8 budynek Reduty Nowe Podolany na ukończeniu
EBF Development kończy prace nad 8 budynkiem osiedla Reduta Nowe Podolany przy ulicy Jasielskiej w Poznaniu. Trwa montaż balustrad balkonowych oraz wykończenie części wspólnych budynku. W ramach projektu powstało 80 mieszkań o powierzchni od 41 do 85 mkw. Pierwsi klienci otrzymają klucze do mieszkań już w sierpniu br.
Reduta Nowe Podolany to, cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem, osiedle, które EBF Development sukcesywnie wzbogaca o kolejne mieszkania. Aktualnie kończy się budowa 8 budynku. W sześciokondygnacyjnym budynku wykonano już ocieplenie i pomalowano elewację. Montowane są balustrady balkonowe, a w przygotowaniu znajdują się tarasy. Wewnątrz klatek schodowych zainstalowano windy, trwają ostatnie prace tynkarskie i malarskie. – Mieszkania również w większości zostały ukończone. Fachowcy zajmują się malowaniem i ostatnimi poprawkami – mówi Agata Nowaczyk, specjalista z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development. Jeszcze w kwietniu rozpocznie się aranżacja zieleni, która harmonijnie wpisze się w klimat otoczenia i będzie współgrała z dotychczasowo powstałymi budynkami. Developer zapewni również drogę wewnętrzną, jak i oświetlenie.
Terminy odbiorów zgodnie z planem odbędą się w sierpniu. Wówczas pojawią się pierwsi mieszkańcy. – Mimo trudnej sytuacji społeczno-gospodarczej, zachowując wszelkie środki ostrożności, dba, by prace przebiegały zgodnie z harmonogramem. Właśnie dlatego jesteśmy w stanie zapewnić, że pierwsze odbiory odbędą się już w sierpniu – zaznacza Agata Nowaczyk.
W budynku oznaczonym numerem 8 zaaranżowano 80 mieszkań o zróżnicowanym metrażu - od 41 do 85 mkw, od lokali 2, 3, 4, po 5-pokojowe. Większość z nich znalazła już swoich nabywców, w sprzedaży pozostały ostatnie wolne powierzchnie. Jest to 5 mieszkań, o układzie cztero- i pięciopokojowym z aneksem kuchennym. Deweloper rozpoczął również prace nad kolejnym, 9 budynkiem, który pnie się w górę. Obecnie osiągnął poziom trzeciego piętra. Tutaj w ofercie znajdują się 142 mieszkania, komórki lokatorskie, 2 lokale usługowo-handlowe oraz podziemna hala garażowa. Finalizacja projektu nastąpi w III kwartale 2021 roku.
Oaza spokoju i ukojenie zmysłów autorstwa pracowni Tremend
Tarasy II – kolejna inwestycja SGI
"Rośnie" pierwszy w Polsce apartamentowiec z drewna CLT
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Przemysł
Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]
Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.
Prawo
Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów
Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.