Komunikaty PR

4 obszary istotne dla infrastruktury sieciowej

2020-11-23  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt

Agnieszka Łukasiak
Citrix

ul. Marszałkowska 126/134
00-008 Warszawa
a.lukasiak|ntpr.pl| |a.lukasiak|ntpr.pl
0-503-173-656
www.citrix.com.pl

W ostatnim czasie duży wpływ na infrastrukturę sieciową wywarła globalna pandemia. Zarówno Internet, jak i firmowe sieci zostały poddane ogromnemu, nieoczekiwanemu testowi. Sytuacja pokazała, jak ważna jest infrastruktura sieciowa dla wielu firm: jeśli pracownicy nie mają dostępu do jej zasobów, nie mogą normalnie pracować, a firma nie jest w stanie utrzymać ciągłości biznesowej.

W sytuacji kryzysowej, naturalnym jest poszukiwanie łatwych, pragmatycznych rozwiązań. Dla wielu firm było to zwiększenie licencji VPN, by szybko móc łączyć ludzi pracujących w domach z firmowym centrum danych. VPN nie jest rozwiązaniem bez wad, zatem warto zastanowić się nad bardziej efektywną alternatywą, która wspomoże pracę zdalną.

Skuteczność pracy zdalnej jest jednak zależna od niezawodnych, bezpiecznych i wydajnych sieci. Inaczej użytkownicy będą na własną rękę szukać alternatywnych rozwiązań. To może spowodować wzrost zjawiska „shadow IT” wraz z różnymi zagrożeniami bezpieczeństwa. Skalowalność i dostępność sieci - bez negatywnego wpływu na produktywność pracowników - jest zatem kluczowa. By ją osiągnąć warto skupić się na 4 poniższych obszarach, takich jak:

  • Analityka na poziomie aplikacji.

Sieć musi być w stanie rozpoznać poszczególne aplikacje i szeregować je pod względem ważności: na aplikacje krytyczne, mniej istotne czy stricte konsumenckie. Ważne jest także wyrównywanie ruchu między serwerami aplikacji, by zapewnić wysoką dostępność i wydajność aplikacji, a także przekierowywanie ruchu do innych witryn w ramach utrzymania ciągłości biznesowej. (gdy centrum danych jest niedostępne lub pracuje z limitem pojemności)

  • Sztuczna inteligencja, monitorowanie i analiza oparta na uczeniu maszynowym.

Złożoność i dynamika działania sieci powoduje, że ręczne zarządzanie nimi, optymalizacja i zabezpieczanie są wręcz niemożliwe. Nowe technologie, takie jak AI i uczenie maszynowe, nie tylko umożliwiają ciągłe monitorowanie i analizę działania aplikacji i użytkowników, ale także zapewniają wysoką dostępność, wydajność i szybkie wykrywanie anomalii. 

  • Sieć WAN definiowana programowo (SD-WAN).

SD-WAN dynamicznie łączy użytkowników bezpośrednio z wymaganymi zasobami, niezależnie od tego, czy są to wirtualne aplikacje lub desktopy hostowane w centrum danych, środowisko cyfrowej przestrzeni pracy ulokowane w chmurze, czy zasoby lokalne. Jednocześnie SD-WAN automatycznie wybiera najlepszą ścieżkę dla ruchu danych i rozdziela ruch na wiele z nich, by zapewnić optymalną wydajność aplikacji. To powoduje, że jest kluczowym komponentem dla pracy zdalnej z różnych lokalizacji.

  • Bezpieczeństwo w modelu „Zero-Trust”

Zabezpieczenie pracy zdalnej wymaga innego sposobu myślenia i architektury opartej na modelu ‘Zerowego Zaufania’, który zakłada jego brak w stosunku do każdego użytkownika, stosowanego urządzenia czy sieci. By to osiągnąć, firmy muszą połączyć zarządzanie tożsamością i dostępem specyficzne dla aplikacji z bieżącą analizą punktów końcowych i zachowań użytkowników (ulepszoną przez automatyczną reakcję na incydenty oparte na uczeniu maszynowym). Dzięki temu można szybko łatać luki w zabezpieczeniach i przeciwdziałać pojawiającym się zagrożeniom.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Twój czas online - jak wykorzystać go mądrze? Biuro prasowe
2024-05-18 | 10:00

Twój czas online - jak wykorzystać go mądrze?

Prawie 7 godzin dziennie Polacy spędzają na korzystaniu z internetu – tak wynika z najnowszego raportu Digital 2024 Global Overview. To prawie 105 dni w ciągu całego roku i w
IT i technologie Twój czas online - jak wykorzystać go mądrze?
2024-05-18 | 10:00

Twój czas online - jak wykorzystać go mądrze?

Prawie 7 godzin dziennie Polacy spędzają na korzystaniu z internetu – tak wynika z najnowszego raportu Digital 2024 Global Overview. To prawie 105 dni w ciągu całego roku i w
IT i technologie Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13. i 14. generacji z domyślnymi u
2024-05-17 | 13:45

Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13. i 14. generacji z domyślnymi u

Aby rozwiązać problemy ze stabilnością wybranych procesorów Intel Core 13. i 14. generacji, firma Intel wprowadziła rozwiązanie znane jako „Intel Default Settings”,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.