Komunikaty PR

Anna Wasyl pokieruje finansami CMR Surgical

2022-06-23  |  16:00
Biuro prasowe
Do pobrania pdf ( 0.1 MB )

CMR Surgical (CMR) – firma działająca w branży robotyki chirurgicznej – ogłosiła powołanie Anny Wasyl na stanowisko Dyrektora Finansowego, z dniem 1 czerwca 2022 roku.

Anna Wasyl jest wykwalifikowanym menedżerem z prawie dwudziestoletnim doświadczeniem w zakresie finansów i zarządzania ryzykiem. Zanim dołączyła do zespołu CMR, związana była z firmą ABB – światowym liderem w produkcji robotów przemysłowych i systemów robotycznych. W trakcie swojej kariery, Anna Wasyl zajmowała stanowiska kierownicze w sektorach robotyki, automatyzacji procesów i przemysłu chemicznego na terenie Europy, USA, Chin i Meksyku. Przed podjęciem współpracy z CMR, Wasyl pełniła funkcję Dyrektora Finansowego Działu Robotyki i Automatyki Dyskretnej w ABB Chiny, gdzie kierowała operacjami finansowymi na szybko rozwijającym się chińskim rynku robotyki. Ukończyła międzynarodowe stosunki gospodarcze w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Powołanie Anny Wasyl na stanowisko Dyrektora Finansowego jest kamieniem milowym w historii rozwoju CMR Surgical. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza teraz, kiedy kontynuujemy ekspansję firmy na nowych, szybko rozwijających się rynkach na całym świecie. – powiedział Per Vegard Nerseth, Dyrektor Generalny CMR Surgical. Jej wyjątkowo bogate doświadczenie w kierowaniu jednostkami finansowymi oraz wybitny know-how z pewnością będą nieocenionym wsparciem w trakcie realizacji naszej strategii. Anna doskonale wie, jak łączyć długoterminową strategię z krótkoterminowymi potrzebami. Cieszymy się, że możemy powitać ją w zespole kierowniczym CMR.

Nominacja Anny Wasyl na stanowisko Dyrektora Finansowego zwiększa kompetencje zespołu kierowniczego CMR. Firma deklarowała niedawno chęć zatrudnienia pracowników wyższego szczebla w Europie. Celem jest kontynuacja wzrostu i sukcesu komercyjnego na kluczowych rynkach będącego następstwem pozyskania finansowania Serii D o wartości 600 milionów dolarów, które zostało ogłoszone w czerwcu 2021 roku.

CMR jest szybko rozwijającą się, globalną firmą specjalizującą się w robotyce. Z radością dołączam do zespołu kierowniczego w tak szczególnym dla firmy momencie. – powiedziała Anna Wasyl, Dyrektor Finansowy CMR Surgical. Cieszę się, że mogę przyczynić się do realizacji inspirującej misji CMR, czyli udostępnienia robota Versius i chirurgii wspomaganej robotycznie jak największej liczbie szpitali i pacjentów na całym świecie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Co dalej z luką kadrową w branży IT? Biuro prasowe
2022-06-24 | 09:00

Co dalej z luką kadrową w branży IT?

Zapotrzebowanie na usługi firm tworzących oprogramowanie jest na tyle duże, że software house’y nie narzekają na brak ciekawych projektów. Coraz mocniej jednak słychać głosy,
IT i technologie Duży optymizm w polskiej branży prawniczej
2022-06-23 | 15:20

Duży optymizm w polskiej branży prawniczej

Blisko 80 proc. polskich kancelarii prawnych oczekuje, że ich biznes urośnie w bieżącym roku. Prawnicy na potęgę inwestują także w nowe technologie – już obecnie ze
IT i technologie SER Group uzyskuje certyfikację SOC 2 Typ 2 dla Doxis Cloud Services
2022-06-23 | 14:00

SER Group uzyskuje certyfikację SOC 2 Typ 2 dla Doxis Cloud Services

SER uzyskuje certyfikat SOC 2 Typu 2 dla swoich usług w chmurze Doxis (14 czerwca 2022 - Bonn, Niemcy) SER, wiodący globalny dostawca inteligentnych rozwiązań do automatyzacji treści

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Przed wakacjami Polacy szukają alternatyw dla kupowania walut w kantorach. Coraz częściej są nimi karta płatnicza i smartfon

W tegoroczne wakacje 40 proc. Polaków wybiera się na zagraniczny urlop, a 25 proc. planuje tzw. city breaks, czyli krótkie weekendowe wypady do miast w innych krajach – wynika z niedawnego badania Visa CEE Travel and Payment Intentions Study. Podczas takich wojaży wielu turystów wciąż woli płacić gotówką – badanie przeprowadzone dla Banku Millennium pokazało, że 43 proc. Polaków wymienia walutę w kantorach. To rozwiązanie ma jednak sporo minusów, dlatego przed wakacjami coraz więcej osób szuka płatniczych alternatyw. Ponad połowa badanych przez Visę Polaków chciałaby za granicą płacić kartą lub smartfonem.

Regionalne - Łódzkie

Specjalistyczne karetki pozwalają ratować życie noworodków po niedotlenieniu. Taki sprzęt trafił właśnie do szpitala w Łodzi

Niedotlenienie okołoporodowe i niewydolność oddechowa u noworodka mogą doprowadzić do jego niepełnosprawności fizycznej i intelektualnej, a w najgorszym wypadku nawet śmierci. Hipotermia lecznicza, polegająca na kontrolowanym obniżeniu temperatury ciała, pozwala temu zapobiec. Liczy się jednak czas, bo po sześciu godzinach niedotlenienia zmiany w mózgu dziecka mogą być już nieodwracalne. Dlatego Uniwersytet Medyczny w Poznaniu wspólnie z Generali Polska i Fundacją The Human Safety Net wdrażają projekt, który pozwala zastosować tę terapię już w trakcie transportu noworodka do szpitala – w karetce neonatologicznej. Specjalistyczny sprzęt trafił właśnie do łódzkiego Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. – Zamierzamy dostarczać je do kolejnych placówek – zapowiada Andrea Simoncelli, przewodniczący rady nadzorczej Generali Polska. 

Transport

Kryzys żywnościowy wisi nad krajami Afryki i Bliskiego Wschodu. Problemem brak dostaw z Rosji i Ukrainy oraz galopujący wzrost cen

– W Polsce nie zabraknie nam produktów na półkach, są natomiast kraje, które w znacznie większym stopniu niż państwa UE doświadczą problemów żywnościowych – mówi Jan Strzelecki, ekspert Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Wśród nich są przede wszystkim kraje Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu, w których import pszenicy z Rosji i Ukrainy odpowiadał za 90 proc. dostaw. Państwom europejskim kryzys podażowy nie grozi, ale dużym wyzwaniem będą rosnące ceny żywności, które po wakacjach mogą być o 20 proc. wyższe niż rok wcześniej – wynika z analizy PIE.
 

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.