Aplikacja Kiwi.com, do wyszukiwania tanich lotów, właśnie kończy 10 lat
Aplikacja mobilna Kiwi.com, wiodąca firma traveltech, w swoją 10 rocznicę istnienia podsumowuje pierwszą dekadę działalności i umożliwienia milionom użytkowników taniego podróżowaniu po świecie. W ciągu 10 lat od jej uruchomienia 15 777 905 osób skorzystało z aplikacji, aby znaleźć kolejny cel podróży. Rekord największej liczby rezerwacji dokonanych w 2022 r. należy do użytkownika, który dokonał 27 rezerwacji, łącznie przemierzając ponad 51 600 kilometrów - to tak, jakby okrążył kulę ziemską 1,5 razy!
Obecnie aplikacja mobilna Kiwi.com jest jedną z najczęściej używanych aplikacji podróżniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2022 roku większość użytkowników pochodziła ze Stanów Zjednoczonych Ameryki, Wielkiej Brytanii i Ukrainy. W pierwszej dziesiątce znalazły się także Polska, Rumunia i Hiszpania. W 2022 roku aplikacja miała 4 444 414 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie.
Tylko w zeszłym roku w aplikacji dokonano 44 milionów wyszukiwań i dokonano 917 000 rezerwacji. Użytkownicy najczęściej korzystali z opcji wyszukiwania “Gdziekolwiek”, umożliwiającej znalezienie najtańszych biletów lotniczych. Wśród najczęściej wyszukiwanych miast znalazły się Barcelona i Paryż, a wśród krajów Włochy, Hiszpania i Polska. Rekord największej liczby rezerwacji w 2022 r. należy do użytkownika, który dokonał 27 rezerwacji, łącznie pokonując 51 600 kilometrów, to tak, jakby okrążył kulę ziemską 1,5 razy!
„Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym klientom, którzy lubią naszą aplikację i przekazują nam opinie, aby zawsze poprawiać wydajność i użyteczność, zarówno w wersji na Androida, jak i iOS. Cieszymy się, że nasi użytkownicy korzystają z aplikacji, aby czerpać inspirację do swoich kolejnych przygód podróżniczych. W ubiegłym roku najczęściej wyszukiwanym celem podróży było „gdziekolwiek” – to funkcja, która przydaje się, gdy szukamy podróży w ramach określonego budżetu, w dowolne miejsce. Tylko w zeszłym roku w aplikacji dokonano prawie 44 milionów wyszukiwań lotów i prawie miliona rezerwacji. Cieszymy się, że podróżujący doceniają bezproblemową i bezstresową podróż, którą oferujemy. Nasza aplikacja oferuje bezkresne możliwości, sprawiając, że podróżowanie jest dostępne dla każdego, co tym bardziej zobowiązuje nas do realizacji celu, jakim jest stanie się aplikacją pierwszego wyboru zawsze, gdy ludzie chcą podróżować.” – powiedziała Eliška Řezníček Dočkalová, dyrektor ds. obsługi klienta w Kiwi.com.
Aplikacja Kiwi.com jest równie popularna wśród użytkowników zarówno systemów iOS i Android. Ostatnio aplikacja Kiwi.com została wyróżniona jako jedna z ulubionych aplikacji tygodnia dla użytkowników App Store w Rumunii. Średni czas potrzebny użytkownikom na dokonanie rezerwacji za pośrednictwem aplikacji Kiwi.com w 2022 r. wyniósł 3,5 minuty.
Aplikacja podróżna Kiwi.com jest dostępna bezpłatnie w App Store i Play Store.
O Kiwi.com
Kiwi.com to wiodąca globalna firma z branży technologii turystycznych z siedzibą w Czechach, zatrudniająca ponad 1200 osób na całym świecie. Innowacyjny algorytm Kiwi.com umożliwia użytkownikom znajdowanie lepszych opcji tras i cen, których inne wyszukiwarki nie widzą, wykonując 2 miliardy kontroli cen dziennie dla 95% globalnych zasobów lotów. Każdego dnia w witrynie Kiwi.com i kanałach partnerskich przeprowadzanych jest 100 milionów wyszukiwań. Dziennie średnio sprzedaje się ponad 70 000 miejsc.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.