Acciona otrzymała pozwolenie na użytkowanie osiedla B8 Nowy Wymiar Mieszkania
PR Calling
Czerska 8/10
00-732 Warszawa
katarzyna.dworzynska|prcalling.pl| |katarzyna.dworzynska|prcalling.pl
+48501001377
https://www.prcalling.com
Acciona Nieruchomości otrzymała pozwolenie na użytkowanie osiedla B8 Nowy Wymiar Mieszkania usytuowanego w Miasteczku Wilanów. To już piąta inwestycja zrealizowana przez dewelopera w tej dzielnicy. Odbiory lokatorskie rozpoczną się jesienią bieżącego roku.
- Jestem dumna, że pomimo nieoczekiwanej sytuacji epidemicznej ukończyliśmy budowę inwestycji z ponad 2-miesięcznym wyprzedzeniem. Serdecznie dziękuję całemu zespołowi Acciona Nieruchomości za wkład w to osiągnięcie oraz naszym podwykonawcom, którzy byli zaangażowani w realizację inwestycji – powiedziała Katarzyna Unold, Dyrektor Zarządzająca Acciona Nieruchomości.
Osiedle B8 Nowy Wymiar Mieszkania mieści się w samym sercu Miasteczka Wilanów. Składa się ze 130 dużych i doświetlonych mieszkań o powierzchniach od 30 do 139 metrów kwadratowych. Cały projekt posiada 5 kondygnacji naziemnych, 1 podziemną i parter. Mieszkańcy będą mieli do swojej dyspozycji wózkownie, rowerownie, komórki lokatorskie, przestronne i wypełnione zielenią patio oraz plac zabaw. Okolica inwestycji obfituje w liczne restauracje i kawiarnie, sklepy spożywcze, siłownie oraz rozmaite punkty usługowe. W pobliżu zlokalizowane są również szkoły, przedszkola i żłobki.
- Wszystkie nasze inwestycje powstające na terenie Wilanowa cieszą się niesamowitym zainteresowaniem. Niska zabudowa, przyjazna, bezpieczna i zielona okolica, jak również piękna architektura oraz wysoki standard wykonania to czynniki, które wpłynęły na popularność najnowszej inwestycji Acciona. Nasi klienci z niecierpliwością czekają na wprowadzenie się do nowych mieszkań - dodała Katarzyna Unold.
Inwestycja B8 Nowy Wymiar Mieszkania znajduje się na Błoniach Wilanowskich, ul. Teodorowicza (9,1 km od centrum Warszawy) i została zrealizowana przez dewelopera Acciona Nieruchomości.
- Dobór lokalizacji jest dla nas jednym z kluczowych elementów przy planowaniu inwestycji. Miasteczko Wilanów to młoda dzielnica, stwarzająca rewelacyjne warunki do zamieszkania dla osób, które szukają harmonii, prestiżu i komfortowego życia. Rok do roku wygrywa w różnego rodzaju rankingach najlepszych dzielnic Warszawy i na ten moment jest jedynym projektem mieszkaniowym w Polsce, który zdobył światowe wyróżnienie „Doskonałości na rynku nieruchomości - ULI Global Award for Excellence” przyznawane przez Urban Land Institute (ULI). Mając na uwadze liczne pozytywne strony dzielnicy postanowiliśmy zrealizować jeszcze jedną, szóstą, inwestycję na terenie Miasteczka Wilanów – osiedle AR4, przy Alei Rzeczpospolitej – na zakończenie powiedziała Dyrektor Zarządzająca Acciona Nieruchomości.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.