Apartamenty Vinea – nowa, kameralna inwestycja Budlexu w Toruniu przyciąga uwagę
Apartamenty Vinea, kameralne osiedle składające się z dwóch budynków, powstaje w zacisznym miejscu przy ulicy Winnica, zaledwie kilka minut od toruńskiej starówki. Realizacja inwestycji cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a projekt osiedla łączy historyczny charakter okolicy z nowoczesnym designem oraz zaawansowanymi technologiami.
Nowoczesność spotyka tradycję
Apartamenty Vinea zostały zaprojektowane przez lokalną pracownię architektoniczną A-Symetria, znaną z realizacji wyróżnianych tytułem Obiektu Roku. Projekt inspirowany jest klasycznym stylem willi Loosa z 1901 roku, dzięki czemu osiedle harmonijnie wkomponowuje się w historyczne otoczenie. Wizualne obniżenie elewacji dodaje budynkom lekkości, a elegancki design wnętrz stanowi doskonałe tło dla nowoczesnych rozwiązań technologicznych.
Komfort, funkcjonalność i innowacja
Mieszkania w Apartamentach Vinea to przestronne, ciche wnętrza, w których przewidziano optymalne wykorzystanie naturalnego światła. Oferta obejmuje lokale o powierzchni od 49 do 119 m², w tym apartamenty z antresolami wyposażonymi w wysokie, prawie pięciometrowe okna oraz tarasy na dachach, z których roztaczają się malownicze widoki na Wisłę. Mieszkańcy będą mieli dostęp do licznych udogodnień, takich jak podziemny garaż, wygodne rowerownie, plac zabaw oraz windy przywoływane za pomocą domofonu.
W inwestycji zastosowano nowoczesne technologie, które ułatwią codzienne życie. W skład wyposażenia wchodzi system Smart Home, wideodomofony oraz system Easy-Pass, umożliwiający zdalny dostęp do garażu. Dodatkowo mieszkańcy mogą monitorować zużycie mediów za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej.
Apartamenty Vinea to unikalne połączenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych z klasycznym designem, które idealnie wpisuje się w historyczny charakter ulicy Winnica w Toruniu. To miejsce dla osób, które cenią sobie nie tylko komfort i funkcjonalność, ale także wyjątkową atmosferę. Dzięki zastosowaniu rozwiązań Smart Home, takich jak system Easy-Pass czy inteligentne otwieranie drzwi, życie tutaj stanie się łatwiejsze i bardziej wygodne – mówi Małgorzata Mellem, członek zarządu Budlex.
Harmonogram realizacji
Budowa Apartamentów Vinea osiągnęła już prawie 80% zaawansowania, a zakończenie prac planowane jest na 28 lutego 2025 roku. Przekazanie mieszkań nabywcom nastąpi do 31 maja roku, a przeniesienie własności planowane do 31 sierpnia przyszłego roku. Miejsca parkingowe będą dostępne do przeniesienia własności do końca października 2025 roku.
***
Budlex Sp. z o.o. to ogólnopolski deweloper z prawie 40-letnią tradycją. To jeden z najstarszych deweloperów w Polsce. Spółka ma w swoim portfolio 9300 wybudowanych mieszkań, w kilkudziesięciu różnych lokalizacjach Bydgoszczy, Torunia, Warszawy i Olsztyna. Nowe inwestycje powstają m.in. w Gdańsku. Jakość prowadzonych projektów, nowoczesne rozwiązania oraz innowacyjność zdecydowały o doskonałej opinii, jaką Budlex od lat cieszy się wśród klientów. Spółka spełnia oczekiwania budując trwale i solidnie.
Ponad 10 000 m kw. posadzek żywicznych Flowcrete w zmodernizowanej Hali Urania
Spółka z grupy LVMH wybrała Metropolitan Warszawa
Mieszkaniowe Black Weeks w Grupie Murapol
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Europejscy rolnicy przeciw umowie UE i Mercosur. Obawiają się zalewu taniej żywności z Ameryki Południowej
Europejscy rolnicy sprzeciwiają się umowie między UE a krajami Mercosur w obecnie wynegocjowanym kształcie. Obawiają się, że unijny rynek zostanie zalany przez tanią żywność z Ameryki Południowej, ponieważ tamtejsi rolnicy w przypadku większości produktów nie muszą przestrzegać zasad zrównoważonego rozwoju, które z kolei podnoszą koszty produkcji we wspólnocie. Zdaniem prof. Łukasza Ambroziaka z IERiGŻ – PIB, choć umowa handlowa jako całość w wielu aspektach jest korzystna dla UE, to akurat produkcja rolno-spożywcza może na niej ucierpieć.
Infrastruktura
Zadyszka na rynku ładowania samochodów elektrycznych. Rozwój infrastruktury przyhamował
Bardzo powolny, ale stabilny wzrost na rynku samochodów elektrycznych – tak sytuację swojej branży oceniają firmy, które w niej działają. Zauważają także delikatną zadyszkę spowodowaną dość niską dynamiką rozwoju infrastruktury ładowania względem oczekiwań, co przekłada się na popyt aut. Elektromobilny biznes liczy na działania, które mogłyby pobudzić rynek.
Transport
Dekarbonizacja jest wyzwaniem dla firm przemysłowych. Wymaga zmian w całym łańcuchu dostaw
Sektor przemysłowy jest jednym z głównych emitentów CO2, a jego dekarbonizacja ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia unijnych celów neutralności klimatycznej. Dla przedsiębiorstw, zwłaszcza z branż energochłonnych, oznacza to jednak konieczność modernizacji zakładów i przeprojektowania procesów produkcyjnych. Kluczowe są m.in. ich automatyzacja, cyfryzacja i maksymalne skracanie łańcuchów dostaw, również wewnątrzzakładowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.