Komunikaty PR

Zielone dziennikarstwo ze statuetką TGE. Partnerem promotorzy energii z OZE

2021-07-02  |  14:00
Biuro prasowe

Do konkursu zgłoszono  rekordową liczbę materiałów. Te ocenione najwyżej, kapituła konkursu ogłosiła we wtorek 29 czerwca podczas uroczystej gali w Villi Foksal w Warszawie. Kapitała wyłoniła najlepsze projekty dziennikarskie na temat rynku energetycznego. Do 7. edycji „Platynowych Megawatów” zgłoszono dokładnie 63 prace 26 autorów, w tym po raz pierwszy od 2014 roku, a więc debiutanckiej odsłony konkursu, jury oceniało 2 podcasty. 

Wynik tegorocznej edycji rozstrzygnęli organizatorzy z Towarowej Giełdy Energii oraz przedstawiciele Patronów i Partnerów konkursu – w składzie z jedyną na polskim rynku spółka energetyczną, która może się pochwalić całkowicie zielonym miksem – Respect Energy S.A. 

Eksperci wyróżnili 6 materiałów, w tym prace: Magdaleny Graniszewskiej w kategorii „Najlepsza publikacja na temat rynku energii elektrycznej w roku 2020”, Tomasza Furmana („Najlepsza publikacja na temat rynku gazu w roku 2020”), Bartłomieja Sawickiego (wyróżnienie specjalne Kapituły Konkursu za wnikliwość w pracy dziennikarskiej i przybliżanie praktycznych aspektów energetyki prosumenckiej) oraz wspólny projekt podcastowy Wojciecha Jakóbika i Mariusza Marszałkowskiego w kategorii „Najlepszy materiał audiowizualny na temat branży energetycznej w roku 2020”. 

Najważniejszy tytuł trafił do dziennikarza portalu WNP.pl – Ireneusza Chojnackiego, który został wyróżniony w kategorii „Najlepsza publikacja na temat rynku odnawialnych źródeł energii w roku 2020” za artykuł „Ograniczanie produkcji wiatraków na polecenie operatora? Jak nic innego nie pomoże…”. Do publicysty poruszającego problematykę źródeł odnawialnych trafiła nagroda główna dla Dziennikarza Roku 2020. 

Naznaczony pandemią koronawirusa oraz zjawiskami z nią związanymi 2020 rok przyniósł kontynuację transformacji krajowej elektroenergetyki w kierunku zero- i niskoemisyjnym. [...] Symboliczne dla całej branży było wstrzymanie w ubiegłym roku budowy elektrowni węglowej Ostrołęka C oraz rozpoczęcie rozmów dotyczących wygaszania kopalń węgla energetycznego. Był to więc rok ważny, obfitujący w wiele zmian i wyzwań, za którymi media, wypełniając swoją informacyjno-edukacyjną misję, musiały nadążać [...] – zaznaczał podczas uroczystej gali Ireneusz Chojnacki.

To już drugie tak istotne w środowisku dziennikarstwa branżowego wyróżnienie dla redaktora Chojnackiego. Po raz pierwszy tytuł Dziennikarza Roku publicysta WNP.pl otrzymał podczas pierwszej edycji konkursu w 2014 roku.

Z perspektywy Partnera, który na co dzień działa na rynku OZE, był to wyjątkowy wieczór, ponieważ najważniejsza nagroda powędrowała do przedstawiciela tzw. zielonego dziennikarstwa. Źródła odnawialne coraz częściej pojawiają się w mediach i to bardzo optymistyczny sygnał dla całego środowiska – zarówno biznesu, jak i konsumentów. Mam nadzieję, że w kolejnej edycji „Platynowych Megawatów” pojawi się jeszcze więcej materiałów poruszających problematykę zielonej energii – komentuje Dariusz Bliźniak, członek zarządu Respect Energy S.A., partnera konkursu. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma KRISPOL staje się KRISHOME i wprowadza własną markę stolarki dla domu Biuro prasowe
2024-05-07 | 10:30

KRISPOL staje się KRISHOME i wprowadza własną markę stolarki dla domu

Po wielu latach funkcjonowania na rynku stolarki otworowej pod marką KRISPOL, nadeszła pora na zwieńczenie procesu rozpoczętego w 2018 roku i stworzenie nowej marki KRISHOME, która
Firma Hollywood Hair otworzyło swój dwunasty salon w Polsce
2024-05-07 | 09:00

Hollywood Hair otworzyło swój dwunasty salon w Polsce

Hollywood Hair - renomowana firma włosowa specjalizująca się w profesjonalnym przedłużaniu włosów, która posiada własną markę kosmetyków do ich pielęgnacji i
Firma BRAK ZDJĘCIA
2024-05-06 | 17:49

Bartek Kujbida pokieruje zespołem Platige Image w Kanadzie

Platige Image buduje zespół w Montrealu, a szefem najbardziej rozpoznawalnego za granicą polskiego studia produkcji i postprodukcji został Bartek Kujbida, który będzie odpowiedzialny za ekspansję firmy na rynku kanadyjskim oraz

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Postępowania sądowe w Polsce trwają coraz dłużej. Wydłuża się zwłaszcza czas w sprawach gospodarczych

Czas trwania postępowań sądowych, zamiast maleć, w ostatnich latach wzrósł. W przypadku spraw gospodarczych przewlekłość procesów może oznaczać paraliż działalności firmy, a w konsekwencji nawet jej upadłość. Zdaniem prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej receptą na ten stan rzeczy powinna być informatyzacja systemu sądowego, zwiększenie jego finansowania oraz ograniczenia zakresu przypadających do rozstrzygnięcia spraw, w których orzeczenia nie wymagają kompetencji sądów. Niepotrzebna jest też procedura gospodarcza.

Transport

Mazowieckie lotniska będą mogły wkrótce obsłużyć 40 mln pasażerów rocznie. Trwają przygotowania do modernizacji na Okęciu i w Modlinie

Lotnisko Chopina, które właśnie obchodziło 90. urodziny, może w tym roku obsłużyć nawet 20 mln pasażerów. To o 10 proc. więcej niż rok  temu. Aby sprostać rosnącemu ruchowi turystycznemu w kolejnych latach, potrzebne jest jednak zwiększenie przepustowości. Planowana rozbudowa do 2028 roku pozwoli obsługiwać rocznie nawet 30 mln pasażerów. Łącznie z możliwościami lotnisk w Modlinie i Radomiu ma to być ok. 10 mln pasażerów więcej.

Ochrona środowiska

Stworzenie cyfrowego bliźniaka Ziemi coraz bliżej. Pomoże precyzyjniej przewidywać klęski żywiołowe

Na początku czerwca mają zostać uruchomione dwa pierwsze komponenty cyfrowej repliki Ziemi. To inicjatywa Komisji Europejskiej, w ramach której powstaje superzaawansowana symulacja zjawisk, m.in. atmosferycznych i klimatycznych, do jakich dochodzi na Ziemi. Oparte na bogatych zbiorach danych, m.in. ze zdjęć satelitarnych, i ich zaawansowanej analizie narzędzia pozwolą z dwutygodniowym wyprzedzeniem przewidywać zdarzenia pogodowe, precyzując prognozę do obszarów podzielonych na kwadraty o boku zaledwie kilku kilometrów. Będą mogły być wykorzystywane także w planowaniu miast, farm wiatrowych czy w rolnictwie. W tworzeniu rozwiązania bierze udział polski dostawca rozwiązań chmurowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.