95% sprzedanych mieszkań w Vilda Park!
Vilda Park, poznańska inwestycja BPI Real Estate Poland, odnotowała 95% sprzedanych mieszkań. Po 24 miesiącach od rozpoczęcia belgijski deweloper zakończył także budowę osiedla, które uzyskało także pozwolenie na użytkowanie. Jest to czwarty zakończony sukcesem projekt spółki w Polsce. Sprzedaż mieszkań zbliża się do finału, w ofercie osiedla dostępnych zostało już kilka ostatnich lokali. Na terenie nieruchomości powstało łącznie 248 mieszkań oraz 7 lokali usługowych.
- Vilda Park jest naszą pierwszą inwestycją w Poznaniu. Jest to bardzo dobrze zaprojektowany i przemyślany projekt, spełniający potrzeby przyszłych mieszkańców. Osiedle zostało stworzone dla osób, które docenią nasze nieszablonowe podejście do detali i dbałość o szczegóły. Cieszę się, że sprzedaż osiedla zmierza ku końcowi. Podobnie jak wcześniejsze nasze inwestycje, Vilda Park cieszyła się dużym zainteresowaniem kupujących - powiedział Wojciech Smolak, Dyrektor Departamentu Sprzedaży i Marketingu.
Vilda Park to nowoczesne osiedle znajdujące się w Poznaniu przy ulicy Droga Dębińska. Wyjątkowa lokalizacja oraz nowoczesna architektura to jedne z wielu atutów inwestycji. Dzięki bliskości terenów zielonych i rekreacyjnych oraz najważniejszych punktów handlowych, kulturalnych i finansowych, położenie Vilda Park jest szczególnie atrakcyjne dla osób lubiących aktywnie spędzać czas.
- Nasze inwestycje powstają przede wszystkim z myślą o potrzebach mieszkańców, więc cieszy nas, że projekt Vilda Park doceniają klienci. A najlepszym potwierdzeniem jest status sprzedaży – 95% to świetny wynik ! Mocny akcent położyliśmy na architekturę zieleni, która już niedługo rozkwitnie i odzwierciedli indywidualny charakter osiedla. Dużo pracy włożyliśmy w to, aby Vilda Park pasowała, a jednak także wyróżniała się od okolicznych budynków – powiedział Andrzej Świder Dyrektor Projektu BPI Real Estate Poland.
W inwestycji powstało łącznie 248 funkcjonalnych mieszkań. Do każdego z lokali przynależy ogródek lub przestronny balkon. W budynku znajdują się także komórki lokatorskie oraz miejsca postojowe w garażu podziemnym i naziemne miejsca postojowe. Na terenie osiedla zaprojektowano przyjazne i dostępne dla wszystkich przestrzenie wspólne - zielony dziedziniec oraz oryginalny plac zabaw dla dzieci w formie grajobrazów. W Vilda Park zastosowano ciekawe i przyjazne środowisku rozwiązania. Poza nasadzeniami obejmującymi 110 drzew oraz kilka tysięcy roślin z 47 gatunków, w inwestycji znalazły się domki dla jerzyków, a także specjalne ogródki przeznaczone do ekologicznych upraw ziół i warzyw.
Podłoże, na którym powstała inwestycja oraz posadowienie w bliskiej odległości koryta rzeki sprawiły, że przy budowie mogliśmy wykorzystać globalne doświadczenie grupy CFE. Cieszę się, że bezpiecznie i z sukcesem dotarliśmy do terminowego końca jej realizacji - Bruno Lambrecht, Dyrektor Generalny CFE Polska.
Nowoczesny styl projektu Vilda Park to efekt pracy architektów z biura Litoborski + Marciniak, które wyróżnia wysoka jakość i różnorodność materiałów wykończeniowych typu drobnoziarnisty tynk szlachetny, drewno czy szkło. Portal internetowy Rynek Pierwotny wyróżnił osiedle Vilda Park, które zajęło II miejsce w rankingu najlepszych inwestycji w Poznaniu w IV kwartale 2018 roku. Inwestycja została zakończona po ponad 24 miesiącach budowy, która ruszyła w kwietniu 2018 roku. Generalnym wykonawcą osiedla było CFE Polska.
Więcej informacji nt. inwestycji dostępnych jest na stronie www.vildapark.pl.
BPI Real Estate w Polsce realizuje także inne ciekawe inwestycje w największych miastach w Polsce. We Wrocławiu powstaje kompleks typu mixed-use Bulwary Książęce, natomiast w Warszawie dwa najnowsze projekty dewelopera - Rezydencja Barska na Ochocie oraz inwestycja wolaRE na Woli.
Aurec Home laureatem Symbolu Nowoczesnego Budownictwa 2024
Oaza spokoju i ukojenie zmysłów autorstwa pracowni Tremend
Tarasy II – kolejna inwestycja SGI
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Rekordowy przelew dla Polski z KPO. Część pieniędzy trafi na termomodernizację domów i mieszkań
Przed świętami Bożego Narodzenia do Polski wpłynął największy jak dotąd przelew unijnych pieniędzy – nieco ponad 40 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy. Zgodnie z celami UE ponad 44 proc. tych środków zostanie przeznaczona na transformację energetyczną, w tym m.in. termomodernizację domów i mieszkań czy wymianę źródeł ciepła. Od początku tego roku na ten cel trafiło 3,75 mld zł z KPO, które sfinansowały program Czyste Powietrze.
Prawo
W lutym zmiana na stanowisku Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Co roku trafia do niego kilka tysięcy spraw związanych z instytucjami unijnymi
W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski wybrał Portugalkę Teresę Anjinho na stanowisko Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ombudsman przyjmuje i rozpatruje skargi dotyczące przypadków niewłaściwego administrowania przez instytucje unijne lub inne organy UE. Tylko w 2023 roku pomógł ponad 17,5 tys. osobom i rozpatrzył niemal 2,4 tys. skarg.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.