Zalman CNPS10X Performa ST - dyskretne chłodzenie dla mocnych procesorów

Chłodzenie Zalman CNPS10X Performa ST jest adresowane do osób szukających cichego, dyskretnego chłodzenia o wysokiej wydajności. Kluczem do sukcesu ma być 135-mm wentylator turbinowy, formujący zwarty strumień powietrza. Cechuje się on mniejszymi wibracjami i chłodzi także sekcję VRM płyty głównej.
Zalman CNPS10X Performa ST to chłodzenie procesora, które ma przyciągać uwagę subtelnym designem i kulturą pracy. W swoich materiałach producent porównuje jego głośność do szeptu czy poziomu szumów cichej, pozbawionej ruchu ulicy. Konstrukcja wyposażona w wentylator turbinowy o średnicy 135 mm ma generować nie więcej niż 27 dBA. Śmigło z łożyskami EBR ma też formować bardziej zwarty strumień powietrza (przepływ ok. 127,7 m sześciennych /h) i być mniej podatne na wibracje.
W porównaniu z wentylatorami, z łożyskami tulejowymi, wyższa ma być także jego żywotność. Jest ona szacowana na około 50 000 godzin, a więc o ponad 50% więcej. Śmigło osadzone jest na aluminiowym radiatorze, do którego ciepło dostarczają miedziane ciepłowody. Każdy z nich ma sześć milimetrów średnicy i bezpośredni kontakt z procesorem, dzięki technologii DTH. Konstrukcja coolera pozwala nie tylko na schładzanie CPU, lecz także sekcję zasilania (VRM) płyty głównej.
Dzięki asymetrycznej konstrukcji radiatora, Zalman CNPS10X Performa ST ma być chłodzeniem przyjaznym wysokim modułom pamięci RAM. Jednocześnie powinno ono bez trudu zmieścić się w obudowach midi tower - jego wysokość to 155 milimetrów. Ważąca 860 g konstrukcja współpracuje z większością popularnych podstawek pod procesory Intela i AMD. Jej osiągi mają z kolei wystarczać do ostudzenia jednostek z serii Core i9 czy Ryzen 9.
Chłodzenie procesora Zalman CNPS10X Performa ST będzie sprzedawane w zestawie z pastą Zalman ZM-STC8, która ma odznaczać się wysokim przewodnictwem cieplnym.
Zalman CNPS10X Performa ST wyceniono na ok. 180 zł
Dane techniczne:
- model: CNPS10X Performa ST
- wymiary: 135 x 95 x 155 mm
- materiał: aluminium, miedź
- waga: 860 g
- kompatybilne podstawki:
- Intel LGA2066/2011-V3/2011/1200/115X
- AMD: AM4
- maks. TDP procesora: 180 W
- wymiary wentylatora: 135 x 135 x 25 mm
- prędkość obrotowa wentylatora: 700 - 1500 obr./min. (+/- 10%)
- maks. przepływ powietrza: ok. 127,7 m3/h (+/-10%)
- maks. natężenie hałasu: 27 dB(A) +/-10%
- łożyskowanie wentylatora: EBR
- żywotność wentylatora: 50 000 godzin

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.