Zalman Z9 Iceberg White - obudowa dla entuzjastów już drodze do sklepów

Unikalny, charakterystyczny front. Wbudowany holder dla karty graficznej i panel I/O z najnowszymi złączami. Wewnątrz przestrzeń na największe komponenty - trójslotowe GPU, dwudziestocentymetrowe wentylatory czy coolery CPU mierzące 185 mm. Obudowa Zalman Z9 Iceberg White trafia właśnie na sklepowe półki.
Zapowiedziana jakiś czas temu obudowa Zalman Z9 Iceberg White ma łączyć funkcjonalność i elegancki design. Za frontem inspirowanym górą lodową kryje się ponadprzeciętna ilość miejsca. Entuzjaści zmieszczą wewnątrz karty graficzne o długości do 390 mm, a 3 pionowe sloty PCI-Express dają możliwość lepszej ekspozycji tego komponentu. Zadanie ma ułatwić zamontowany fabrycznie holder dla GPU i przygotowane miejsce dla risera PCI-E.
Producent zachęca tu do skorzystania z posiadanego w portfolio modelu RGC 422. Mowa tu o konstrukcji z interfejsem PCI-Express 4.0, która ma zapewniać wydajność praktycznie identyczną jak konfiguracje z kartami montowanymi bezpośrednio w slocie na płycie głównej. Zainstalowane pionowo GPU, podobnie jak pozostałe komponenty, da się podziwiać przez okno, które zostało wykonane z hartowanego szkła o grubości 4 mm.
Przestronna i nowoczesna
Optymalny przepływ powietrza można wygenerować za pomocą siedmiu dodatkowych wentylatorów. Oprócz modeli o średnicy do 140 mm w obudowie Zalman Z9 Iceberg White zmieszczą się także większe, nawet 200-milimetrowe śmigła. Fani aktywnych coolerów CPU także mogą dość swobodnie wybierać. Maksymalna wysokość chłodzenia to 185 mm, a więc znacznie więcej niż w większości obudów z segmentu midi tower.
Osoby preferujące chłodzenia wodne mają miejsce na dwa radiatory o długości do 360 mm. Czystość wewnątrz obudowy Zalman Z9 Iceberg pomagają utrzymać zamontowane w standardzie filtry przeciwkurzowe. Górny jest osadzony w sztywnej ramie, którą da się zdemontować. Dolny to z kolei wariant szufladkowy, który można wysunąć w celu wyczyszczenia.
Obudowa Zalman Z9 Iceberg została wyposażona w panel I/O, który oferuje pięć portów USB. Jeden z nich to USB-C w standardzie 3.1 Gen 2. Cztery pozostałe to USB-A, po dwa w wersji 3.0 i 2.0. Jest też gniazdo audio i przycisk do sterowania podświetleniem LED. Na polskim rynku obudowa Zalman Z9 Iceberg White zadebiutuje w połowie czerwca. Jej sugerowana cena detaliczna wyniesie około 400 zł.
Osoby, które nie chcą czekać i nie potrzebują aż tak przestronnej obudowy, mogą już teraz zamawiać model Zalman Z3 Iceberg, którego front jest utrzymany w podobnym klimacie. Producent pracuje także nad jeszcze mniejszą wersją w formacie mini-ITX, o której więcej będzie wiadomo już niebawem.
Dane techniczne:
- model: Z9 Iceberg White
- format: ATX midi tower
- wymiary (W x S x G): 496 x 245 x 473 mm
- materiał: stal, hartowane szkło, tworzywo sztuczne
- waga: 9,6 kg
- kompatybilne formaty płyt głównych: E-ATX, ATX, m-ATX, m-ITX
- maks. wysokość chłodzenia CPU: 185 mm
- maks. długość karty graficznej: 390 mm
- maks. długość zasilacza: 200 mm
- liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 7 + 3 w pionie
- liczba zatok 2,5”: do 5
- liczba zatok 3,5”: do 4
- miejsca na dodatkowe wentylatory:
- 3 x 120/140 mm lub 2 x 200 mm na przednim panelu (zainstalowany 140 mm)
- 3 x 120 lub 2 x 140 mm na górnym panelu
- 1 x 120/140 mm na tylnym panelu (zainstalowany 140 mm)
- możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak
- do 360 mm z przodu i na górze
- wyprowadzone złącza:
- 1 x USB-C 3.1 Gen 2
- 2 x USB 3.0
- 2 x USB 2.0
- 1 x wyjście słuchawkowe
- 1 x wejście mikrofonowe
- 1 x kontroler podświetlenia LED
- dodatkowe wyposażenie:
- filtry przeciwkurzowe

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.