Komunikaty PR

Akademickie warsztaty dla licealistów – SmartUP Academy wraca w nowej odsłonie

2020-10-12  |  06:30

Rozpoczęła się rekrutacja na bezpłatne warsztaty SmartUP Academy, organizowane w ramach programu ADAMED SmartUP we współpracy z Politechniką Warszawską. Nastolatkowie ze szkół ponadpodstawowych w wieku 14-19 lat zainteresowani naukami ścisłymi i przyrodniczymi mogą wybrać jeden z sześciu nieszablonowych tematów i dołączyć do weekendowych zajęć. W tym roku ze względu na pandemię COVID-19 jesienny cykl spotkań zostanie przeprowadzony w formie zdalnej. Uczestnicy wybranych zajęć otrzymają jednak pomoce dydaktyczne, które pozwolą im na przeprowadzenie części zadań praktycznych nawet na odległość.

Cykl SmartUP Academy organizowany jest przez Politechnikę Warszawską i Fundację Adamed w ramach programu ADAMED SmartUP już od kilku lat. Obecnie, ze względu na trwającą pandemię, współpraca ta rozwija się także w obszarze cyfrowym. W tym roku po raz pierwszy warsztaty zostaną przeprowadzone w pełni w formule online. Tym samym nastolatkowie z całej Polski będą mogli poczuć się jak studenci jednej z najlepszych uczelni technicznych w naszym kraju, nie wychodząc ze swoich domów.

– Na przestrzeni ostatnich miesięcy mogliśmy przekonać się o wielu zaletach nauki online, ale także poznać przeciwności, z którymi należy się mierzyć, gdy taka forma zajęć jest czymś stałym. W przypadku takich wydarzeń jak SmartUP Academy widzimy jednak dużo korzyści dla samych uczestników. Taki tryb prowadzenia zajęć pozwala chociażby na udział uczniów z całej Polski, także tych, dla których dotychczas przyjazd do Warszawy był wyzwaniem – wskazuje Martyna Strupczewska, Kierownik programu ADAMED SmartUP.

Program ADAMED SmartUP może pochwalić się już doświadczeniem w organizacji dużych wydarzeń edukacyjnych online. Wiosną, ze względu na zamknięcie szkół, zdalnie odbyła się część zajęć kursu Science through English. Natomiast minionego lata w takiej formule został przeprowadzony dwutygodniowy obóz naukowy ADAMED SmartUP dla utalentowanej młodzieży, którego program niezmiennie został rozbudowany o część praktyczną. Podobnie będzie też w przypadku części warsztatów SmartUP Academy. Uczestnicy wybranych spotkań otrzymają pomoce dydaktyczne, dzięki którym będą mogli bezpiecznie przeprowadzić część eksperymentów w przestrzeni domowej.

Jesienny cykl zajęć odbędzie się według następującego harmonogramu:

  • 24.10 – Inteligentne kosmetyki kolorowe – mit czy przyszłość?

  • 07.11 – Elektrochemia dla każdego – z czego wynika siła reakcji redoks?

  • 14.11 –Mikrokosmos, czyli mali towarzysze broni lub wrogowie oraz jak ich rozpoznać?

  • 21.11 –Projektowanie współczesnych leków oraz biotechnologiczne strategie ich otrzymywania?

  • 28.11 – ELISA czy Western – oto jest pytanie?

  • 05.12 –Igła w stogu siana, czyli po okruszkach do celu – kto używał materiału wybuchowego?

Cykl jest otwarty dla wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych w Polsce, w wieku 14-19 lat, którzy nie brali w nim udziału w ubiegłych latach. Program poszczególnych zajęć oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie https://adamedsmartup.pl/warsztaty/, gdzie dostępny jest takżebogaty zbiór materiałów popularnonaukowych oraz informacje o prowadzonym przez Fundację Adamed programie stypendialnym.

Warsztaty SmartUP Academy to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Do tej pory we wszystkich edycjach projektu wzięło udział ponad 1200 uczniów. W tym roku pasjonujący świat chemii, biologii i fizyki uczestnicy będą mogli poznać bezpiecznie z własnych domów, bez przeszkód czerpiąc z doświadczenia prowadzących. Wśród nich są zarówno akademiccy eksperci, jak i naukowcy, pracujący na co dzień w innowacyjnej branży biotechnologicznej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Druga edycja eduSensus Education Awards 2024 Biuro prasowe
2024-07-10 | 09:40

Druga edycja eduSensus Education Awards 2024

Od 9 maja można nadsyłać zgłoszenia, doceniając najbardziej kreatywnych i innowacyjnych nauczycieli, dyrektorów, pedagogów oraz szkoły, które w wyjątkowy
Edukacja „W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM
2024-07-08 | 14:00

„W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM

Warszawa, 8 lipca 2024 r.: Wystartował edukacyjny projekt realizowany przez New Age Media dla marki Motorola w kinach sieci Cinema City. W ramach projektu, na 377 ekranach w 41 obiektach kinowych
Edukacja Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt
2024-07-05 | 08:37

Odbudowa szkół w Ukrainie – rusza pilotażowy projekt

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Transformacji Cyfrowej w Ukrainie ogłosiły projekt odbudowy ukraińskich szkół na nieokupowanych terenach kraju. Specjalnie powołany w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Trzynaście państw UE wytwarza już więcej energii z OZE niż z paliw kopalnych. Polska jeszcze nie, ale też bije rekordy w zielonej energii

30 do 27 proc. – tak wyglądał w UE w I połowie br. udział energii z odnawialnych źródeł versus z paliw kopalnych. To oznacza, że po raz pierwszy w historii mieliśmy na Starym Kontynencie więcej zielonej energii. Takim osiągnięciem może się już pochwalić prawie połowa państw członkowskich. W Polsce – po bardzo dynamicznym wzroście produkcji energii słonecznej – udział OZE sięga już ok. 30 proc., a węgla spada poniżej 60 proc. Mimo znaczących postępów w ostatnich dwóch latach wciąż wiele aspektów zielonej transformacji w kraju wymaga poprawy. Motywacją do przyspieszenia zmian są korzyści finansowe – na rachunkach za prąd – oraz środowiskowe.

Sport

Siatkówka z coraz większym wsparciem sponsorów. Największe firmy inwestują nie tylko w drużyny narodowe, ale i ligowe kluby

Polska liga siatkówki jest jednym z chętniej oglądanych w Polsce wydarzeń sportowych. W ubiegłym sezonie spotkania w fazie zasadniczej przyciągnęły do hal ponad pół miliona osób, a średnia oglądalność meczów ligowych wzrosła do ponad 84 tys. Sukcesy sportowe i zainteresowanie widzów przekładają się na coraz większe zaangażowanie sponsorów, także w siatkówkę ligową. Stołeczny zespół siatkarzy Projekt Warszawa pozyskał nowego sponsora tytularnego – została nim PGE Polska Grupa Energetyczna.

Infrastruktura

Na budowę sieci światłowodowych w Polsce trafi z UE niespełna 7 mld zł. Inwestycje może jednak zahamować biurokracja

W Polsce światłowód ma już blisko połowa z 9,5 mln użytkowników internetu stacjonarnego, a ta technologia szybko zyskuje na popularności – w ubiegłym roku zwiększyła swój udział w rynku o 10 proc. – Środki unijne przeznaczone na dobudowanie sieci światłowodowych w Polsce to w tej chwili w sumie 6–7 mld zł – zauważa Jacek Wiśniewski, prezes zarządu Nexery. Jak wskazuje, w praktyce zagospodarowanie tych pieniędzy może być jednak problematyczne ze względu na biurokrację, brak koordynacji między różnymi urzędami i resortami oraz krótki czas, jaki pozostał na ich wydatkowanie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.