Komunikaty PR

AKA Studio podsumowuje rok w projektowaniu hoteli

2023-12-29  |  09:00

Projektowanie hoteli oraz zarządzanie projektami

Skalę przeprowadzonych inwestycji hotelowych w minionym roku najlepiej zobrazują liczby. Pracownia AKA Studio w 2023 roku zaprojektowała wnętrza dla dziesięciu hoteli w pięciu krajach. Ich łączna powierzchnia to aż 36.491 m², co przekłada się na 1146 pokoi i obejmuje 2498 m² przestrzeni wspólnej, jak lobby czy restauracje. „To był niezwykle udany rok, szczególnie pod względem projektowania hoteli. Wzięliśmy udział w wielu konkursach z zaproszenia inwestorskiego, które przyniosły realizacje w tym roku oraz otwierają drogę do kolejnych w 2024 roku” – komentuje arch. Agata Łapuchowska, współwłaścicielka pracowni. „Bardzo nas cieszy, że również nasi stali inwestorzy wracają do nas po kolejne projekty, ufając naszemu profesjonalizmowi i znajomości rynku hotelarskiego, ale również rzetelności i terminowości przygotowywanych przez nas projektów” – dodaje arch. Karolina Kowalik, współwłaścicielka pracowni. W 2023 roku znacznie powiększył się zespół pracowni, do którego dołączyły osoby z dużym doświadczeniem w projektowaniu hoteli. Ich kompetencje pozwalają jeszcze lepiej dopasować projekty do potrzeb i wymagań inwestorów. Współpraca z inwestorami w wielu wypadkach obejmowała również usługę Project Managament, która obejmuje kompleksowe pakiety zarządzania inwestycją hotelową od organizacji koncepcji przez realizację, aż do otwarcia hoteli i ich rozliczenia. Zespół Project Managmentu zarządzał w tym roku powierzchnią 13.178 m2, co przekłada się na: jeden nowy hotel w trakcie budowy oraz modernizacje istniejących hoteli w zakresie pokoi i części wspólnych wraz z konferencyjnymi.

 

Konsulting w dziedzinie HoReCa

Ogromne doświadczenie AKA Studio w dziedzinie projektowania hoteli oraz doskonała znajomość tej branży na rynku polskim i europejskim zdecydowały o poszerzeniu działalności pracowni o usługę wielopoziomowego konsultingu w dziedzinie HoReCa. Usługa ta polega na pomocy i doradztwie dla inwestorów, którzy rozpoczynają przygodę z wymagającym rynkiem hotelowym. Obejmuje ona m.in. znalezienie odpowiedniej działki, zbudowanie biznesplanu, opracowanie finansowego studium wykonalności projektu, a nawet pomoc w znalezieniu i wyszkoleniu odpowiedniego personelu. „Nie tylko wdrażamy koncepcje już istniejących marek hotelowych, ale również tworzymy całkowicie nowe, odpowiadające na zapotrzebowanie rynku i wprowadzające hotelarstwo w stronę jeszcze większej personalizacji i unikalności oferty” – mówi arch. Karolina Kowalik. „Przeprowadzamy szczegółowy audyt rynku i doradzamy, czy ma on potencjał inwestorski oraz w jakim kierunku powinien się rozwijać. Rozważamy, jaki rodzaj hotelu ma uzasadnienie biznesowe i jakie standardy powinien spełniać. Podchodzimy do tego procesu także od strony kreatywnej, proponując nazwę czy identyfikację wizualną, elementy składające się na tożsamość danego obiektu” – dodaje arch. Agata Łapuchowska.

 

Rok 2023 był dla AKA Studio czasem wyzwań, ale też i sukcesów. Wzrost liczby projektów, rozwijająca się współpraca z inwestorami oraz ekspansja na nowe rynki potwierdzają, że zaangażowanie oraz całościowe i innowacyjne podejście przynoszą zamierzone efekty. www.studioaka.pl

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego? Biuro prasowe
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że
Nieruchomości Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe
2025-01-30 | 06:00

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Obniżki cen ofertowych mieszkań w najbliższych miesiącach prognozuje 58 proc. przedstawicieli biur nieruchomości. W przypadku domów w taki scenariusz wierzy prawie 50 proc.
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Pierwsze efekty prac deregulacyjnych możliwe już jesienią. Ten proces uwolni w firmach środki na inwestycje

Prace nad pakietami deregulacyjnymi trwają. Biznes liczy na ich sprawne przeprocesowanie, ale i tak nie spodziewa się, żeby pierwsze efekty były widoczne przed jesienią. Dziś przedsiębiorcy 40 proc. swojego czasu spędzają na wypełnianiu różnego typu wymagań, a dodatkowo wstrzymują się z inwestycjami ze względu na niestabilność prawa. Zdaniem przedsiębiorców deregulacja to krok w dobrym kierunku, który pozwoli na przesunięcie zamrożonych w bankach pieniędzy na inwestycje i zwiększy konkurencyjność polskich firm.

Ochrona środowiska

Nowa wersja programu Czyste Powietrze zwiększa wymagania wobec wykonawców instalacji. Nie wszystkie firmy są w stanie im sprostać

Aktualizacja programu Czyste Powietrze, która wystartowała 31 marca br., przyniosła m.in. uszczelnienie zasad finansowania oraz zwiększenie monitoringu wykonawców. – Obecna edycja programu jest najbardziej wymagająca ze wszystkich, jakie do tej pory realizowaliśmy – mówi Paweł Bednarek, prezes zarządu Columbus ONE. Wiele firm nie było w stanie się odpowiednio przygotować do zmian i teraz wstrzymały pozyskiwanie nowych klientów. Grupa Columbus ma ambicję, by konsolidować ten bardzo rozdrobniony rynek.

Handel

Na platformach sprzedażowych mogą się znajdować szkodliwe produkty. Dotyczy to całego rynku online

Badanie odzieży i bielizny zakupionych na dwóch azjatyckich platformach wykazało obecność w części z nich niebezpiecznych związków w niepokojących stężeniach – wynika z Raportu Federacji Konsumentów. Podobne produkty mogą się jednak również znajdować na polskich czy międzynarodowych platformach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.