Komunikaty PR

Z widokiem na panoramę Poznania

2020-02-06  |  11:00
Biuro prasowe

Towarowa 39 będzie trzecim budynkiem mieszkalnym, który powstanie w pobliżu Dworca Głównego, tuż przy parku Karola Marcinkowskiego. Liczący 73 metry wysokości i 22 kondygnacje będzie jednocześnie najwyższym budynkiem mieszkalnym w Poznaniu. Na przyszłych lokatorów czeka 180 mieszkań o powierzchni od 30 do 107 m kw. Wśród nich są zarówno ustawne kawalerki oraz mieszkania dwu- i trzypokojowe. Największe lokale, o powierzchni przekraczającej 100 m kw., to w zależności od wariantu duży pokój dzienny z aneksem kuchennym uzupełniony o dwie lub trzy sypialnie. Dzięki przeszkleniom od podłogi do sufitu właściciele będą mieli okazję podziwiać panoramę Poznania. Niższa, pięciopiętrowa część budynku zostanie przeznaczona na biura. - Budynek podzielony jest na dwie części – wysoką, głównie mieszkalną, oraz niższą – 5-kondygnacyjną, przeznaczoną właśnie na biura. Niższa część połączona jest z oddanym do użytku dwa lata temu budynkiem Towarowa 37. W ten sposób oba budynki tworzą spójną całość i ciekawą strukturę architektoniczną - wskazuje Magdalena Szulc, PR manager firmy Ataner. Mieszkania oraz biura uzupełnią także lokale handlowo-usługowe. Pod budynkiem znajduje się hala garażowa z aż 230 miejscami parkingowymi. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji także siłownię oraz liczący blisko 180 m kw. zagospodarowany taras na dachu. Będzie także siłownia, monitoring oraz całodobowa ochrona.

Położenie inwestycji to jej niezaprzeczalny atut. Tuż obok znajduje się dworzec kolejowy, centrum handlowe Avenida czy Międzynarodowe Targi Poznańskie. Spacer na Stary Rynek to kilkunastominutowy spacer. Na dodatek lokalizacja gwarantuje sprawne połączenia tramwajowe i autobusowe z każdym punktem miasta Poznania.

Wszystkie mieszkania zostały już sprzedane, w ofercie znajduję się jedynie lokale handlowo-usługowe. Zakończenie inwestycji planowane jest na październik 2020 roku. Warto zaznaczyć, że budynek został zaprojektowany w uznanej Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-06-28 | 11:00

Magmillon: To może być najlepszy moment na zainwestowanie w mikro lokale

Lokale o małej powierzchni – w taki właśnie rodzaj nieruchomości budowlanych, zdaniem Kuby Karlińskiego, założyciela i współwłaściciela Magmillon - warto teraz zainwestować posiadane środki, tym bardziej, że już za
Nieruchomości GH Development wprowadza na rynek czwartą inwestycję w Warszawie
2024-06-28 | 11:00

GH Development wprowadza na rynek czwartą inwestycję w Warszawie

GH Development wprowadza na warszawski rynek nieruchomości swoją czwartą inwestycję mieszkaniową. W ramach projektu „Vista Wawer” powstanie kameralny budynek przy ul. Tytoniowej
Nieruchomości Kapsztad – europejskie miasto na krańcu Afryki. Dobry czas na inwestycje w RPA.
2024-06-27 | 14:45

Kapsztad – europejskie miasto na krańcu Afryki. Dobry czas na inwestycje w RPA.

  Dziś gdy złotówka jest silniejsza od południowo-afrykańskiego randa warto zastanowić się nad kupnem nieruchomości w RPA. Co jeszcze przemawia za inwestycją

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Samorządy mogą liczyć na rekordowe finansowanie w tej perspektywie finansowej UE. Pierwsze środki już do nich trafiają

– Poza środkami własnymi samorządy mają dostęp do środków unijnych i do kredytów. To są trzy nogi, na których stoi finansowanie jednostek samorządu terytorialnego – podkreśla Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego. Bank w kwietniu br. uruchomił pierwszy instrument finansowany z KPO, czyli pożyczki wspierające zieloną transformację miast, z budżetem wynoszącym prawie 9 mld euro. Samorządy będą mogły sfinansować z tych środków inwestycje, które powodują, że miasto jest bardziej zielone, nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców. Samorządy z niecierpliwością wyczekują również reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego, która ma ustabilizować ich sytuację po zmianach wprowadzonych w tzw. Polskim Ładzie.

Regionalne –

Przyspiesza dekarbonizacja ciepłownictwa. Elektrociepłownia w Bydgoszczy od przyszłego roku zrezygnuje z kolejnych kotłów węglowych

Elektrociepłownia Bydgoszcz II, należąca do PGE Energia Ciepła, wchodzi w kluczowy etap inwestycji, która ma doprowadzić do wyłączenia dwóch z czterech kotłów węglowych i ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 17 proc. To oznacza, że od II kwartału 2025 roku mieszkańcy Bydgoszczy będą korzystać z ciepła wytworzonego w nowych niskoemisyjnych źródłach. To jeden z kilku realizowanych projektów PGE Energia Ciepła, które zmierzają do dekarbonizacji w ciepłownictwie.

Nauka

Polski przemysł kosmiczny jest gotowy na zwiększanie udziału w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Do tego będzie potrzebować coraz więcej wykwalifikowanych kadr

Pierwsza grupa młodych inżynierów z Polski rozpoczęła dwuletni staż w ośrodkach Europejskiej Agencji Kosmicznej w Niderlandach, Hiszpanii, Francji i Niemczech. W sumie do 2025 roku na staże do ESA zostanie skierowanych 30 kandydatów z Polski, którzy wezmą udział w kluczowych przedsięwzięciach naukowych i technologicznych agencji. To tylko jedna z inicjatyw nakierowanych na kształcenie kadr do pracy w sektorze kosmicznym. Sytuacja w tym zakresie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat, jednak w związku z szybkim rozwojem branży w nadchodzących latach zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ekspertów będzie rosło.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.