5 cech nieruchomości premium
Co sprawia, że wnętrze może być określane jako luksusowe? Co nadaje im niecodziennego, wyjątkowego charakteru? Architekci wnętrz stawiają przede wszystkim na światowej sławy marki i najwyższej klasy materiały.
1. Duża przestrzeń
Myśląc o prestiżowych apartamentach, oczami wyobraźni widzimy przestronne wnętrza. Duży metraż jest jedną z najważniejszych cech apartamentów premium, pozwalającą na różnorodne wykorzystanie. Istotne są także triki wnętrzarskie, które sprawiają, że wnętrze wydaje się optycznie jeszcze większe. Mogą być to chociażby ukryte drzwi czy szafy, lustrzane powierzchnie czy niewidoczne łączenia pomiędzy płytkami.
– Klienci szukający lokum w segmencie premium niewątpliwie zwracają uwagę na metraż i większe tarasy z widokiem. W naszej inwestycji znajduje się największy apartament w całym Wrocławiu ze wszystkich obecnie dostępnych w ofercie. Liczy on aż 300 metrów kwadratowych, jest dwupoziomowy i mieści się w Bulwarze Drobnera – opowiada Tomasz Bednarek z biura sprzedaży WPBM „Mój Dom” S.A.
2. Niepowtarzalny widok
Widok rozpościerający się z okien może być dodatkowym atutem przy podejmowaniu ostatecznej decyzji. To właśnie dlatego największym zainteresowaniem wśród klientów szukających nieruchomości premium cieszą się inwestycje zlokalizowane w zabytkowych częściach miasta: z ich okien i tarasów można podziwiać klimatyczną, historyczną zabudowę. Od kilku lat panuje również trend waterfront, czyli projektowania w pobliżu rzeki. Tereny te także gwarantują atrakcyjny widok, a w ich pobliżu często mieszczą się parki, trasy do biegania czy innych aktywności na świeżym powietrzu.
3. Naturalne materiały
Tym, co od lat nadaje szlachetności wnętrzom, są materiały naturalnego pochodzenia. Wysokiej jakości kamień czy drewno są gwarancją dobrego wyglądu nawet mimo upływu czasu. To uniwersalne rozwiązania, które nigdy nie wychodzą z mody.
– W Bulwarze Drobnera mamy także apartament pokazowy, urządzony pod klucz. Ten z kolei liczy 180 metrów kwadratowych – i tak samo jak poprzedni – jest dwupoziomowy. Zastosowaliśmy w nim szereg naturalnych, wysokiej klasy materiałów: sprowadzony prosto z Włoch wapień Grassi Pietre, panele z naturalnego forniru, spieki kwarcowe, a nawet złoto – opowiada Tomasz Bednarek z WPBM „Mój Dom” S.A.
4. Marki światowej sławy
Obecność produktów światowych marek w apartamentach zapewnia wnętrzom ekskluzywny charakter. Luksusowe produkty stworzone zostały w przemyślany sposób, z dbałością o każdy najmniejszy szczegół: niekiedy przypominają one dzieła sztuki. Mają swoją unikalną historię.
– W apartamencie pokazowym znalazły się marki takie jak Fendi, Ipe Cavalli czy Flos. Wszystkie są wykonane z najwyższej jakości materiałów. Dla przykładu, fotele marki Fendi znajdujące się w części dziennej mają na sobie ozdobne pasy: nawiązują one do toreb podróżnych, które są znakiem rozpoznawczym marki od ponad stu lat. Luksus w dużej mierze operuje właśnie takimi detalami – dodaje Bednarek.
5. Światło
Odpowiednio dobrane światło potrafi przyczynić się do poprawy samopoczucia. Jego natężenie oraz barwa mogą bezpośrednio przekładać się na naszą produktywność i nastrój. Odpowiednia ilość światła dziennego powoduje, że wnętrza wydają się jeszcze bardziej przestronne. Dobrym sposobem jest zatem połączenie wysokich okien i luster. Poczucia luksusu dodają również ozdobne lampy, które poza zapewnieniem przyjemnej dla oka barwy światła, mogą same w sobie stanowić dzieło sztuki.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.