Kalendarium
Benefit Systems S.A.
Wydarzenie online po wczesniejszej rejestracji
Konferencja „Wellbeing Summit. Poznaj Algorytm Dobrostanu”
Czy pracownik rozpoczynając kolejny dzień pracy zostawia wszystkie swoje niesłużbowe sprawy w domu? Czy przestają go zajmować zagadnienia związane ze zdrowiem, domowym budżetem i relacjami rodzinnymi? Nie. Jednocześnie, im gorsze jest jego samopoczucie, tym trudniej mu się zaangażować w pracę, intensywniej myśli o jej zmianie oraz częściej jest w niej nieobecny. Benefit Systems zaprasza na konferencję „Wellbeing Summit. Poznaj Algorytm Dobrostanu”. Podczas niej niezależni eksperci podzielą się wiedzą z zakresu dobrostanu pracowników, jego wpływu na funkcjonowanie całej organizacji oraz sposobów pracy nad nim.
Informacje ogólne
Benefit Systems – lider na polskim rynku benefitów pozapłacowych i propagator aktywnego stylu życia – zachęca do wzięcia 10 października udziału w wydarzeniu „Wellbeing Summit. Poznaj Algorytm Dobrostanu”. Jest to pierwsza konferencja, podczas której zostanie kompleksowo przedstawiona koncepcja wellbeingu pracowników, jego wpływu na funkcjonowanie i wyniki firm i organizacji oraz zasad jego wdrażania i nowoczesnych sposobów współpracy pomiędzy kadrą zarządzającą a pracownikami.
Zagadnienia omawiane na konferencji doskonale wpasują się w zainteresowania menedżerów i właścicieli firm chcących poszerzyć wiedzę o nowoczesne metody zarządzania, pracowników działów HR oraz osób organizujących szkolenia.
Wellbeing czyli dobrostan
Wellbeing to dobrostan fizyczny i psychiczny. Praca nad osiągnięciem go skupia się na pięciu obszarach: karierze zawodowej, relacjach społecznych, bezpieczeństwie finansowym oraz zdrowiu psychicznym i fizycznym. Każda z tych kategorii jest równie ważna dla poczucia spełnienia. Zaniedbanie jednego aspektu życia odbija się na pozostałych.
Zgodnie z badaniami Instytutu Gallupa, pracownicy, którzy osiągnęli równowagę we wszystkich aspektach: rzadziej potrzebują korzystać ze zwolnień lekarskich, szybciej wracają do obowiązków służbowych po chorobie, są przychylniejsi zmianom wprowadzanym w firmach oraz zdecydowanie rzadziej rozważają zmianę pracy. Jednocześnie, jak wynika z szacunków Deloitte, do 2040 roku dwie trzecie wydatków na opiekę zdrowotną będzie przeznaczone na wellbeing i wczesne wykrywanie chorób.
Jak wdrażać i mierzyć wellbeing
Eksperci z dziedziny zdrowia, aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania opowiedzą o zasadach pracy nad dobrostanem we wszystkich obszarach – zawodowym, społecznym, finansowym oraz zdrowotnym, w ujęciu zarówno samopoczucia fizycznego, jak i psychicznego.
W obszarze zdrowia psychicznego i fizycznego uczestnicy konferencji będą mieli szansę zapoznać się z technikami radzenia sobie ze stresem oraz sposobami na zdrowy i długu sen. Zostanie zaprezentowana koncepcja odpowiedniej rutyny, która wspiera regenerację mózgu. Eksperci podpowiedzą także, jak odpowiednio bilansować dietę oraz jaką aktywność fizyczną wybierać.
Nie zabraknie tematów związanych z nowoczesnym zarządzaniem. Prelegenci opowiedzą o nowatorskich narzędziach z obszaru m.in. sztucznej inteligencji. Poprą je przykładami już zrealizowanych projektów. Zostaną także przybliżone zasady tworzenia zgranego zespołu z wykorzystaniem technik stosowanych przez trenerów zawodowych drużyn sportowych.
Całości domknie kompleksowa prezentacja narzędzi wellbingowych, zasad ich wdrażania oraz sposobu mierzenia dobrostanu w firmach.
Wezmą udział
W wydarzeniu wezmą udział:
- Paweł Habrat – psycholog sportu,
- dr Ewa Hartman – trenerka i wykładowca MBA,
- Natalia Hatalska – Head of Foresight at infuture.institute,
- Paweł Kornosz – dyrektor zarządzający ds. platform kafeteryjnych w Benefit Systems,
- Mateusz Majchrzak – CEO Na dobry sen,
- Joanna Malinowska-Parzydło – CEO HR Influencers,
- Jakub Mauricz – CEO w Mauricz Training Center,
- Bartek Pucek – CEO Forward Operators AI Lab
- Piotr Szostak – dyrektor zarządzający ds. strategii i rozwoju produktu w Benefit Systems.
Gościem specjalnym będzie Maja Włoszczowska – kolarka górska, dwukrotna srebrna medalistka olimpijska oraz mistrzyni świata i Europy.
Konferencję poprowadzi Jarosław Kuźniar.
Warunki akredytacji
Konferencja zostanie zorganizowana w formule stacjonarnej i online. Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie benefitsystems.pl/wellbeing-summit. Podczas zgłoszenia uczestnicy są automatycznie zapisywani na transmisję online. W przypadku zainteresowania udziałem w formule stacjonarnej, trzeba zaznaczyć odpowiednie pole w formularzu.
Liczba miejsc stacjonarnych jest ograniczona. Organizator skontaktuje się z wybranymi osobami, aby potwierdzić uczestnictwo.
Udział w konferencji jest bezpłatny.