Komunikaty PR

3 NOWE MODELE EPSON Z SERII ECOTANK DO DRUKU A3+

2020-07-09  |  01:00
Biuro prasowe

Firma Epson poszerzyła portfolio o modele Epson L14150, L15150 oraz L15160, czyli urządzenia typu 4w1 z serii EcoTank, które oferują niezwykle wydajny i oszczędny druk w formacie A3+.

Model L14150 to rozwiązanie obsługujące format A3+ przeznaczone do szybkiego i taniego druku w warunkach domowych. Tak jak we wszystkich modelach opartych na technologii EcoTank kartridże zastąpiono dużymi pojemnikami na atrament, co pozwala zmniejszyć koszty eksploatacji średnio o 90%. Z kolei niezawodna głowica drukująca PrecisionCore zapewnia druk z prędkością 17 str./min.

Mimo kompaktowych rozmiarów jak na tę klasę urządzenia, nowy model wyposażony jest w zestaw podajników, które wyraźnie usprawniają drukowanie, kopiowanie skanowanie czy wysyłanie faksów. Obok tylnego obsługującego format A3+, dostępne są także podajniki na 250 arkuszy oraz ADF na 35 arkuszy w formacie A4.

Sprzęt zaprojektowano z myślą o intuicyjnej i komfortowej obsłudze, dlatego drukarka wyposażona jest w duży kolorowy wyświetlacz (6,8 cm przekątnej). Zintegrowane interfejsy Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Ethernet, pozwalają na wysyłanie dokumentów do druku m.in. wprost z urządzeń mobilnych. Wystarczy tylko pobrać aplikację Epson iPrint, która dostępna jest na systemy Android oraz iOS. Co więcej, okres gwarancyjny (podobnie jak innych dwóch premierowych urządzeń oraz wszystkich modeli EcoTank) poza ochroną na 50 tys. wydruków, na stronie promocji można wydłużyć ze standardowego roku, aż do 36 miesięcy.

Modele L15150 i dedykowane do firm L15160 to nieco większe urządzenia zapewniające jeszcze wydajniejszą pracę z wykorzystaniem kompletu pigmentowych atramentów – całkowicie odpornych na wilgoć i rozmazanie. Sprzęty te wyposażono w zestaw podajników o łącznej pojemności 550 arkuszy (2 x 250 z przodu i 1 x 50 z tyłu) oraz ADF na 50 arkuszy, co pozwala na elastyczne i błyskawiczne realizowane zadań, w tym drukowania, faksowania, skanowania, kopiowania w formacie A3+.

Oba urządzenia oferują niezwykle szybki w tej klasie urządzeń wydruk z prędkością 25 str./min (model L15160 także w kolorze), przy czym pierwszą stronę otrzymujemy po upływie zaledwie 5,5 sekundy od momentu przesłania zadania druku. Co więcej, wydajność, ergonomię oraz ekologię pracy usprawnia także funkcja druku obustronnego. Podobnie jak w przypadku L14150 zarówno L15150, jak i L15160 wyposażono w obsługę Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Ethernet. Co więcej, wygodną obsługę zapewnia duży ekran dotykowy o przekątnej aż 10,9 cm. Warto dodać, że modele objęte są gwarancją na 150 tys. stron. Zintegrowany we wszystkich modelach skaner A3+ zapewnia szybką, dwustronną archiwizację dokumentów z rozdzielczością 300 lub 600 dpi.

"Wprowadzając na rynek 3 nowe urządzenia typu 4 w 1 oparte na zapewniającej najniższe koszty eksploatacji technologii EcoTank, oferujemy naszym klientom bezkonkurencyjne niski koszt pracy z dokumentami w formacie A3+. Wszystkie modele wyposażone są w głowicę drukującą PrecisionCore znaną dotąd z wysokowydajnych drukarek biznesowych, która nie generuje ciepła i zapewnia wyjątkowo szybki druk. Warto zwrócić uwagę także na podajniki (do 550 arkuszy) zwiększające produktywność oraz komfort pracy. Z kolei duże pojemniki oraz zapas atramentu pozwalający wydrukować do 7500 stron czarno-białych oraz 6000 stron kolorowych radykalnie obniżają koszty. W przeliczeniu każde 450 stron w czerni kosztować będzie użytkownika jedynie 5 zł, dzięki czemu premierowy sprzęt należy do najbardziej oszczędnych w swojej klasie" - powiedziała Magdalena Ośka, Senior Sales Manager Transactional w Epson.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.