Komunikaty PR

Agrobex buduje i wspiera

2020-05-27  |  12:17
Biuro prasowe

Zgodnie z harmonogramem przebiegają prace przy budowie osiedla Silesia na terenie Zielonej Góry. Inwestor, spółka Agrobex proponuje w I etapie 59 mieszkań. Będą windy, komórki lokatorskie, rowerowania czy plac zabaw. Deweloper zapowiada, że pojawią się także działania z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu dla lokalnej społeczności.

Nowoczesny kompleks dwóch budynków wielorodzinnych powstaje przy ulicy Osiedle Śląskie. Łącznie będzie to 117 mieszkań o powierzchni od 43 do 59 mkw, czyli lokale 2- i 3- pokojowe. Trwa budowa I etapu, czyli budynku z 59 lokalami. - Osiedle Silesia to kolejna nasza inwestycja na terenie Zielonej Góry. Warto zaznaczyć, że na dachu będziemy montować panele fotowoltaiczne, które mogą zaspokoić zapotrzebowanie na prąd, na przykład w klatkach schodowych czy przy oświetleniu terenów zielonych wspólnoty - mówi Krzysztof Kruszona, Prezes Zarządu firmy Agrobex. Poza panelami fotowoltaicznymi będą także komórki lokatorskie, windy, wózkarnia, rowerownia oraz naziemny parking. Ważnym elementem dla dewelopera na wszystkich inwestycjach jest plac zabaw, którego również tutaj nie zabraknie. Właściciele lokali na parterze otrzymają ogródki oraz rolety zewnętrzne. Pozostałe mieszkania będą posiadały balkony oraz kasety z możliwością montażu zewnętrznych rolet. Ceny rozpoczynają się od 4900 zł brutto za mkw, a planowany termin zakończenia realizacji pierwszego budynku to koniec II kwartału 2021 roku. Ważnym atutem kompleksu jest jego lokalizacja. Komunikacja z centrum oraz obwodnicą miasta pozwoli na sprawne przemieszczanie się po mieście czy wyjazd poza teren aglomeracji. W najbliższej okolicy inwestycji mieszczą się także wszystkie udogodnienia zapewniające komfort zamieszkiwania - szkoła, przedszkole, przychodnia, klub fitness czy liczne punkty handlowo-usługowej.

Wraz z projektem osiedla Silesia Agrobex rozpoczął również działania, z których jest znany od wielu lat, czyli aktywności prospołecznej. Deweloper systematycznie angażuje się w projekty niemające charakteru biznesowego, ale wynikające z zasad CSR, czyli Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Pierwszym z nich było włączenie się w organizację wydarzenia „Ultramaraton Nowe Granice”. W przygotowaniu są kolejne działania. - Nasza firma jest znana ze wsparcia, jakiego udziela sportowcom. Stąd decyzja, by włączyć się w organizację wydarzenia „Ultramaraton Nowe Granice” była zupełnie naturalna, ponieważ uzupełnia nasze działania CSR i promowanie sportu, jakie podejmujemy w Poznaniu oraz regionie. Ponadto chcemy nawiązać relację z lokalną społecznością, gdyż jako deweloper realizujący projekt Osiedle Silesia z Zieloną Górą wiążemy się na dłużej. Poza tym tak właśnie postrzegamy obecność dewelopera w danej lokalizacji i taka idea wpisuje się w DNA naszej firmy. - zaznacza Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży spółki Agrobex.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Wola Gabriela w Warszawie – realizacja przy wykorzystaniu materiałów Dryvit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:00

Wola Gabriela w Warszawie – realizacja przy wykorzystaniu materiałów Dryvit

Warszawa, 27 września 2024 r. – Inwestycję mieszkaniową Wola Gabriela, zrealizowaną przez Sokratesa Development przy ul. Kacpra Karlińskiego 4 na warszawskiej Nowej Woli (Odolanach),
Nieruchomości Ile pieniędzy wydajemy na zakup nowego mieszkania?
2024-09-27 | 11:00

Ile pieniędzy wydajemy na zakup nowego mieszkania?

W największych miastach nowe mieszkania są bardzo drogie, ale to nie tych najtańszych deweloperzy sprzedali w tym roku najwięcej. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili, ile ich klienci
Nieruchomości Posadzki żywiczne Flowcrete LE – rozwiązania do „zielonych” magazynów
2024-09-27 | 10:00

Posadzki żywiczne Flowcrete LE – rozwiązania do „zielonych” magazynów

Według Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych na koniec czerwca 2024 roku rynek nowoczesnych powierzchni magazynowo-przemysłowych w Polsce wynosił ponad 33,5 miliona m kw. Jednocześnie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.