10 tys. biegaczy na liście startowej Poland Business Run 2022! Rejestracja trwa
10 tys. biegaczy na liście startowej Poland Business Run 2022! Rejestracja trwa
24 godziny od rozpoczęcia zapisów do charytatywnego biegu Poland Business Run 2022 na liście startowej jest już ponad 10 tys. biegaczy. Przez udział w zawodach, które odbędą się 4 września, firmowe sztafety pomogą potrzebującym. Wśród beneficjentów jest m.in. Agata, która przeszła mastektomię i potrzebuje rehabilitacji, oraz Zdzisław, który 20 lat od amputacji nogi wreszcie otrzyma protezę.
Managerowie, kadra zarządzająca, właściciele firm, jak również pracownicy różnych działów i szczebli – w czasie zawodów pod szyldem Poland Business Run, bez względu na branżę, stanowisko i obowiązki, wszyscy stają do jednej rywalizacji. Integracji pracowników sprzyja formuła biegu sztafetowego, do którego należy zgłosić 5-osobowe zespoły.
W tegorocznym Poland Business Run 2022 będzie można wziąć udział na dwa sposoby: w Krakowie w ramach tradycyjnych zawodów biegowych lub w dowolnym miejscu na świecie, wybierając opcję wirtualnej rywalizacji. W obu przypadkach dystans dla każdego zawodnika to przyjazne 4 km. W Krakowie limit biegaczy wynosi 10 000 uczestników (2000 sztafet) i połowa miejsc już się zapełniła.
– Zapisy wystartowały wczoraj, a mamy już ponad 5 tys. biegaczy na liście startowej biegu w Krakowie i tyle samo zapisanych na bieg wirtualny. Ogromnie się cieszymy, że co roku możemy liczyć na zaangażowanie firm. Zachęcamy, by biegać i pomagać razem z nami! – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.
Firmy, które zapiszą się na wrześniowy bieg, poprzez swój udział wesprą beneficjentów Fundacji Poland Business Run z całego kraju. Organizacja jak co roku pomoże osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Nową grupą, która otrzyma dofinansowania, są osoby po mastektomii.
Jedną z beneficjentek jest 43-letnia Agata z okolic Wrocławia, która chorowała na dwa różne nowotwory i dwukrotnie odbyła leczenie onkologiczne. W wyniku raka piersi w 2020 r. przeszła radykalną mastektomię i usunięcie 20 węzłów chłonnych, przez co cierpi na dolegliwości bólowe i ograniczony zakres ruchu prawej ręki. Dzięki biegaczom Poland Business Run otrzyma możliwość udziału w profesjonalnym turnusie rehabilitacyjnym, a także wsparcie psychologiczne.
– Staram się swoim życiem każdego dnia dawać przykład, że choroba to nie wyrok i że trzeba walczyć o normalność. Mnie w najtrudniejszych momentach choroby trzymała myśl o graniu w tenisa, wychodziłam na kort nawet pomiędzy cyklami chemioterapii. (...) Sport, aktywność fizyczna jest bardzo ważna i daje ogromną moc. Takie inicjatywy jak Poland Business Run są potężną kumulacją tej siły i energii, tak potrzebnej osobom dotkniętym chorobą – podkreśla Agata, beneficjentka Poland Business Run 2022.
Z kolei pan Zdzisław z Lubelszczyzny 20 lat temu stracił nogę w wyniku wypadku komunikacyjnego i do tej pory przez wszystkie lata po amputacji poruszał się o kulach.
– Kiedyś usłyszałem, że przy mojej bardzo wysokiej amputacji nigdy nie będę chodził o protezie. A jednak dzięki Poland Business Run nową nogę już mam, odbyłem też specjalistyczny turnus rehabilitacyjny. Jaki jest obecnie mój największy cel? Chodzić, chodzić i jeszcze raz chodzić – mówi pan Zdzisław, beneficjent Poland Business Run 2022.
Historie beneficjentów Poland Business Run są dużą motywacją dla firm i ich pracowników do uczestnictwa w sztafecie. W ubiegłym roku w biegu wzięło udział ponad 28 tys. biegaczy, a pomoc trafiła do 128 osób. Ilu beneficjentów uda się wesprzeć w tym roku? To zależy tylko od liczby firmowych drużyn, które do 31 maja wejdą na www.polandbusinessrun.pl, zarejestrują i opłacą swój udział w wydarzeniu.

Ostatni dzwonek, żeby zapisać się do Poland Business Run 2023!

Czy wiesz co to jest UTO?

Czy wiesz co to jest UTO?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł

Polacy gotowi na przebranżowienie. 40 proc. pracowników rozważa taki krok
Mimo trudnej sytuacji gospodarczej polskie firmy wciąż zgłaszają zapotrzebowanie na nowych pracowników. Na rynku jest jednak niedobór kadr o wymaganych kompetencjach. Dlatego w tej sytuacji coraz większą rolę w polityce przedsiębiorstw odgrywa upskilling i reskilling, czyli podwyższanie bądź zmiana kwalifikacji. Czy Polacy są na to gotowi? Z pewnością są coraz bardziej świadomi konieczności dostosowania swoich kompetencji do potrzeb rynku. Zmianę profesji rozważa obecnie 42 proc. wszystkich pracowników, ale wśród osób obawiających się utraty pracy lub planujących ją zmienić ten odsetek sięga aż 71 proc. – wynika z „Barometru rynku pracy 2023” Gi Group Holding.
Infrastruktura
Polsko-ukraińska współpraca w powojennej odbudowie ma dotyczyć nie tylko infrastruktury. Może też przybliżyć jej członkostwo w UE

Według różnych szacunków powojenna odbudowa Ukrainy ma pochłonąć od 410 do 750 mld dol., ale te liczby rosną z każdym dniem działań wojennych. Niezależnie od nakładów, które trzeba będzie ponieść, Ukraina nie zdoła samodzielnie odbudować się po wojnie i będzie potrzebować wsparcia partnerów zagranicznych. Istotną rolę w tym procesie mogą odegrać polskie firmy i samorządy, które – oprócz pomocy w odbudowie infrastruktury – mają zapewnić też know-how i wsparcie we wdrażaniu reform przybliżających członkostwo Ukrainy w UE. Polskie samorządy również będą mogły skorzystać na tej współpracy, wyciągając wnioski z ukraińskich doświadczeń dotyczących chociażby zarządzania kryzysowego.
Współpraca

Obsługa konferencji prasowych
Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.
Problemy społeczne
Polskie wsie się wyludniają. Mieszkańców ubywa w 2/3 gminach wiejskich i wiejsko-miejskich

Ostatnie lata to okres intensywnego starzenia się demograficznego wsi, a za tym idzie także depopulacja, czyli zmniejszanie liczby ludności. Jedną z głównych przyczyn jest migracja młodych ludzi do większych ośrodków w celu nauki, a potem także pracy. Zjawisko wyludniania się gmin wiejskich jest bardzo zróżnicowanie geograficznie i najmocniej dotyczy tzw. ściany wschodniej. Za tym idzie także szereg barier, które ograniczają ich rozwój.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.