Agencja pracy wdraża rozwiązanie SIGNIUS w swojej działalności
SIGNIUS S.A., dostawca rozwiązań do zdalnego podpisywania i pieczętowania dokumentów, nawiązał współpracę z agencją pośrednictwa pracy Charlie works. W ramach umowy agencja uzyskała pełny dostęp do panelu klienta biznesowego platformy SIGNIUS Professional, umożliwiającego korzystanie zarówno z podpisu zaawansowanego, jak i kwalifikowanego. Współpraca ta potwierdza rosnące zainteresowanie branży HR e-podpisami oraz potrzebę wdrażania innowacyjnych narzędzi usprawniających procesy rekrutacyjne.
Zastosowanie podpisów elektronicznych widoczne jest w wielu segmentach gospodarki wymagających sprawnego obiegu dokumentów. Branża HR, w tym agencje rekrutacyjne coraz częściej wykorzystują e-podpisy w celu przyspieszenia formalności oraz efektywniejszego zarządzania dokumentacją na każdym etapie rekrutacji. Wprowadzenie podpisów elektronicznych pozwala działom HR korporacji i agencjom rekrutacyjnym zarządzać formalnościami szybko i bezpiecznie, eliminując zbędną dokumentację papierową i przyspieszając proces wdrażania nowych pracowników.
- Wśród naszych klientów biznesowych zauważalną grupę stanowią firmy rekrutacyjne oraz działy HR większych i średnich firm, które świadomie optymalizują procesy dzięki nowym technologiom. E-podpisy nie tylko przyspieszają formalności, lecz także zwiększają bezpieczeństwo i komfort pracy pracowników HR. Dzięki takim rozwiązaniom agencje pracy mogą efektywniej zarządzać zasobami ludzkimi, skoncentrować się na pozyskiwaniu talentów i zapewnić sprawną organizację od początku współpracy – mówi Jack Piekarski, wiceprezes SIGNIUS S.A.
Agencja Charlie works wdraża w swoich procesach zarówno podpis kwalifikowany, jak i zaawansowany. Skupia się przede wszystkim na podpisywaniu umów z pracownikami oraz innych dokumentów kadrowych, wykorzystując obie formy e-podpisów.
- Charlie works, agencja pracy tymczasowej szukała rozwiązania nie tylko zapewniającego legalność i bezpieczeństwo podpisywania umów, ale także łatwego do wdrożenia i zrozumiałego dla naszych pracowników. Wyżej wymienione elementy, jak i zgodność z polskim i europejskim prawem (eIDAS) były dla nas kluczowe przy wyborze dostawcy e-podpisów. Platforma SIGNIUS Professional zapewnia naszym pracownikom łatwy i intuicyjny proces podpisywania dokumentów za pomocą np. telefonu komórkowego bądź komputera w niespełna 10 minut, a wszystkie podpisane dokumenty są zachowane w jednym miejscu. Istotnym jest również fakt, że w każdej sytuacji możemy liczyć na wsparcie działu technicznego dzięki czemu obieg dokumentów odbywa się płynnie i bezproblemowo. – komentuje Edyta Gradowska, starszy specjalista ds. rekrutacji międzynarodowych.
Pandemia COVID-19 znacząco przyspieszyła wdrażanie rozwiązań cyfrowych na całym świecie. Zgodnie z raportem Fortune Business Insights przewiduje się, że wartość globalnego rynku podpisów elektronicznych wzrośnie z 7,61 mld USD w 2024 roku do 118,88 mld USD do 2032 roku, przy średnim rocznym tempie wzrostu (CAGR) wynoszącym 41,0%. Branża HR, z uwagi na potencjał efektywnego wykorzystania technologii cyfrowych, ma duże perspektywy dalszego rozwoju.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.