Komunikaty PR

Aplikacja do zapisu na szczepienie COVID-19 w miejscu pracy powstała w 45 minut

2021-05-04  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Edyta Stochmal
Incube CPM

Marynarska 15
02-674 Warszawa
edyta.stochmal|incube.pl| |edyta.stochmal|incube.pl
+48 516 474 410
https://incube.pl/

Szczepienia przeciwko COVID-19 to gorący temat. Lista chętnych na zaszczepienie się jest długa, ale zwiększa się też pula placówek, na terenie których można otrzymać wyczekiwany zastrzyk. Dziś ruszyła ogólnopolska rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 w zakładach pracy. Warunkiem zgłoszenia jest zgromadzenie minimum 300 osób, które wyraziły chęć zaszczepienia – zarówno pracowników, jak i ich rodzin. Jedna z polskich firm zatrudniających około 200 osób postanowiła wziąć udział w tym projekcie. Pracodawca potrzebował narzędzia, które pozwoli zdefiniować liczbę osób zainteresowanych szczepieniem.

27 kwietnia około godziny 10:00 rano otrzymałem telefon od klienta. Opowiedział o planach szczepień przeciwko COVID-19 na terenie firmy i przedstawił problem: brak narzędzia do przeprowadzenia zapisów. Początkowo brano pod uwagę rejestrację za pomocą maili, ale taki proces trwałby w nieskończoność i wymagał dużo ręcznej pracy. A klientowi bardzo zależało na czasie. Gotowe aplikacje webowe zostały z kolei uznane za mało bezpieczne – w końcu zapisy wymagają podania wrażliwych danych. Wiedziałem, że Qalcwise sprawdzi się tutaj idealnie - mówi Andrzej Bielecki, z firmy e-Novem, która jest partnerem wdrożeniowym Qalcwise.

O godzinie 10:45 do klienta trafiła gotowa, działająca aplikacja. Chwilę po godzinie 12:00 pracownicy zaczęli używać narzędzia. Aplikacja spełniła wymagania firmy. Dzięki systemowi single sign-on pracownicy nie muszą się logować do narzędzia. Ich dane osobowe nie wypływają poza infrastrukturę technologiczną firmy i są odpowiednio chronione. Dodatkowo narzędzie posiada funkcje analizy i raportowania pozwalające śledzić na bieżąco, ilu pracowników otworzyło formularz zapisowy i zarejestrowało się na szczepienie. Interfejs aplikacji jest spójny z innymi narzędziami, które powstały dla firmy na bazie Qalcwise.

Klient był zszokowany tym, jak szybko powstała aplikacja. To właśnie ogromna zaleta rozwiązań typu no-code - są niezawodne w momentach, kiedy potrzebujemy solidnego, efektywnego narzędzia na „już”. No-code bardzo często okazuje się doskonałą alternatywą dla drogich i czasochłonnych w tworzeniu systemów typu custom development. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć klienta w tak ważnym celu, jak umożliwienie podania szczepień swoim pracownikom – dodaje Krzysztof Kowal, współzałożyciel Qalcwise.

No-code to jedna z najszybciej rozwijających się technologii na świecie. Jej założeniem jest umożliwienie tworzenia oprogramowania osobom, które nie posiadają wiedzy programistycznej. To tzw. “citizen developers”. Według instytucji badawczej Gartner do roku 2023 r. ich liczba będzie przynajmniej 4 razy wyższa niż liczba profesjonalnych programistów. *

Qalcwise to platforma online do budowy aplikacji biznesowych bez programowania, za pomocą formuł Excela i prostych widegtów. Z oprogramowania korzystają już firmy takie jak Carrefour, OSRAM, Costa Coffee, Schindler czy Medicover. Do Qalcwise można przenieść niemal każdy proces biznesowy - od zarządzania delegacjami i urlopami pracowników, przez kontrolę podwykonawców, aż po wprowadzanie nowych produktów na rynek oraz wiele, wiele innych. Narzędzie umożliwia dowolne dopasowywanie funkcjonalności do potrzeb danej organizacji. Według analiz, aplikacje tworzone za pomocą Qalcwise powstają o ok. 70% szybciej niż tzw. “custom development”.

 

Źródła:

* https://research.aimultiple.com/citizen-developer/

Zdjęcie:

Unsplash.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Incube CPM
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Infrastruktura

Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.

Handel

Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.