Agencja pracy wdraża rozwiązanie SIGNIUS w swojej działalności
SIGNIUS S.A., dostawca rozwiązań do zdalnego podpisywania i pieczętowania dokumentów, nawiązał współpracę z agencją pośrednictwa pracy Charlie works. W ramach umowy agencja uzyskała pełny dostęp do panelu klienta biznesowego platformy SIGNIUS Professional, umożliwiającego korzystanie zarówno z podpisu zaawansowanego, jak i kwalifikowanego. Współpraca ta potwierdza rosnące zainteresowanie branży HR e-podpisami oraz potrzebę wdrażania innowacyjnych narzędzi usprawniających procesy rekrutacyjne.
Zastosowanie podpisów elektronicznych widoczne jest w wielu segmentach gospodarki wymagających sprawnego obiegu dokumentów. Branża HR, w tym agencje rekrutacyjne coraz częściej wykorzystują e-podpisy w celu przyspieszenia formalności oraz efektywniejszego zarządzania dokumentacją na każdym etapie rekrutacji. Wprowadzenie podpisów elektronicznych pozwala działom HR korporacji i agencjom rekrutacyjnym zarządzać formalnościami szybko i bezpiecznie, eliminując zbędną dokumentację papierową i przyspieszając proces wdrażania nowych pracowników.
- Wśród naszych klientów biznesowych zauważalną grupę stanowią firmy rekrutacyjne oraz działy HR większych i średnich firm, które świadomie optymalizują procesy dzięki nowym technologiom. E-podpisy nie tylko przyspieszają formalności, lecz także zwiększają bezpieczeństwo i komfort pracy pracowników HR. Dzięki takim rozwiązaniom agencje pracy mogą efektywniej zarządzać zasobami ludzkimi, skoncentrować się na pozyskiwaniu talentów i zapewnić sprawną organizację od początku współpracy – mówi Jack Piekarski, wiceprezes SIGNIUS S.A.
Agencja Charlie works wdraża w swoich procesach zarówno podpis kwalifikowany, jak i zaawansowany. Skupia się przede wszystkim na podpisywaniu umów z pracownikami oraz innych dokumentów kadrowych, wykorzystując obie formy e-podpisów.
- Charlie works, agencja pracy tymczasowej szukała rozwiązania nie tylko zapewniającego legalność i bezpieczeństwo podpisywania umów, ale także łatwego do wdrożenia i zrozumiałego dla naszych pracowników. Wyżej wymienione elementy, jak i zgodność z polskim i europejskim prawem (eIDAS) były dla nas kluczowe przy wyborze dostawcy e-podpisów. Platforma SIGNIUS Professional zapewnia naszym pracownikom łatwy i intuicyjny proces podpisywania dokumentów za pomocą np. telefonu komórkowego bądź komputera w niespełna 10 minut, a wszystkie podpisane dokumenty są zachowane w jednym miejscu. Istotnym jest również fakt, że w każdej sytuacji możemy liczyć na wsparcie działu technicznego dzięki czemu obieg dokumentów odbywa się płynnie i bezproblemowo. – komentuje Edyta Gradowska, starszy specjalista ds. rekrutacji międzynarodowych.
Pandemia COVID-19 znacząco przyspieszyła wdrażanie rozwiązań cyfrowych na całym świecie. Zgodnie z raportem Fortune Business Insights przewiduje się, że wartość globalnego rynku podpisów elektronicznych wzrośnie z 7,61 mld USD w 2024 roku do 118,88 mld USD do 2032 roku, przy średnim rocznym tempie wzrostu (CAGR) wynoszącym 41,0%. Branża HR, z uwagi na potencjał efektywnego wykorzystania technologii cyfrowych, ma duże perspektywy dalszego rozwoju.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.