Apartamenty Vinea – nowa, kameralna inwestycja Budlexu w Toruniu przyciąga uwagę
Apartamenty Vinea, kameralne osiedle składające się z dwóch budynków, powstaje w zacisznym miejscu przy ulicy Winnica, zaledwie kilka minut od toruńskiej starówki. Realizacja inwestycji cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a projekt osiedla łączy historyczny charakter okolicy z nowoczesnym designem oraz zaawansowanymi technologiami.
Nowoczesność spotyka tradycję
Apartamenty Vinea zostały zaprojektowane przez lokalną pracownię architektoniczną A-Symetria, znaną z realizacji wyróżnianych tytułem Obiektu Roku. Projekt inspirowany jest klasycznym stylem willi Loosa z 1901 roku, dzięki czemu osiedle harmonijnie wkomponowuje się w historyczne otoczenie. Wizualne obniżenie elewacji dodaje budynkom lekkości, a elegancki design wnętrz stanowi doskonałe tło dla nowoczesnych rozwiązań technologicznych.
Komfort, funkcjonalność i innowacja
Mieszkania w Apartamentach Vinea to przestronne, ciche wnętrza, w których przewidziano optymalne wykorzystanie naturalnego światła. Oferta obejmuje lokale o powierzchni od 49 do 119 m², w tym apartamenty z antresolami wyposażonymi w wysokie, prawie pięciometrowe okna oraz tarasy na dachach, z których roztaczają się malownicze widoki na Wisłę. Mieszkańcy będą mieli dostęp do licznych udogodnień, takich jak podziemny garaż, wygodne rowerownie, plac zabaw oraz windy przywoływane za pomocą domofonu.
W inwestycji zastosowano nowoczesne technologie, które ułatwią codzienne życie. W skład wyposażenia wchodzi system Smart Home, wideodomofony oraz system Easy-Pass, umożliwiający zdalny dostęp do garażu. Dodatkowo mieszkańcy mogą monitorować zużycie mediów za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej.
Apartamenty Vinea to unikalne połączenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych z klasycznym designem, które idealnie wpisuje się w historyczny charakter ulicy Winnica w Toruniu. To miejsce dla osób, które cenią sobie nie tylko komfort i funkcjonalność, ale także wyjątkową atmosferę. Dzięki zastosowaniu rozwiązań Smart Home, takich jak system Easy-Pass czy inteligentne otwieranie drzwi, życie tutaj stanie się łatwiejsze i bardziej wygodne – mówi Małgorzata Mellem, członek zarządu Budlex.
Harmonogram realizacji
Budowa Apartamentów Vinea osiągnęła już prawie 80% zaawansowania, a zakończenie prac planowane jest na 28 lutego 2025 roku. Przekazanie mieszkań nabywcom nastąpi do 31 maja roku, a przeniesienie własności planowane do 31 sierpnia przyszłego roku. Miejsca parkingowe będą dostępne do przeniesienia własności do końca października 2025 roku.
***
Budlex Sp. z o.o. to ogólnopolski deweloper z prawie 40-letnią tradycją. To jeden z najstarszych deweloperów w Polsce. Spółka ma w swoim portfolio 9300 wybudowanych mieszkań, w kilkudziesięciu różnych lokalizacjach Bydgoszczy, Torunia, Warszawy i Olsztyna. Nowe inwestycje powstają m.in. w Gdańsku. Jakość prowadzonych projektów, nowoczesne rozwiązania oraz innowacyjność zdecydowały o doskonałej opinii, jaką Budlex od lat cieszy się wśród klientów. Spółka spełnia oczekiwania budując trwale i solidnie.
TEAL Z NOWYM NAJEMCĄ. DO OFF PIOTRKOWSKA CENTER WPROWADZA SIĘ NEST LEASING S.A
Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II
Co czeka rynek nieruchomości? Komentuje Shraga Weisman, CEO Aurec Home
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.