Kalendarium

1 czerwca
Konferencja: 10:00 do 2023-06-04 18:00
Instytucja: Fundacja Instytut Mikromakro
Organizator:
Fundacja Instytut Mikromakro, Politechnika Śląska, Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa, Park Śląski
Miejsce: Pola Marsowe w Parku Śląskim w Chorzowie i lotnisko Katowice - Muchowiec.
Kontakt:
Imię i nazwisko: Sławomir Kosieliński
Funkcja: Prezes Zarządu
Firma: Fundacja Instytut Mikromakro
Telefon: 514828727
E-mail: kosiel|mikromakro.pl| |kosiel|mikromakro.pl

X Droniada

Nauka - przygoda - emocje
X Droniada to konkurs, konferencja i wystawa. Podejmij wyzwanie, wystartuj - albo weź udział w konferencji o sztucznej inteligencji w dronach i robotyce oraz wystawie Droniada Expo & Kids od 1 do 4 czerwca w Parku Śląskim.

Informacje ogólne

Do udziału w Droniada Challenge by  Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa mogą się zgłaszać zespoły akademickie, open i uczestnicy indywidualni, którzy potrafią połączyć wiedzę z robotyki, teleinformatyki, geoinformacji, elektroniki i lotnictwa. Dzięki temu sprawdzimy kompetencje kadr przemysłu przyszłości w warunkach sportowej rywalizacji. Tak oto poznamy różne sposoby rozwiązania postawionych problemów i ocenimy możliwości systemów bezzałogowych w dostarczaniu realnej wartości odbiorcy końcowemu (vide Regulamin Droniada Challenge).

Ku pamięci, konkurs organizujemy w formule multidyscyplinarnych zawodów sportowych. W rezultacie uczestnicy mają do wyboru cztery konkurencje w trybie automatycznym (cyfrowym) i jedną konkurencję specjalną w trybie manualnym (analogowym). Ponadto ci, co startują w konkurencjach cyfrowych muszą zaprezentować się obowiązkowo w konkurencji Demo systemu Bezzałogowego Statku Powietrznego, natomiast zawodnicy konkurencji analogowej przejść szybki sprawdzian podstawowych umiejętności pilota.

Uczestnicy walczą o nagrody honorowe, rzeczowe, płatne staże, ale też o nagrody pieniężne, które przyporządkujemy do poszczególnych konkurencji. Dzięki partnerstwu z Siecią Badawczą Łukasiewiczem – Instytutem Lotnictwa możemy już ogłosić, że zwycięzca nocnej konkurencji „Sztafeta II” otrzyma 5 tys. złotych, zaś najbardziej wybijający się zawodnicy mogą liczyć na płatne staże w ILOT.   

Pełną Pulę nagród pieniężnych podamy w kwietniu 2023 r. Warto jednak zauważyć, w 2022 r. wyniosła ona 50 tys. złotych, czyli ok. 11 tys. euro. Warunkiem otrzymania nagród finansowych jest uzyskanie co najmniej 60% pkt, tj. 6/10 pkt w konkurencji „Demo systemu BSP”, 30/50 pkt w „Drzewie życia”, 48/80 pkt w „Rurociągu”, 23/37 pkt w „Intruzie”, 30/50 pkt w „Fly to Rescue Challenge” oraz 60/100 pkt w „Sztafecie”. Dodatkowo start w konkurencji analogowej jest honorowany nagrodą specjalną.

„Drzewo życia”, „Rurociąg”, „Intruz” oraz „Fly to Rescue Challenge” przeprowadzimy w Parku Śląskim na Polach Marsowych (pogranicze Katowic i Chorzowa). Natomiast „Sztafeta” odbędzie się na lotnisku Aeroklubu Śląskiego Katowice-Muchowiec.

AI w dronach i robotyce

Częścią X Droniady jest konferencja Droniada Tech by Politechnika Śląska pod hasłem "AI w dronach i robotyce". Właśnie opublikowaliśmy pierwszą wersję programu. Konferencję rozpocznie dr Kaja Kowalczewska, adiunkt w Inkubatorze Doskonałości Naukowej „Centrum Digital Justice” na Uniwersytecie Wrocławskim, badająca wpływ nowych technologii na prawo. "AI: kiedy powiedzieć stop? Perspektywa rozwoju AI w kontekście zastosowań militarnych i cywilnych" - zachęcamy zawczasu do wysłuchania jej prezentacji. https://droniada.eu/droniada-tech-program/.

Wezmą udział

Przedstawiciele świata biznesu, nauki i samorządu. To okazja przyjrzenia się z bliska kadrom przemysłu przyszłości i rynkowi dronów w Polsce. 

Warunki akredytacji

email: kosiel@mikromakro.pl (Sławomir Kosieliński) 

tel. 514828727 (Sławomir Kosieliński)