5 cech nieruchomości premium
Co sprawia, że wnętrze może być określane jako luksusowe? Co nadaje im niecodziennego, wyjątkowego charakteru? Architekci wnętrz stawiają przede wszystkim na światowej sławy marki i najwyższej klasy materiały.
1. Duża przestrzeń
Myśląc o prestiżowych apartamentach, oczami wyobraźni widzimy przestronne wnętrza. Duży metraż jest jedną z najważniejszych cech apartamentów premium, pozwalającą na różnorodne wykorzystanie. Istotne są także triki wnętrzarskie, które sprawiają, że wnętrze wydaje się optycznie jeszcze większe. Mogą być to chociażby ukryte drzwi czy szafy, lustrzane powierzchnie czy niewidoczne łączenia pomiędzy płytkami.
– Klienci szukający lokum w segmencie premium niewątpliwie zwracają uwagę na metraż i większe tarasy z widokiem. W naszej inwestycji znajduje się największy apartament w całym Wrocławiu ze wszystkich obecnie dostępnych w ofercie. Liczy on aż 300 metrów kwadratowych, jest dwupoziomowy i mieści się w Bulwarze Drobnera – opowiada Tomasz Bednarek z biura sprzedaży WPBM „Mój Dom” S.A.
2. Niepowtarzalny widok
Widok rozpościerający się z okien może być dodatkowym atutem przy podejmowaniu ostatecznej decyzji. To właśnie dlatego największym zainteresowaniem wśród klientów szukających nieruchomości premium cieszą się inwestycje zlokalizowane w zabytkowych częściach miasta: z ich okien i tarasów można podziwiać klimatyczną, historyczną zabudowę. Od kilku lat panuje również trend waterfront, czyli projektowania w pobliżu rzeki. Tereny te także gwarantują atrakcyjny widok, a w ich pobliżu często mieszczą się parki, trasy do biegania czy innych aktywności na świeżym powietrzu.
3. Naturalne materiały
Tym, co od lat nadaje szlachetności wnętrzom, są materiały naturalnego pochodzenia. Wysokiej jakości kamień czy drewno są gwarancją dobrego wyglądu nawet mimo upływu czasu. To uniwersalne rozwiązania, które nigdy nie wychodzą z mody.
– W Bulwarze Drobnera mamy także apartament pokazowy, urządzony pod klucz. Ten z kolei liczy 180 metrów kwadratowych – i tak samo jak poprzedni – jest dwupoziomowy. Zastosowaliśmy w nim szereg naturalnych, wysokiej klasy materiałów: sprowadzony prosto z Włoch wapień Grassi Pietre, panele z naturalnego forniru, spieki kwarcowe, a nawet złoto – opowiada Tomasz Bednarek z WPBM „Mój Dom” S.A.
4. Marki światowej sławy
Obecność produktów światowych marek w apartamentach zapewnia wnętrzom ekskluzywny charakter. Luksusowe produkty stworzone zostały w przemyślany sposób, z dbałością o każdy najmniejszy szczegół: niekiedy przypominają one dzieła sztuki. Mają swoją unikalną historię.
– W apartamencie pokazowym znalazły się marki takie jak Fendi, Ipe Cavalli czy Flos. Wszystkie są wykonane z najwyższej jakości materiałów. Dla przykładu, fotele marki Fendi znajdujące się w części dziennej mają na sobie ozdobne pasy: nawiązują one do toreb podróżnych, które są znakiem rozpoznawczym marki od ponad stu lat. Luksus w dużej mierze operuje właśnie takimi detalami – dodaje Bednarek.
5. Światło
Odpowiednio dobrane światło potrafi przyczynić się do poprawy samopoczucia. Jego natężenie oraz barwa mogą bezpośrednio przekładać się na naszą produktywność i nastrój. Odpowiednia ilość światła dziennego powoduje, że wnętrza wydają się jeszcze bardziej przestronne. Dobrym sposobem jest zatem połączenie wysokich okien i luster. Poczucia luksusu dodają również ozdobne lampy, które poza zapewnieniem przyjemnej dla oka barwy światła, mogą same w sobie stanowić dzieło sztuki.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.