Komunikaty PR

14 tys. nowych drzew na Pomorzu dzięki BPI Real Estate Poland!

2021-10-25  |  16:40
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Siwek
Tauber Promotion

Gombrowicza 15
01-682 Warszawa
asiwek|tauber.com.pl| |asiwek|tauber.com.pl
+48 22 833 35 02
www.tauber.com.pl

Z inicjatywy BPI Real Estate Poland, na terenie zniszczonej przez huragan puszczy w Nadleśnictwie Lipusz, belgijski deweloper wraz z Generalnym Wykonawcą - firmą CFE Polska, wspólnie posadzili 14 tysięcy drzew. Obydwie spółki wchodzą w skład międzynarodowej Grupy CFE, która w ramach swojej długofalowej strategii przyjeła zobowiązanie o obniżeniu emisji CO2, za co w aż 40% odpowiada sektor budownictwa i nieruchomości na całym świecie. Nowe drzewa zasadziło wczoraj kilkudziesięciu pracowników obu firm we współpracy z organizacją Dotelnieni.org. W efekcie ich działań powstanie nowy las.

Jak wynika z badań szwajcarskich naukowców opublikowanych w czasopiśmie „Science”[1], możemy ograniczyć skutki zmiany klimatu poprzez zasadzenie biliona drzew. Naukowcy wykazali, że akcja sadzenia drzew na tak wielką skalę pomoże w wychwytywaniu ogromnych ilości dwutlenku węgla. Ponadto obliczyli także, że w ciągu kilkudziesięciu lat zasadzone drzewa będą w stanie zaabsorbować z naszej atmosfery niemalże 750 miliardów ton zatrzymującego ciepło CO2. Liczba ta odpowiada ilości dwutlenku węgla wyemitowanego przez ludzkość w ciągu ostatniego ćwierćwiecza. Grupa CFE, do której należy BPI Real Estate Poland oraz CFE Polska, przyłączają się do tego wielkiego wyzwania dla ludzkości i sadzą drzewa w Polsce. Konkretnie na terenie województwa pomorskiego, z którym BPI wiąże swoje dalsze plany rozwoju w naszym kraju.

Nadleśnictwo Lipusz jest przepięknym zakątekiem znajdującym się na terenie województwa pomorskiego. Jest też jednym z obszarów, który nawiedził huragan stulecia w 2019 roku. Dlatego cieszymy się, że z naszej inicjatywy, to wspaniałe miejsce w Polsce wzbogaci się o 14 000 nowych sadzonek, które w przyszłości zamienią się w las powiedział Béranger Dumont, Dyrektor Generalny BPI Real Estate Poland.

Trzy podstawowe cele naszej organizacji to: tworzenie nowych, zielonych przestrzeni, edukacja oraz udostępnianie przedstawicielom biznesu narzędzi umożliwiających angażowanie się w działania ekologiczne. Akcja sadzenia drzew przeprowadzona we współpracy z BPI Real Estate oraz CFE Polska to dla nas idealna okazja do zrealizowania wszystkich wymienionych celów. Cieszymy się, że możemy razem dotlenić Polskę, ucząc się przy tym i działając na rzecz społeczeństwapodkreślił Marek Kołkowski, CEO Dotlenieni.org.

 

O BPI Real Estate Poland

BPI Real Estate Poland jest obecne na polskim rynku od 2009 roku. W tym czasie zrealizowało siedem inwestycji, w ramach których wybudowano i sprzedano łącznie ponad 2 tys. mieszkań. Belgijski deweloper z sukcesem działa w najważniejszych miastach w Polsce: w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu oraz Trójmieście. Pierwsza inwestycja firmy - Cztery Oceany - powstała w Gdańsku, kolejne cztery inwestycje - Rezydencja Barska na Ochocie oraz trzy projekty na Woli: Wola Tarasy, Wola Libre i wolaRE powstały w Warszawie. W portfolio BPI Real Estate w Polsce znajdują się również kompleks typu mixed-use Bulwary Książęce we Wrocławiu oraz ekologiczne osiedle Vilda Park w Poznaniu. Wszystkie inwestycje dewelopera wyróżnia atrakcyjna lokalizacja, przemyślana architektura oraz wysoka jakość wykonania. Mottem BPI jest Urban Shapers, zgodnie z którym firma stawia na aktywne kształtowanie nowoczesnych przestrzeni miejskich w poszanowaniu lokalnej architektury i środowiska.

BPI Real Estate Poland należy do belgijskiej grupy kapitałowej CFE notowanej na giełdzie Euronext w Brukseli. Strategia rozwoju firmy na najbliższe lata obejmuje dalszą realizację nieruchomości mieszkaniowych oraz kontynuację wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju we wszystkich realizowanych przez siebie inwestycjach w Polsce. Firma nie wyklucza także ekspansji na rynku nieruchomości i wejścia w nowe sektory jak projekty komercyjne, czy mikroapartamenty. BPI Real Estate z powodzeniem działa również na rynku deweloperskim w Belgii oraz w Luksemburgu.


[1] https://www.science.org/content/article/adding-1-billion-hectares-forest-could-help-check-global-warming

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zrównoważone budownictwo (w końcu) wkracza “na salony” Biuro prasowe
2024-04-29 | 12:13

Zrównoważone budownictwo (w końcu) wkracza “na salony”

Zarówno aktywność regulatorów, jak i rosnąca świadomość społeczeństwa napędzają zmiany w zakresie zrównoważonego budownictwa. Dotyka to także deweloperów
Nieruchomości Augustowska Vita – nowa rodzinna inwestycja Develii na wrocławskich Maślicach
2024-04-29 | 11:15

Augustowska Vita – nowa rodzinna inwestycja Develii na wrocławskich Maślicach

Develia rozpoczyna sprzedaż nowej inwestycji we Wrocławiu. Osiedle Augustowska Vita, które powstanie na zielonych Maślicach, to projekt dostosowany zwłaszcza do potrzeb młodych
Nieruchomości Wraz z wiosną rośnie zainteresowanie domami
2024-04-29 | 11:00

Wraz z wiosną rośnie zainteresowanie domami

Wiosną i latem zdecydowanie mocniej dostrzegamy zalety wyboru domu bądź mieszkania z ogrodem. Choć nie jest to na rynku duży trend, to taką prawidłowość zauważa przedstawiciel firmy More

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.