Anna Apel prezesem Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
Ślężna 114s/1
53-111 Wrocław
justyna.zalewska|naratunek.org| |justyna.zalewska|naratunek.org
665929699
www.naratunek.org
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" będzie miała nową panią prezes. Rada Fundacji powołała na te stanowisko Annę Apel. Doświadczoną menadżerkę, specjalistkę w zakresie CSR i zarządzania relacjami. Historia zatacza koło: 30 lat temu Anna Apel była pacjentką wrocławskiej kliniki onkologii dziecięcej. Od 1 września będzie kierować fundacją, która pomaga kolejnym dzieciom pokonać chorobę.
Anna Apel z Fundacją "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" związana jest od lutego 2020 roku. Koordynowała ogólnopolską kampanię społeczną Złota Wstążka i odpowiadała za budowanie relacji z partnerami biznesowymi z całej Polski.
- Rada Fundacji zdecydowała się powierzyć kierowanie fundacją pani Annie Apel. Dla nas wybór okazał się oczywisty. Po pierwsze Pani Anna współpracuje z fundacją od półtora roku i doskonale poznała idee, oczekiwania i wyzwania, z jakimi fundacja musi się mierzyć każdego dnia. Jej zaangażowanie wzmocniło działalność fundacji w wielu obszarach, dzięki niej pozyskaliśmy wielu nowych partnerów, a dotychczasowe projekty zyskały na rozpoznawalności. Po drugie, pani Anna sama była pacjentką wrocławskiej kliniki. I to dokładnie w czasie, kiedy powstawała nasza Fundacja. To daje nam gwarancję, że będzie potrafiła świetnie połączyć punkt widzenia osób niosących pomoc z potrzebami dzieci i ich opiekunów. Potrzeby naszych podopiecznych nie maleją, wręcz przeciwnie - cały czas musimy zabiegać o nowe fundusze. Okres pandemii był szczególnie trudny dla pacjentów onkologicznych, więc wyzwań fundacji nie brakuje i jestem pewien, że pani Anna doskonale im podoła - podkreśla Grzegorz Dzik, przewodniczący Rady Fundacji.
Doświadczenie w łączeniu biznesu z działalnością charytatywną i CSR Anna Apel zdobywała przez ostanie 14 lat. Wcześniej odpowiadała między innymi za wypracowanie celów strategicznych współpracy międzynarodowej i Public Affairs Banku Gospodarstwa Krajowego, tworzyła strategię komunikacji HR w Grupie Santander, była menedżerem ds. CSR w Banku Zachodnim WBK, tworzyła strategie zrównoważonego rozwoju dla międzynarodowych korporacji w regionie Europy Środkowej i Wschodniej oraz ponad 50 polskich firm z sektora MŚP.
Zdobyte doświadczenie i wiedzę Anna Apel zamierza wykorzystać do rozwijania działalności Fundacji w już istniejących obszarach, choć w planach ma również nowe kierunki.
- Fundacja od lat z sukcesami niesie pomoc dzieciom chorym na raka, dzięki pracy całego zespołu ma ugruntowaną wiarygodną pozycję i prowadzi skuteczne kampanie fundraisingowe. Jednak, by pomoc mogła dotrzeć do większej liczby dzieci i ich najbliższych, chcę stworzyć strategię rozwoju Fundacji w wymiarze ogólnopolskim, jak również na polu międzynarodowym. Chcę umocnić partnerstwa z biznesem oraz relacje z otoczeniem publiczno-społecznym - zapowiada Anna Apel. -W związku z moją historią nowotworową, misja Fundacji jest dla mnie szczególnie ważna. To wzruszające, 30 lat temu lekarze wrocławskiej kliniki uratowali mi życie, dziś to ja mogę nieść pomoc, wspólnie z zespołem Fundacji oraz wszystkimi przyjaciółmi Przylądka Nadziei.
Anna Apel pracę w nowej roli rozpocznie 1 września 2021 roku. Mirosław Szozda, pełniący dotąd funkcję prezesa, pozostaje w zarządzie Fundacji na stanowisku wiceprezesa.
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" od 30 lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Lekarze i pielęgniarki leczą tu każdego roku 2000 małych pacjentów. W tej pracy pomaga im Fundacja, która finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe. Z inicjatywy Fundacji we Wrocławiu został wybudowany Przylądek Nadziei, najnowocześniejszy w Polsce szpital dla dzieci chorych na raka

Biznes z misją. Diagnostyka podsumowała działania w obszarze ESG

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Polityka
J. Scheuring-Wielgus: Napięcia geopolityczne wymagają silniejszego zjednoczenia państw Europy. To lekcja z II wojny światowej

Parlament Europejski podczas specjalnej sesji w Strasburgu uczcił 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej. – Jesteśmy zdeterminowani, by stanąć razem i powiedzieć jasno i stanowczo: nigdy więcej – podkreśliła przewodnicząca PE Roberta Metsola. Zarówno kombatanci, których obecność uświetniła uroczystość, jak i europosłowie podkreślali, że projekt utworzenia europejskiej wspólnoty był odpowiedzią na ówczesne zagrożenia dla pokoju, o który nieustannie trzeba wspólnie dbać.
Ochrona środowiska
Budownictwo modułowe coraz popularniejsze w samorządach. Teraz rozwój sektora jest napędzany przez KPO

Rozwój budownictwa modułowego jest coraz bardziej zauważalny w inwestycjach samorządowych. Wpływa na to przede wszystkim szybsze tempo prowadzonych prac w porównaniu z tymi, w których wykorzystywane są tradycyjne technologie budowlane. Istotną kwestią jest również spełnianie warunków środowiskowych, w tym wysoka efektywność energetyczna budynków, która ma wpływ na możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Samorządowcy mają już niewiele czasu na finalizację dotowanych inwestycji. Termin upływa 31 sierpnia 2026 roku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.