AkzoNobel wdraża projekty solarne w Chinach
AkzoNobel finalizuje w Chinach dwa duże projekty instalacji około 8000 paneli fotowoltaicznych, które pomogą firmie przyspieszyć realizację wyznaczonego celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o połowę do 2030 roku.
Instalacja paneli w dwóch fabrykach farb dekoracyjnych – ponad 5000 w zakładzie w Szanghaju i prawie 3000 w Kantonie – jest ważnym krokiem w realizacji planów firmy dotyczących prowadzenia produkcji w jeszcze bardziej ekologicznej formule.
– Zwiększanie ilości wykorzystywanej przez nas energii odnawialnej jest kluczową częścią naszego programu People. Planet. Paint. skupionego wokół zrównoważonego i odpowiedzialnego społecznie biznesu – wyjaśnia Wijnand Bruinsma, Program Manager ds. zrównoważonego rozwoju w AkzoNobel. – Nowe instalacje będą stanowić istotny wkład w nasze dotychczasowe osiągnięcia w tym zakresie w Chinach i pomogą nam w realizacji ogólnego celu firmy, jakim jest przejście na wykorzystanie 100% energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych do 2030 roku.
Nowe instalacje fotowoltaiczne staną się podstawowym źródłem energii w każdej lokalizacji. Inwestycje są już prawie ukończone i docelowo będą wytwarzać około 1,66 mln KWh w Szanghaju oraz 1 mln KWh w Kantonie.
– Cieszymy się z pomyślnej realizacji tych dwóch projektów – mówi Mark Kwok, Dyrektor łu AkzoNobel Decorative Paints w Chinach/Azji Północnej. – Zrównoważony rozwój jest podstawą wszystkiego, co robimy. Stale dążymy więc nie tylko do zmniejszenia wpływu naszych zakładów na środowisko, ale też zaspokajania potrzeb ekologicznych naszych lokalnych klientów i całych społeczności.
Kwok dodaje, że istnieją również plany zainstalowania większej liczby paneli słonecznych w zakładach AkzoNobel produkujących farby dekoracyjne w Changzhou, Langfang i Chengdu. – Dzięki zainstalowaniu dodatkowych paneli w Chinach będziemy w stanie zmniejszyć zużycie energii w całym procesie produkcyjnym – mówi.
Na koniec 2020 r. udział energii ze źródeł odnawialnych w całkowitym zużyciu energii elektrycznej przez AkzoNobel wyniósł 40%, przy czym 34 lokalizacje i 12 krajów korzysta już w 100% z energii ze źródeł odnawialnych.

Unijny cel klimatyczny do 2040 roku komentują organizacje pozarządowe

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta – polityka środowiskowa, dialog i role interesariuszy” - konferencja Rekopol
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.