Zamieszkać przy poznańskich jeziorach
W północno zachodniej części Poznania, przy nowo powstałej ulicy Golęczewskiej powstaje Osiedle Przy Jeziorach, realizowane przez dewelopera More Place. Pierwszy etap budowy to 12 domów dwukondygnacyjnych, w zabudowie bliźniaczej, z ogrodami do ponad 500 m2.
Osiedle Przy Jeziorach, jest chętnie wybieranym miejscem do zamieszkania przez rodziny w dziećmi, ze względu na atrakcyjność okolicy przy poznańskich jeziorach oraz kameralny charakter tej inwestycji. W ramach projektu realizowane są domy o metrażach 109,4 – 112,2 m2, z przestronnymi ogrodami do ponad 500 m2. W układzie pomieszczeń zaproponowano strefę dzienną na parterze z salonem i aneksem kuchennym, łazienką oraz jeden lub dwa pokoje, w zależności od układu. Natomiast na piętrze, znajdują się kolejne dwa pokoje, osobna garderoba, toaleta oraz oddzielne pomieszczenie na pralnię z suszarnią. Deweloper proponuje również dodatkowe wyposażanie domu lub ogrodu, między innymi instalację fotowoltaiczną, pozwalającą na oszczędność energii, a także instalację inteligentnego domu czy automatyczny system nawadniania ogrodu. – Atrakcyjność tej okolicy oraz funkcjonalność samych domów sprawiają, że Osiedle Przy Jeziorach cieszy się sporym zainteresowaniem, szczególnie wśród rodzin. Dlatego chcemy zrealizować kolejne etapy jego budowy. – mówi Tomasz Pietrzyński, z firmy More Place. Otoczone zielenią osiedle, dobrze wkomponuje się w okoliczny krajobraz, dzięki swojej architekturze, a także kilkudziesięciu drzewom, których nasadzenie zaplanowano jeszcze w tym roku.
Wybór domu na Osiedlu Przy Jeziorach, to komfort spokoju i ciszy, w otoczeniu przyrody, blisko terenów leśnych i jezior: Kierskiego, Kierskiego Małego i Strzeszyńskiego. Wybierając tę lokalizację, można także korzystać z wielu dobrze zagospodarowanych plaż, nad brzegiem jeziora Kierskiego lub Strzeszyńskiego, poznawać malownicze tereny tej okolicy wybierając się na przejażdżkę ścieżką pieszo rowerową wzdłuż brzegu jeziora Kierskiego oraz korzystać z boisk czy siłowni na świeżym powietrzu. Miłośnicy żeglarstwa także znajdą tu dla siebie przystań, kluby i szkółki żeglarskie. Atrakcyjna pod względem rekreacji okolica Osiedla Przy Jeziorach łączy w sobie również to, co potrzebne do codziennego życia. W odległości do 3 km znajduje się szkoła, przedszkole i żłobek. W najbliższej okolicy są też sklepy, punkty usługowe, medyczne oraz kościół. Z osiedla w kilka minut można dojść do przystanku miejskiej komunikacji autobusowej, skąd kursuje linia nr 195, w kierunku pętli Ogrody. Natomiast w odległości około 2 km, zlokalizowane są dwie stacje kolejowe. Po zachodniej stronie osiedla stacja Kiekrz, a po wschodniej stacja Złotniki – Grzybowe. Z obydwu można dojechać do centrum Poznania, już w kilkanaście minut.

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.