95% sprzedanych mieszkań w Vilda Park!
Vilda Park, poznańska inwestycja BPI Real Estate Poland, odnotowała 95% sprzedanych mieszkań. Po 24 miesiącach od rozpoczęcia belgijski deweloper zakończył także budowę osiedla, które uzyskało także pozwolenie na użytkowanie. Jest to czwarty zakończony sukcesem projekt spółki w Polsce. Sprzedaż mieszkań zbliża się do finału, w ofercie osiedla dostępnych zostało już kilka ostatnich lokali. Na terenie nieruchomości powstało łącznie 248 mieszkań oraz 7 lokali usługowych.
- Vilda Park jest naszą pierwszą inwestycją w Poznaniu. Jest to bardzo dobrze zaprojektowany i przemyślany projekt, spełniający potrzeby przyszłych mieszkańców. Osiedle zostało stworzone dla osób, które docenią nasze nieszablonowe podejście do detali i dbałość o szczegóły. Cieszę się, że sprzedaż osiedla zmierza ku końcowi. Podobnie jak wcześniejsze nasze inwestycje, Vilda Park cieszyła się dużym zainteresowaniem kupujących - powiedział Wojciech Smolak, Dyrektor Departamentu Sprzedaży i Marketingu.
Vilda Park to nowoczesne osiedle znajdujące się w Poznaniu przy ulicy Droga Dębińska. Wyjątkowa lokalizacja oraz nowoczesna architektura to jedne z wielu atutów inwestycji. Dzięki bliskości terenów zielonych i rekreacyjnych oraz najważniejszych punktów handlowych, kulturalnych i finansowych, położenie Vilda Park jest szczególnie atrakcyjne dla osób lubiących aktywnie spędzać czas.
- Nasze inwestycje powstają przede wszystkim z myślą o potrzebach mieszkańców, więc cieszy nas, że projekt Vilda Park doceniają klienci. A najlepszym potwierdzeniem jest status sprzedaży – 95% to świetny wynik ! Mocny akcent położyliśmy na architekturę zieleni, która już niedługo rozkwitnie i odzwierciedli indywidualny charakter osiedla. Dużo pracy włożyliśmy w to, aby Vilda Park pasowała, a jednak także wyróżniała się od okolicznych budynków – powiedział Andrzej Świder Dyrektor Projektu BPI Real Estate Poland.
W inwestycji powstało łącznie 248 funkcjonalnych mieszkań. Do każdego z lokali przynależy ogródek lub przestronny balkon. W budynku znajdują się także komórki lokatorskie oraz miejsca postojowe w garażu podziemnym i naziemne miejsca postojowe. Na terenie osiedla zaprojektowano przyjazne i dostępne dla wszystkich przestrzenie wspólne - zielony dziedziniec oraz oryginalny plac zabaw dla dzieci w formie grajobrazów. W Vilda Park zastosowano ciekawe i przyjazne środowisku rozwiązania. Poza nasadzeniami obejmującymi 110 drzew oraz kilka tysięcy roślin z 47 gatunków, w inwestycji znalazły się domki dla jerzyków, a także specjalne ogródki przeznaczone do ekologicznych upraw ziół i warzyw.
Podłoże, na którym powstała inwestycja oraz posadowienie w bliskiej odległości koryta rzeki sprawiły, że przy budowie mogliśmy wykorzystać globalne doświadczenie grupy CFE. Cieszę się, że bezpiecznie i z sukcesem dotarliśmy do terminowego końca jej realizacji - Bruno Lambrecht, Dyrektor Generalny CFE Polska.
Nowoczesny styl projektu Vilda Park to efekt pracy architektów z biura Litoborski + Marciniak, które wyróżnia wysoka jakość i różnorodność materiałów wykończeniowych typu drobnoziarnisty tynk szlachetny, drewno czy szkło. Portal internetowy Rynek Pierwotny wyróżnił osiedle Vilda Park, które zajęło II miejsce w rankingu najlepszych inwestycji w Poznaniu w IV kwartale 2018 roku. Inwestycja została zakończona po ponad 24 miesiącach budowy, która ruszyła w kwietniu 2018 roku. Generalnym wykonawcą osiedla było CFE Polska.
Więcej informacji nt. inwestycji dostępnych jest na stronie www.vildapark.pl.
BPI Real Estate w Polsce realizuje także inne ciekawe inwestycje w największych miastach w Polsce. We Wrocławiu powstaje kompleks typu mixed-use Bulwary Książęce, natomiast w Warszawie dwa najnowsze projekty dewelopera - Rezydencja Barska na Ochocie oraz inwestycja wolaRE na Woli.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.