Agencja pracy wdraża rozwiązanie SIGNIUS w swojej działalności
SIGNIUS S.A., dostawca rozwiązań do zdalnego podpisywania i pieczętowania dokumentów, nawiązał współpracę z agencją pośrednictwa pracy Charlie works. W ramach umowy agencja uzyskała pełny dostęp do panelu klienta biznesowego platformy SIGNIUS Professional, umożliwiającego korzystanie zarówno z podpisu zaawansowanego, jak i kwalifikowanego. Współpraca ta potwierdza rosnące zainteresowanie branży HR e-podpisami oraz potrzebę wdrażania innowacyjnych narzędzi usprawniających procesy rekrutacyjne.
Zastosowanie podpisów elektronicznych widoczne jest w wielu segmentach gospodarki wymagających sprawnego obiegu dokumentów. Branża HR, w tym agencje rekrutacyjne coraz częściej wykorzystują e-podpisy w celu przyspieszenia formalności oraz efektywniejszego zarządzania dokumentacją na każdym etapie rekrutacji. Wprowadzenie podpisów elektronicznych pozwala działom HR korporacji i agencjom rekrutacyjnym zarządzać formalnościami szybko i bezpiecznie, eliminując zbędną dokumentację papierową i przyspieszając proces wdrażania nowych pracowników.
- Wśród naszych klientów biznesowych zauważalną grupę stanowią firmy rekrutacyjne oraz działy HR większych i średnich firm, które świadomie optymalizują procesy dzięki nowym technologiom. E-podpisy nie tylko przyspieszają formalności, lecz także zwiększają bezpieczeństwo i komfort pracy pracowników HR. Dzięki takim rozwiązaniom agencje pracy mogą efektywniej zarządzać zasobami ludzkimi, skoncentrować się na pozyskiwaniu talentów i zapewnić sprawną organizację od początku współpracy – mówi Jack Piekarski, wiceprezes SIGNIUS S.A.
Agencja Charlie works wdraża w swoich procesach zarówno podpis kwalifikowany, jak i zaawansowany. Skupia się przede wszystkim na podpisywaniu umów z pracownikami oraz innych dokumentów kadrowych, wykorzystując obie formy e-podpisów.
- Charlie works, agencja pracy tymczasowej szukała rozwiązania nie tylko zapewniającego legalność i bezpieczeństwo podpisywania umów, ale także łatwego do wdrożenia i zrozumiałego dla naszych pracowników. Wyżej wymienione elementy, jak i zgodność z polskim i europejskim prawem (eIDAS) były dla nas kluczowe przy wyborze dostawcy e-podpisów. Platforma SIGNIUS Professional zapewnia naszym pracownikom łatwy i intuicyjny proces podpisywania dokumentów za pomocą np. telefonu komórkowego bądź komputera w niespełna 10 minut, a wszystkie podpisane dokumenty są zachowane w jednym miejscu. Istotnym jest również fakt, że w każdej sytuacji możemy liczyć na wsparcie działu technicznego dzięki czemu obieg dokumentów odbywa się płynnie i bezproblemowo. – komentuje Edyta Gradowska, starszy specjalista ds. rekrutacji międzynarodowych.
Pandemia COVID-19 znacząco przyspieszyła wdrażanie rozwiązań cyfrowych na całym świecie. Zgodnie z raportem Fortune Business Insights przewiduje się, że wartość globalnego rynku podpisów elektronicznych wzrośnie z 7,61 mld USD w 2024 roku do 118,88 mld USD do 2032 roku, przy średnim rocznym tempie wzrostu (CAGR) wynoszącym 41,0%. Branża HR, z uwagi na potencjał efektywnego wykorzystania technologii cyfrowych, ma duże perspektywy dalszego rozwoju.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.