Akredo wyjaśnia podstawowe zagadnienia dotyczące rynku bankowo-pożyczkowego
Czym różni się kredyt indeksowany od kredytu denominowanego, co to jest okres bezodsetkowy na karcie kredytowej, jak działa i jak go wykorzystać, co się dzieje z nadpłatą na karcie kredytowej oraz jak rozwiązać problem ze spłatą kredytu - to tylko niektóre zagadnienia, które eksperci Akredo wyjaśniają w specjalnym video-blogu edukacyjnym.
Cały cykl obejmuje publikację około 20 odcinków miesięcznie, każdy trwa ok. 1 minutę. Kolejne części będą regularnie publikowane na kanale Akredo.pl - YouTube. Będzie można się z nich dowiedzieć m.in. na czym polega restrukturyzacja kredytu, czym jest prolongata kredytu oraz
w jaki sposób przeprowadzić umorzenie kredytu.
Zależało nam na tym, by w prosty i przystępny sposób wyjaśnić nawet najbardziej skomplikowane kwestie dotyczące finansów osobistych. Celem tych nagrań jest edukacja finansowa Polaków, szczególnie tych, którzy są zainteresowani korzystaniem z usług finansowych i produktów typu kredyty czy pożyczki online. Chcemy pomóc zrozumieć zasady, jakie obowiązują w świecie bankowo-finansowym by pożyczenie było bardziej odpowiedzialne, zarówno po stronie dostawcy rozwiązań jak i konsumenta - mówi Łukasz Fryca, Główny Ekspert a Akredo.
Akredo.pl to pierwszy na polskim rynku serwis, dzięki któremu klienci mogą składać wnioski o kredyt gotówkowy lub konsolidacyjny jednocześnie do różnych banków. Wystarczy wypełnić wniosek online, aby otrzymać ofertę „szytą na miarę” potrzeb klienta. Akredo.pl umożliwia klientom łatwe porównanie otrzymanych ofert i wybranie najkorzystniejszej. Po wyborze oferty tylko wybrany bank kontaktuje się w celu finalizacji umowy. Serwis Akredo.pl jest oparty na sprawdzonym modelu biznesowym i wspierany przez szwedzki fundusz Venture Capital z siedzibą w Sztokholmie.
Działamy na bardzo szczególnym rynku. Zdajemy sobie sprawę, że decyzje naszych klientów muszą być oparte na wiedzy i kompetencji. Jednocześnie wszyscy zmagamy się z brakiem czasu. Dlatego wybraliśmy najwygodniejszą formę przekazu. Jesteśmy głęboko przekonani, że dzięki naszemu video-blogowi edukacyjnemu Polacy w bardziej świadomy sposób będą korzystać z oferty przedstawianej przez banki i instytucje pożyczkowe - dodaje Łukasz Fryca.
Serwis Akredo.pl to kompendium wiedzy o finansach. Każdy zainteresowany może tu znaleźć wszystkie niezbędne informacje, które są pomocne przy zaciąganiu dowolnego kredytu lub pożyczki, porady ekspertów w kwestiach prawnych, podatkowych i zadłużeniowych. Dzięki takiej dawce wiedzy klient może dowiedzieć się jak ma postępować w przypadku wystąpienia zadłużenia, jak bezpiecznie wziąć kredyt lub pożyczkę oraz jak poradzić sobie w sytuacji kłopotów ze spłatą.
Za kampanię edukacyjną i produkcję materiałów video Akredo odpowiada agencja Klang, specjalizująca się w digital PR.
Więcej informacji:
YouTube: https://www.youtube.com/@AkredoPL
Strona internetowa: https://akredo.pl/
Kontakt dla mediów:
p.suchodolski@klangmedia.pl

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech

Obawiasz się bessy na giełdzie? Sprawdź, co łączy największe krachy w historii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu
Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.