk położono na funkcjonalność, zarówno mieszkań, jak i części wspólnych budynku.
O wyborze miejsca zamieszkania w pierwszej kolejności decyduje lokalizacja. Kolejne najważniejsze atuty dla kupujących to plan mieszkania, jego funkcjonalność jak i projekt całej nieruchomości. Wszystkie te cechy spełnia inwestycja wolaRE, którą BPI Real Estate Poland buduje w Warszawie przy ul. Ostroroga 21. Jest to nowoczesny 6-piętrowy budynek, którego architektura została dopasowana do zabudowy dzielnicy. Znajduje się w nim 231 dobrze zaprojektowanych mieszkań uwzględniających różne potrzeby przyszłych mieszkańców. W budynku powstaną lokale mieszkaniowe o powierzchni od 28 mkw. do 83 mkw. oraz 7 lokali usługowych.
– wolaRE to przemyślany i wielofunkcyjny projekt, który łączy w sobie wygodę i nowoczesność. Dogodna lokalizacja i przemyślany projekt inwestycji sprawiają, że przyszli mieszkańcy zyskają wygodną przestrzeń do życia – powiedział Wojciech Smolak, Dyrektor Departamentu Sprzedaży i Marketingu.
Głównym celem architektów było zaprojektowanie przestrzennych, dobrze doświetlonych i wygodnych w codziennym funkcjonowaniu mieszkań. Na rynku nadal utrzymuje się trend otwartych powierzchni, ze zredukowaną przestrzenią komunikacji, zarówno w mieszkaniach, jak i częściach wspólnych. – Klienci preferują mieszkania, w których ważne jest funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni zaprojektowanej pod konkretne potrzeby. 3-4 osobowej rodzinie łatwiej żyje się w 3-pokojowym mieszkaniu o tej samej powierzchni, co 2-pokojowe – powiedział Paweł Światłowski, architekt Brit Plan.
Na rynku nadal najbardziej popularne są mieszkania z aneksem lub otwarta kuchnią. Aktualnym trendem jest redukcja przestrzeni komunikacji na rzecz miejsca na przechowywanie. Stąd zadaniem architektów wolaRE było przemyślane rozplanowanie ścian i wykorzystanie wszelkich powstających wnęk w wyniku np. rozprowadzenia szybów wentylacyjnych na miejsce pod zabudowy stałe i szafy wnękowe. – Naszym zadaniem było rozplanowanie mieszkań, aby jak najwięcej z nich miało salon zwrócony na południe, wschód lub zachód. Postawiliśmy na otwarte kuchnie oraz duże okna dobrze doświetlające pokoje dzienne. Z kolei sypialnie planowaliśmy od północy lub wschodu i na planie prostokąta, aby ułatwić przyszłym mieszkańcom ich urządzenie – dodaje Paweł Światłowski.
Budowa wolaRE rozpoczęła się w grudniu 2018 r. i przebiega zgodnie z planem. Obecnie realizowane są prace wykończeniowe i instalacyjne a status sprzedaży mieszkań wynosi 80%. Zakończenie realizacji inwestycji przewidziano na IV kwartał 2020 r.
Inwestycja wolaRE jest trzecią inwestycją BPI Real Estate Poland realizowaną na warszawskiej Woli. Wcześniej w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla powstały Wola Tarasy oraz Wola Libre, w których znajduje się odpowiednio 159 i 274 mieszkania -. Deweloper realizuje także ciekawe projekty w innych największych miastach w Polsce. W Poznaniu przy ul. Droga Dębińska powstało osiedle Vilda Park, natomiast we Wrocławiu przy ul. Księcia Witolda - Bulwary Książęce. Drugą inwestycją realizowana obecnie przez BPI w Warszawie jest Rezydencja Barska, która powstaje przy ulicy Barskiej 26 na Ochocie.
Centrum Marszałkowska z nowym najemcą
Grupa Murapol zaprasza na ostatni w 2024 roku Mieszkaniowy Dzień Otwarty
Aurec Home laureatem Symbolu Nowoczesnego Budownictwa 2024
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Rekordowy przelew dla Polski z KPO. Część pieniędzy trafi na termomodernizację domów i mieszkań
Przed świętami Bożego Narodzenia do Polski wpłynął największy jak dotąd przelew unijnych pieniędzy – nieco ponad 40 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy. Zgodnie z celami UE ponad 44 proc. tych środków zostanie przeznaczona na transformację energetyczną, w tym m.in. termomodernizację domów i mieszkań czy wymianę źródeł ciepła. Od początku tego roku na ten cel trafiło 3,75 mld zł z KPO, które sfinansowały program Czyste Powietrze.
Prawo
W lutym zmiana na stanowisku Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Co roku trafia do niego kilka tysięcy spraw związanych z instytucjami unijnymi
W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski wybrał Portugalkę Teresę Anjinho na stanowisko Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ombudsman przyjmuje i rozpatruje skargi dotyczące przypadków niewłaściwego administrowania przez instytucje unijne lub inne organy UE. Tylko w 2023 roku pomógł ponad 17,5 tys. osobom i rozpatrzył niemal 2,4 tys. skarg.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.