Komunikaty PR

Zalman Z-Machine 500 - kosmiczna obudowa wykonana ręcznie

2020-02-06  |  01:00
Biuro prasowe

Automatyzacja produkcji sprawiła, że rzeczy, które kupujemy są tańsze. Jednak te najbardziej ekskluzywne nadal są wytwarzane ręcznie. Dzieła sztuki, limuzyny Rolls-Royce i… nowa obudowa Z-Machine 500 firmy Zalman. 

Zwraca na siebie uwagę bardziej niż jakakolwiek inna konstrukcja tego producenta. Co więcej, powstanie tylko 300 sztuk - specjalnie na 20 urodziny Zalmana. Każda sztuka będzie miała wygrawerowany numer. Zalman nie poprzestał w indywidualizacji obudowy Z-Machine 500 tylko na tym - klient, zamawiając ten model może poprosić o wygrawerowanie swojego podpisu oraz zażyczyć specjalnego dostosowania konstrukcji. Obudowa zostanie następnie wykonana ręcznie, w Korei Południowej. 

 

 

Z-Machine 500 ma dość niezwyczajną konstrukcję. Płyta główna jest montowana tu z 45-stopniowym przesunięciem do typowego układu, a większość powierzchni obudowy wykonano z wygiętego szkła hartowanego 5T. Wewnątrz w standardzie znajduje się kontroler podświetlenia Z-Sync RGB. Szkielet obudowy powstał z grubego na 2 mm anodyzowanego aluminium. 

 

Producent zadbał także o efektowne podświetlenie. Wewnątrz znajdziemy pięć wentylatorów Zalman Spider SF-120: trzy z przodu i dwa od góry. Zapewnia to nie tylko znakomite chłodzenie, ale też świetne efekty wizualne. Wentylatory współpracują z kontrolerem Z-Sync RGB, co pozwala na tworzenie kompozycji barwnych zależnych właściwie tylko od wyobraźni użytkownika.

 

Dane techniczne:

  • Masa: 10,5 k g
  • Materiały: anodyzowane aluminium i szkło hartowane
  • Wymiary: 280 x 630 x 206 mm (szerokość x głębokość x wysokość)
  • Obsługiwane formaty płyt głównych: EATX, ATX, mATX, mITX
  • Maksymalna wysokość chłodzenia CPU: 210 mm
  • Maksymalna długość karty graficznej: 400 mm
  • Liczba wyjść dla PCI: 7
  • Obsługa nośników danych: 1 x 3,5” / 2 x 2,5”
  • Obsługa radiatorów chłodzenia wodnego: 

przód: 120/280/360 mm

góra: 120/240/280 mm

  • Obsługa wentylatorów:

przód: 3 x 120 mm (w komplecie)

góra: 2 x 120 mm (w komplecie) lub 2 x 140 mm 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie KOMSA wprowadza nową usługę DaaS dla biznesu Biuro prasowe
2024-06-21 | 12:00

KOMSA wprowadza nową usługę DaaS dla biznesu

Grupa KOMSA, wiodący dostawca urządzeń mobilnych dla firm w Europie, wprowadza na polski rynek cieszącą się dużą popularnością w krajach Europy Zachodniej usługę DaaS (Device as a
IT i technologie Motorola moto e14 już w polskich sklepach. Kolorowy smartfon na każdą kieszeń
2024-06-21 | 10:30

Motorola moto e14 już w polskich sklepach. Kolorowy smartfon na każdą kieszeń

21 czerwca 2024 r.: Lekka, smukła, z matową obudową i dostępna w trzech kolorach – na polskim rynku debiutuje najnowsza moto e14. Ten niedrogi smartfon łączy w sobie funkcjonalność
IT i technologie Digital Care zmienia się w bolttech Poland
2024-06-20 | 10:00

Digital Care zmienia się w bolttech Poland

Od 15 czerwca 2024 r. Digital Care, polska firma specjalizująca się w ochronie i usługach dla urządzeń mobilnych, działać będzie pod nazwą oraz marką bolttech Poland. Jest to wynikiem

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Polskie samorządy zaczynają wydatkować pieniądze z KPO. Obawiają się, że nie wystarczy im na to czasu

– Środki z KPO i pieniądze z nowego unijnego budżetu, których wydatkowanie też się w tym momencie rozpoczyna, to może być dla nas ostatnia szansa na pozyskanie tak dużych zewnętrznych funduszy – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, prezydentka Sopotu. Jak wskazuje, polskie samorządy mają już na starcie duże opóźnienia w wydatkowaniu środków z Krajowego Planu Odbudowy, dlatego problemem może być czas na to przeznaczony, który upływa w 2026 roku. – Jako samorząd oczekujemy przede wszystkim bardzo szybkich konkursów i programów. Oczekujemy również przesunięcia choćby części środków z części pożyczkowej na część dotacyjną albo deklaracji rządu, że być może te pożyczki zostaną jednak częściowo umorzone. Bez tego będzie nam ciężko – podkreśla prezydentka Sopotu.

Transport

Prezes CPK: Czekamy na decyzję kierunkową rządu. Od 1 lipca spółka przechodzi pod nadzór Ministerstwa Infrastruktury

– Chcielibyśmy uzyskać w możliwie jak najkrótszym terminie informacje ze strony rządu o tym, czy i w jakim zakresie ta inwestycja będzie realizowana, na jakie wsparcie możemy liczyć – mówi Filip Czernicki, prezes zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jak podkreśla, ze względu na ogromną skalę inwestycji i nakłady na nią potrzebne spółka potrzebuje jasnych, dobrze określonych priorytetów. Prezes CPK spodziewa się, że ogłoszenie nastąpi w najbliższych dniach, najpóźniej do końca czerwca. Zbiegnie się to ze zmianami formalnymi w kontekście nadzoru.

Ochrona środowiska

Polska wciąż w unijnym ogonie pod względem rozwoju sektora biogazu. Nie pomogła specustawa, barierą pozostają wysokie koszty

Potencjał produkcyjny polskiego rolnictwa jest jednym z największych w Europie, ale wciąż nie przekłada się to na rozwój sektora biogazu. W rejestrze prowadzonym przez KOWR figuruje w tej chwili zaledwie 167 instalacji biogazowych o łącznej mocy zainstalowanej nieco ponad 156 MW. Pod tym względem Polsce wciąż daleko m.in. do sąsiednich Czech, a do poprawy sytuacji jak na razie nie przyczyniła się nawet wprowadzona w ubiegłym roku specustawa. Barierą pozostają m.in. wysokie koszty. Eksperci wskazują na pilną potrzebę stworzenia impulsów dla rozwoju tego sektora, ponieważ biogazownie odpowiadają na cały szereg problemów związanych nie tylko z transformacją energetyczną.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.