Komunikaty PR

ABB i Red Hat razem dla przemysłowych sieci brzegowych i chmur hybrydowych

2022-07-14  |  12:51
Biuro prasowe

ABB i Red Hat Inc.vpoinformowały o nawiązaniu globalnej współpracy, aby umożliwić branżom wykorzystującym automatykę procesów i oprogramowanie przemysłowe ABB szybkie i elastyczne skalowanie przy użyciu wiodących platform korporacyjnych i usług aplikacyjnych firmy Red Hat opartych na systemie Red Hat Enterprise Linux.

 

Gromadzenie i analiza danych z zakładów przemysłowych oraz zarządzanie nimi mają kluczowe znaczenie dla poprawy efektywności działania przy jednoczesnym uwzględnieniu potrzeb w zakresie bezpieczeństwa, ochrony i wydajności. Jest to zgodne ze strategią ABB w zakresie ewolucji automatyzacji procesów.

 

Współpraca umożliwia wirtualizację i konteneryzację oprogramowania do automatyzacji za pomocą platformy Red Hat OpenShift, co zapewnia wysoką elastyczność wdrażania sprzętu, zoptymalizowaną zgodnie z potrzebami aplikacji. Umożliwia również sprawną koordynację systemu oraz podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym w oparciu o dane na brzegu sieci i dalsze przetwarzanie w chmurze.

 

Red Hat OpenShift, czołowa w branży platforma Kubernetes dla przedsiębiorstw, której fundamentem jest system Red Hat Enterprise Linux, zapewnia ABB jedną spójną platformę aplikacyjną obejmującą zarówno małe systemy z jednym węzłem, jak i skalowalne klastry hiperkonwergentne w przemysłowych sieciach brzegowych. Upraszcza to tworzenie rozwiązań dla klientów ABB i zarządzanie nimi.

 

Red Hat OpenShift zwiększa elastyczność wdrażania i skalowalność ABB Ability™ Edgenius™, kompleksowej platformy brzegowej dla oprogramowania przemysłowego, wraz z ABB Ability™ Genix Industrial Analytics and AI Suite, pakietem platform i aplikacji klasy korporacyjnej, który wykorzystuje przemysłową sztuczną inteligencję do poprawy wyników biznesowych klientów dzięki rozwiązaniom Przemysłu 4.0. Rozwiązania Edgenius i Genix firmy ABB mogą być sprawnie i bezpiecznie skalowane w ramach wielu środowisk. Dzięki tej współpracy ABB uzyska dostęp do funkcji takich jak udostępnianie bezobsługowe (zdalna konfiguracja sieci), które ułatwią zarządzanie i zwiększą spójność w różnych środowiskach przemysłowych. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.