Ailleron otwiera się na region DACH i zaprasza do nowego biura w Wiedniu
Ailleron
Aleja Jana Pawła II 43b
31-864 Kraków
justyna.drogowska|ailleron.com| |justyna.drogowska|ailleron.com
511978931
ailleron.com
Dlaczego Austria?
Nowe biuro umożliwi Ailleron jeszcze skuteczniejsze działanie na rynkach regionu DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria). Już w 2023 Ailleron nawiązał współpracę z 2 związkami leasingowymi, których misją jest rozwój technologiczny i budowanie wartościowych partnerstw biznesowych w tej części Europy. Współpraca ze Związkiem Niemieckich Firm Leasingowych (BDL) oraz Austriackim Stowarzyszeniem Firm Leasingowych (VÖL), umacnia pozycję całej firmy i motywuje do dalszych intensywnych działań.
Partnerstwa biznesowe nawiązane w tym regionie umacniają szeroką ofertę Ailleron - innowacyjnych usług i rozwiązań technologicznych w dziedzinie oprogramowania finansowego. Dzięki temu Ailleron może odpowiadać na potrzeby swoich klientów jeszcze szybciej i lepiej, zapewniając jednocześnie sprawdzony pakiet rozwiązań i gotowych do użycia komponentów. Lokalne biuro to również nowe możliwości współpracy z partnerami biznesowymi oraz budowanie mocnej sieci kontaktów w branży finansowej.
“Nowy oddział w Austrii otwiera nowe możliwości dla Ailleron i pozwala nam efektywniej wspierać kluczowe firmy finansowe w regionie DACH naszym specjalistycznym know-how, usługami technologicznymi i innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie oprogramowania.” - wyjaśnia Kamil Portka, General Manager LeaseTech w Ailleron.
Inspirujące otwarcie biura
Na wydarzenie, zorganizowane 25 stycznia 2024 roku w Wiedniu zaproszono przedstawicieli największych firm finansowych z Austrii – banków, firm leasingowych i ubezpieczeniowych. Zaplanowano wiele ciekawych prezentacji, m.in. studium przypadków wdrożeń dla renomowanych firm finansowych. Eksperci Ailleron z najwyższego szczebla: Piotr Piątosa (COO Ailleron), Kamil Portka (General Manager LeaseTech) czy Maciej Kasprzak (General Manager Financial Technology Services) opowiedzieli o tym, jak bardzo automatyzacja i cyfryzacja poprawiły jakość usług w tych firmach. Wspólnie z uczestnikami spotkania zagłębili się również w trendy, które będą kształtować cyfrową obsługę klienta w najbliższych latach. Podczas eventu pojawiły się również pasjonujące dyskusję na temat najbardziej efektywych rozwiązań dla kluczowych wyzwań technologicznnych w 2024 roku.
Uczestnicy spotkania przyswoili praktyczną i specjalistyczną wiedzę w następujących tematach:
-
Cyfryzacja w praktyce - głos naszych klientów
-
Znaczenie rozwiązań skoncentrowanych na danych
-
Dlaczego hiperpersonalizacja jest przyszłością w usługach finansowych?
Międzynarodowy rozwój Ailleron
Intensyfikacja działań w regionie DACH wynika między innymi ze wzrostu zainteresowania austriackich firm leasingowych technologicznymi rozwiązaniami w obszarze procesów obsługi klientów końcowych oraz poprawy customer experience (CX). Świeżym przykładem wdrażania najnowszych trendów i sprawnej cyfryzacji usług lesingowych jest firma Raiffeisen Leasing, która od listopada 2022 r. jest klientem Ailleron.
Portfolio klientów Ailleron oraz rozmaite projekty wdrażane przez ten znakomity zespół, potwierdzają specjalizację firmy w zakresie technologii finansowej oraz innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych. Z kolei otwarcie oddziału Ailleron w Austrii to kolejny krok na drodze umocnienia międzynarodowej pozycji biznesowej.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.