Newsy

Aneta Glam-Kurp: Nie mam dzieci, ponieważ nigdy nie chciałam się nimi związać z żadnym mężczyzną na całe życie. Jestem osobą niezależną i dobrze się czuję w związku nieformalnym

2024-02-02  |  06:17

Uczestniczka programu „Żony Miami” przekonuje, że dzieci nie są jej potrzebne do szczęścia i zbudowania trwałego związku. Nigdy nie zdecydowała się zostać matką, bo zdaje sobie sprawę z tego, że potomstwo łączy dwoje ludzi na całe życie, a w razie rozstania pojawia się wiele problemów związanych chociażby z podziałem opieki nad nim. Aneta Glam-Kurp podkreśla, że bardzo ceni sobie niezależność, a macierzyństwo mogłoby przysporzyć jej tylko dodatkowych problemów.

– Nie mam dzieci, ponieważ nigdy nie chciałam się związać z żadnym mężczyzną na całe życie. Nie mam do nikogo zaufania, żeby się tak związać, a dziecko przecież wiąże na całe życie. Trzeba się z takim człowiekiem później spotykać, planować różne sprawy i dzielić się tymi dziećmi. Ja nie chciałam mieć takiej sytuacji. Jestem bardzo niezależną osobą i nie chciałam się w ten sposób uzależnić od żadnego mężczyzny – mówi agencji Newseria Lifestyle Aneta Glam-Kurp.

Celebrytka zapewnia, że prywatnie jest bardzo szczęśliwa – bez dzieci i bez ślubu. Wraz z partnerem w Miami stworzyła udaną relację, opartą na szacunku i zrozumieniu. Nie ograniczają się nawzajem, każde z nich ma swoje pasje i przestrzeń na realizację planów zawodowych.

– Mój związek z George’em dlatego jest tak silny, ponieważ nie czuję się od niego uzależniona. Jeśli bardzo mi coś nie będzie pasować, to mogę w każdej chwili odejść i on może zrobić to samo. Czujemy się w tym związku zupełnie wolni i właśnie dlatego nie odchodzimy od siebie. Nie mamy nawet ślubu, nie czujemy się więc zmuszeni, żeby być razem, przez nikogo, przez żadne instytucje. Codziennie natomiast staramy się, żeby utrzymać nasz związek tak, jakbyśmy dopiero zaczęli się spotykać miesiąc temu, właśnie dlatego że nie ma dzieci, nie ma małżeństwa – mówi.

Aneta Glam-Kurp bardzo lubi swój obecny styl życia, bo może robić, co chce i kiedy chce. Jak podkreśla, nie ma instynktu macierzyńskiego, nie chce brać na siebie ciężaru wychowywania dziecka i nie ma potrzeby tworzenia tradycyjnej rodziny.

– To nie jest tak, że ja nie radzę nikomu mieć dzieci, to jest po prostu mój własny wybór. Tak czuję się bardziej szczęśliwa, ponieważ jestem bardzo niezależną osobą. Niektórzy ludzie lubią być w gronie osób, mieć dużą rodzinę i tak dalej, ja nie. Ja lubię być sama, mój partner tak samo, ponieważ jest bardzo zajęty swoimi wielkimi, bardzo ważnymi wynalazkami. Mamy więc idealny układ i żadne dzieci nam tutaj nie latają, nie przeszkadzają i nie zakłócają naszego spokoju – dodaje uczestniczka programu „Żony Miami”.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Psychologia

Beata Pawlikowska: To wszystko, czego doświadczyłam w dżungli amazońskiej, wstrząsnęło mną i pokazało mi prawdę o sobie samej. To właśnie był początek zmian w moim życiu

Pisarka preferuje podróżowanie w pojedynkę. Lubi wyjeżdżać w trudne, niedostępne rejony świata, bo takie wyprawy są także podróżą w głąb siebie. Chociażby w dżungli amazońskiej przekonała się, że decyzje, jakie podejmujemy na różnych etapach naszego życia, wynikają właśnie z naszego postrzegania samych siebie i świata. A z kolei to postrzeganie zależy od podświadomych przekonań, które są naszym wewnętrznym programem wgranym w dzieciństwie. W swojej książce zatytułowanej „Kody podświadomości” podróżniczka tłumaczy, że jeśli ktoś podświadomie wierzy na przykład w to, że nie ma prawa do szczęścia i jest gorszy od innych, to jego życiowa droga będzie właśnie wiernym odbiciem tych przekonań.

Konsument

Coraz więcej Europejczyków ogranicza spożycie mięsa na rzecz produktów roślinnych. Większe wsparcie ze strony rządów i legislacji mogłoby zwiększyć ich popularność

Ponad połowa Europejczyków jedzących mięso aktywnie ogranicza jego roczne spożycie. Niemal 30 proc. co najmniej raz w tygodniu spożywa przynajmniej jedną roślinną alternatywę mięsa lub nabiału – wynika z badania ProVeg. Zmiana nawyków konsumenckich napędza branżę produktów roślinnych, ale wspomogłyby ją także zmiany systemowe, m.in. szersze dofinansowanie produkcji roślinnej kosztem mięsnej czy obniżenie podatku na żywność o niskim śladzie środowiskowym.