Wymień telefon i posadź drzewo wraz z OnePlus: marka stawia na recykling
OnePlus, globalna firma technologii mobilnych, wprowadza nowy ekoprogram, którego celem jest recykling smartfonów i tym samym zmniejszenie niekorzystnego wpływu produkcji elektroniki użytkowej na planetę. We współpracy z Ecologi, organizacją działającą na rzecz ochrony klimatu, OnePlus zasadzi nowe drzewo za każdym razem, gdy użytkownik wymieni telefon za pośrednictwem strony OnePlus.com.
Priorytetem OnePlus, w ramach najnowszego programu, jest posadzenie jak największej liczby drzew na specjalnie wyznaczonych terenach leśnych na całym świecie. Marka ma nadzieję zachęcić w ten sposób klientów do wymiany smartfona na nowszy model z portfolio firmy (m.in. OnePlus 10T, OnePlus Nord 2T i OnePlus 10 Pro).
– W OnePlus zawsze chcemy być blisko naszych konsumentów, a nic tak nie jednoczy, jak wspólne działanie w imię ważnej sprawy. Cieszymy się, że możemy umożliwić fanom wywieranie pozytywnego wpływu na planetę. Nasza współpraca z Ecologi to dopiero początek działań na rzecz ochrony środowiska i krok w stronę zrównoważonego podejścia OnePlus w biznesie – komentuje Tuomas Lampen, dyrektor ds. strategii OnePlus w Europie.
– W branży elektroniki użytkowej wciąż jest sporo do zrobienia, dlatego bardzo doceniamy, że OnePlus wdrożył projekt, który ma na celu zmniejszenie wpływu swoich produktów na środowisko, a także wspiera programy zalesiania. Mamy nadzieję, że OnePlus będzie stanowić przykład dla innych firm z tej branży, inspirując je do przyłączenia się do zbiorowej walki ze zmianami klimatu – dodaje Linda Adams, dyrektor ds. partnerstwa w Ecologi.
Klienci mogą już wymieniać swoje urządzenia na stronie OnePlus.com, a marka zasadzi jedno drzewo za każdy produkt poddany recyklingowi. Dodatkowo konsumenci nadal będą mogli korzystać z ograniczonych czasowo promocji dostępnych w momencie, gdy zdecydują się na wymianę.
Współpraca z Ecologi jest ważnym elementem działań OnePlus w zakresie zrównoważonego rozwoju. OnePlus wprowadza system zarządzania środowiskowego w całym cyklu życia swoich produktów i rozwija ekologiczny asortyment oraz opakowania, aby prowadzić działalność przyjazną dla planety i zrealizować globalny cel neutralności węglowej.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.