Agrobex buduje i wspiera
Zgodnie z harmonogramem przebiegają prace przy budowie osiedla Silesia na terenie Zielonej Góry. Inwestor, spółka Agrobex proponuje w I etapie 59 mieszkań. Będą windy, komórki lokatorskie, rowerowania czy plac zabaw. Deweloper zapowiada, że pojawią się także działania z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu dla lokalnej społeczności.
Nowoczesny kompleks dwóch budynków wielorodzinnych powstaje przy ulicy Osiedle Śląskie. Łącznie będzie to 117 mieszkań o powierzchni od 43 do 59 mkw, czyli lokale 2- i 3- pokojowe. Trwa budowa I etapu, czyli budynku z 59 lokalami. - Osiedle Silesia to kolejna nasza inwestycja na terenie Zielonej Góry. Warto zaznaczyć, że na dachu będziemy montować panele fotowoltaiczne, które mogą zaspokoić zapotrzebowanie na prąd, na przykład w klatkach schodowych czy przy oświetleniu terenów zielonych wspólnoty - mówi Krzysztof Kruszona, Prezes Zarządu firmy Agrobex. Poza panelami fotowoltaicznymi będą także komórki lokatorskie, windy, wózkarnia, rowerownia oraz naziemny parking. Ważnym elementem dla dewelopera na wszystkich inwestycjach jest plac zabaw, którego również tutaj nie zabraknie. Właściciele lokali na parterze otrzymają ogródki oraz rolety zewnętrzne. Pozostałe mieszkania będą posiadały balkony oraz kasety z możliwością montażu zewnętrznych rolet. Ceny rozpoczynają się od 4900 zł brutto za mkw, a planowany termin zakończenia realizacji pierwszego budynku to koniec II kwartału 2021 roku. Ważnym atutem kompleksu jest jego lokalizacja. Komunikacja z centrum oraz obwodnicą miasta pozwoli na sprawne przemieszczanie się po mieście czy wyjazd poza teren aglomeracji. W najbliższej okolicy inwestycji mieszczą się także wszystkie udogodnienia zapewniające komfort zamieszkiwania - szkoła, przedszkole, przychodnia, klub fitness czy liczne punkty handlowo-usługowej.
Wraz z projektem osiedla Silesia Agrobex rozpoczął również działania, z których jest znany od wielu lat, czyli aktywności prospołecznej. Deweloper systematycznie angażuje się w projekty niemające charakteru biznesowego, ale wynikające z zasad CSR, czyli Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Pierwszym z nich było włączenie się w organizację wydarzenia „Ultramaraton Nowe Granice”. W przygotowaniu są kolejne działania. - Nasza firma jest znana ze wsparcia, jakiego udziela sportowcom. Stąd decyzja, by włączyć się w organizację wydarzenia „Ultramaraton Nowe Granice” była zupełnie naturalna, ponieważ uzupełnia nasze działania CSR i promowanie sportu, jakie podejmujemy w Poznaniu oraz regionie. Ponadto chcemy nawiązać relację z lokalną społecznością, gdyż jako deweloper realizujący projekt Osiedle Silesia z Zieloną Górą wiążemy się na dłużej. Poza tym tak właśnie postrzegamy obecność dewelopera w danej lokalizacji i taka idea wpisuje się w DNA naszej firmy. - zaznacza Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży spółki Agrobex.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.