Anna Apel prezesem Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
Ślężna 114s/1
53-111 Wrocław
justyna.zalewska|naratunek.org| |justyna.zalewska|naratunek.org
665929699
www.naratunek.org
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" będzie miała nową panią prezes. Rada Fundacji powołała na te stanowisko Annę Apel. Doświadczoną menadżerkę, specjalistkę w zakresie CSR i zarządzania relacjami. Historia zatacza koło: 30 lat temu Anna Apel była pacjentką wrocławskiej kliniki onkologii dziecięcej. Od 1 września będzie kierować fundacją, która pomaga kolejnym dzieciom pokonać chorobę.
Anna Apel z Fundacją "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" związana jest od lutego 2020 roku. Koordynowała ogólnopolską kampanię społeczną Złota Wstążka i odpowiadała za budowanie relacji z partnerami biznesowymi z całej Polski.
- Rada Fundacji zdecydowała się powierzyć kierowanie fundacją pani Annie Apel. Dla nas wybór okazał się oczywisty. Po pierwsze Pani Anna współpracuje z fundacją od półtora roku i doskonale poznała idee, oczekiwania i wyzwania, z jakimi fundacja musi się mierzyć każdego dnia. Jej zaangażowanie wzmocniło działalność fundacji w wielu obszarach, dzięki niej pozyskaliśmy wielu nowych partnerów, a dotychczasowe projekty zyskały na rozpoznawalności. Po drugie, pani Anna sama była pacjentką wrocławskiej kliniki. I to dokładnie w czasie, kiedy powstawała nasza Fundacja. To daje nam gwarancję, że będzie potrafiła świetnie połączyć punkt widzenia osób niosących pomoc z potrzebami dzieci i ich opiekunów. Potrzeby naszych podopiecznych nie maleją, wręcz przeciwnie - cały czas musimy zabiegać o nowe fundusze. Okres pandemii był szczególnie trudny dla pacjentów onkologicznych, więc wyzwań fundacji nie brakuje i jestem pewien, że pani Anna doskonale im podoła - podkreśla Grzegorz Dzik, przewodniczący Rady Fundacji.
Doświadczenie w łączeniu biznesu z działalnością charytatywną i CSR Anna Apel zdobywała przez ostanie 14 lat. Wcześniej odpowiadała między innymi za wypracowanie celów strategicznych współpracy międzynarodowej i Public Affairs Banku Gospodarstwa Krajowego, tworzyła strategię komunikacji HR w Grupie Santander, była menedżerem ds. CSR w Banku Zachodnim WBK, tworzyła strategie zrównoważonego rozwoju dla międzynarodowych korporacji w regionie Europy Środkowej i Wschodniej oraz ponad 50 polskich firm z sektora MŚP.
Zdobyte doświadczenie i wiedzę Anna Apel zamierza wykorzystać do rozwijania działalności Fundacji w już istniejących obszarach, choć w planach ma również nowe kierunki.
- Fundacja od lat z sukcesami niesie pomoc dzieciom chorym na raka, dzięki pracy całego zespołu ma ugruntowaną wiarygodną pozycję i prowadzi skuteczne kampanie fundraisingowe. Jednak, by pomoc mogła dotrzeć do większej liczby dzieci i ich najbliższych, chcę stworzyć strategię rozwoju Fundacji w wymiarze ogólnopolskim, jak również na polu międzynarodowym. Chcę umocnić partnerstwa z biznesem oraz relacje z otoczeniem publiczno-społecznym - zapowiada Anna Apel. -W związku z moją historią nowotworową, misja Fundacji jest dla mnie szczególnie ważna. To wzruszające, 30 lat temu lekarze wrocławskiej kliniki uratowali mi życie, dziś to ja mogę nieść pomoc, wspólnie z zespołem Fundacji oraz wszystkimi przyjaciółmi Przylądka Nadziei.
Anna Apel pracę w nowej roli rozpocznie 1 września 2021 roku. Mirosław Szozda, pełniący dotąd funkcję prezesa, pozostaje w zarządzie Fundacji na stanowisku wiceprezesa.
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" od 30 lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Lekarze i pielęgniarki leczą tu każdego roku 2000 małych pacjentów. W tej pracy pomaga im Fundacja, która finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe. Z inicjatywy Fundacji we Wrocławiu został wybudowany Przylądek Nadziei, najnowocześniejszy w Polsce szpital dla dzieci chorych na raka

Zrób sercu przysługę tego lata

Geny mają znaczenie – szybka diagnostyka może zmienić życie z ALS

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.