Absolutny rekord podkręcania GeForce RTX 4080. I to w tej wersji!
GID Agency
Góry Św. Anny 3
47-330 Zdzieszowice
m.ambrozik|gid.agency| |m.ambrozik|gid.agency
+48 530 981 088
www.gid.agency
Galax, czyli firma, która stoi za marką KFA2, od dawna znana jest z produkowania wyłącznie wysokiej jakości autorskich wariantów kart graficznych NVIDIA GeForce. Dziś dowiedzieliśmy się, że za pomocą jednej z nich ustanowiono rekord podkręcania dla GeForce RTX 4080.
Rekord ustanowiono na karcie graficznej Galax GeForce RTX 4080 Serious Gamer (SG) 1-Click OC i jest to o tyle ciekawe, ponieważ tym razem chiński producent nie sięgnął po swoją ostateczną broń, jaką zazwyczaj jest GPU z serii Hall of Fame, który przeważnie jest tak zmodyfikowany i tak dopracowany, że to na nim bite są wszelkie rekordy. Wcześniej takowe znani specjaliści ustanawiali przy pomocy kart EVGA, ale wszyscy wiemy, co stało się z tą firmą…
Budżetowy charakter karty graficznej Galax GeForce RTX 4080 Serious Gamer (SG) 1-Click OC jeszcze bardziej podkreśla, z czym mamy tak naprawdę do czynienia. Producent nie podał dokładnych szczegółów stanowiska, ale wiemy, że do poprzedniego rekordu na GeForce RTX 4090 użyto egzotycznego chłodzenia, jakim jest ciekły azot, a zatem spodziewać można się podobnych materiałów w opisywanym tu przypadku.
Rdzeń karty graficznej w wersji referencyjnej (RTX 4080 Founders Edition), na który składają się 9728 rdzeni CUDA, 304 TMU i 112 ROP, fabrycznie jest taktowany zegarem wynoszącym 2565 MHz, a w wersji Galax Serious Gamer 2580 MHz. Inżynierom z Galax, udało się go przetaktować aż do 3615 MHz, co jest absolutnym rekordem dla tego układu.
Galax GeForce RTX 4080 SG 1-Click OC fabrycznie korzysta z układu chłodzącego składającego się z solidnego, gęsto użebrowanego, dwuczęściowego radiatora z tzw. Cold Plate, czyli miedzianą płytką, mającą za zadanie poprawić warunki termiczne. Za usuwanie ciepła z układu natomiast, odpowiadają trzy 102-milimetrowe wentylatory, choć w pudełku z kartą graficzną znajdziemy dodatkowy, którego zamontować można na tylnej części.
Pomimo tego, że na fabrycznych ustawieniach konstrukcji nie będzie szans uzyskać takiego wyniku, jakość zastosowanej elektroniki robi wrażenie. Jeśli zatem szukacie dobrej wersji GeForce RTX 4080, warto zainteresować się tym układem.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Prace nad unijnym budżetem po 2027 roku nabierają tempa. Projekt ma być gotowy w lipcu
W Parlamencie Europejskim głosowanie nad sprawozdaniem dotyczącym wieloletniego budżetu UE na lata 2028–2034. Uwzględnia ono stanowisko PE ws. priorytetów na kolejną perspektywę finansową, ale też struktury i zasobów budżetu. Priorytetem ma być m.in. kwestia obronności ze względu na globalne napięcia geopolityczne i wojnę w Ukrainie. Zdaniem europosła PiS w pracach nad wieloletnimi ramami finansowymi brakuje rzetelnej debaty o źródłach finansowania planowanych wydatków i konieczności szukania oszczędności. Obawia się przy tym niekorzystnych zmian w polityce spójności i polityce rolnej.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
PE pracuje nad zmianą rozliczania redukcji emisji CO2 dla nowych aut. Producenci mogą uniknąć wysokich kar

Na wtorkowym posiedzeniu Parlamentu Europejskiego posłowie zgodzili się w trybie pilnym procedować kwestię zmiany dotyczącej redukcji emisji CO2 dla nowych aut osobowych i dostawczych. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w czwartek 8 maja. Dzięki zmianie podejścia do obowiązku corocznej redukcji dwutlenku węgla producenci samochodów mogą uniknąć grożących im kar, które pewnie przełożyłyby się na wzrost cen dla klienta końcowego oraz na dalsze pogorszenie kondycji branży.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.